ZNAJDŹ LEKARZA

poniedziałek, 18 Luty 2019 Wersja beta
Zobacz:

Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

CURRICULUM PERIOIMPLANTOLOGICZNE

czwartek, 25 Styczeń 2018

zł12200

Miejsce: Duda Clinic College of Dental Medicine, Katowice
Termin: 25–26.01.2018, 1–2.03.2018, 12–13.04.2018, 17-18.05.2018
Prowadzący: dr n. med. Mariusz Duda, lek. stom. Marta Cieślik-Wegemund, dr n. med. Rafał Wiench
Cena: 12200 brutto (8 dni szkoleniowych)
Punkty edukacyjne: 58

Rejestracja

  • Szkolenie teoretyczne
  • Warsztaty hands – on
  • Pacjenci Live
  • Czynna asysta przy zabiegach perioimplantologicznych
  • Tylko praktyczne informacje
  • Liczba miejsc ograniczona, 6-cio osobowe grupy

Szkolenie ma na celu przekazanie najnowszej wiedzy z zakresu perioimplantologii stomatologicznej lekarzom dentystom, którzy nie mają dużego doświadczenia implantologicznego lub perioimplantologicznego lub chcą usystematyzować dotychczasowy zasób nabytych wiadomości.
Przeprowadzone szkolenie będzie obejmować wprowadzenie do perioimplantologii, warsztaty z nauką technik zabiegowych a każdy uczestnik szkolenia będzie miał również możliwość czynnego asystowania przy przyjmowaniu wielu pacjentów perioimplantologicznych na różnych etapach leczenia.
Znaczenie czynników ryzyka w etiopatogenezie zapalenia przyzębia i periimplantitis. Ocena higieny u pacjentów przed i po zabiegu implantacji.  Metody diagnostyczne i ocena zaawansowania stanu zapalnego wokół implantów. Znaczenie czynników ogólnoustrojowych w etiopatogenezie i przebiegu zapalenia okołowszczepowego. Różnice anatomiczne i histologiczne pomiędzy przyzębiem wokół implantu i zęba własnego pacjenta. Podział zapaleń przyzębia i periimplantitis. Algorytm postępowania w przypadku zapalenia przyzębia chronicznego, agresywnego i opornego na leczenie. Algorytm wizyt kontrolnych w zależności od istniejących czynników ryzyka. Przygotowanie pacjenta z zapaleniem przyzębia do zabiegu implantacji. Algorytm postępowania w przypadku zapalenia okołowszczepowego- protokół CIST. Metody oczyszczania i dekontaminacji powierzchni implantu. Antybiotykoterapia ogólna, farmakoterapia miejscowa oraz terapia fotodynamiczna w leczeniu periimplantitis i zapaleń przyzębia. Zastosowanie techniki regeneracji i resekcji w zapaleniu okołowszczepowym. Rodzaje materiałów kościozastępczych i porównanie skuteczności regeneracji w zależności od rodzaju ubytku kostnego. Zastosowanie A-PRF i I-PRF w procesie regeneracji i gojenia. Zarządzanie tkankami miękkimi przed i po implantacji. Wpływ braku dziąsła zrogowaciałego w etiopatogenezie zapaleń okołowszczepowych.

TEMATYKA PRAKTYCZNA KURSU 

Techniki pobierania wolnych przeszczepów dziąsłowych. Metody augmentacji tkanki miękkiej w okolicach implantu w celu poprawy estetyki i pogrubienia biotypu dziąsłowego.  Celem szkolenia będzie nauka praktycznych technik zabiegowych w perioimplantologii: pobieranie wolnych przeszczepów dziąsłowych, techniki szycia miejsca dawczego i biorczego, wykorzystanie membran PRF w procesie gojenia, poszerzenie strefy dziąsła zrogowaciałego przed implantacją. Periimplantitis – oczyszczanie implantów za pomocą urządzeń  ultradźwiękowych i narzędzi manualnych,  zabieg implantoplastyki z i bez wykorzystania lasera; pogrubienie biotypu dziąsłowego nad implantem, regeneracja kości.

Organizator

Duda Clinic College of Dental Medicine (DC CDM)
Telefon:
+48 888 751 187
Email:
info@college.dudaclinic.com
Strona internetowa:
www.college.dudaclinic.com

Miejsce

Duda Clinic College
ul. Kołodzieja 8
Katowice, śląskie 40-749
+ Google Map
Telefon:
+48 888 751 187

Nasi klienci