ZNAJDŹ LEKARZA

poniedziałek, 21 Styczeń 2019 Wersja beta
Zobacz:

Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

 • To event minęło.

Kortykotomia z wykorzystaniem piezochirurgii i laseroterapii.

piątek, 15 Czerwiec 2018

1590zł

Prowadząca:Lek. stom. Magdalena Pawelczyk-Madalińska, MSc

Data: 15 czerwca 2018

Miejsce: Warszawa

Cena:1590

Rejestracja:www.dsi-edu.com

Punkty edukacyjne:7

Podczas szkolenia szeroko omówione zostanie zastosowanie procedur periodontologicznych, które mają znaczenie w planowaniu i uzyskaniu przewidywalnego, optymalnego dla tkanek przyzębia efektu leczenia ortodontycznego – wykorzystanie efektu odcinkowej akceleracji piezochirurgicznej, kortykotomia, laseroterapia.

Program szkolenia:

 1. Diagnostyka tkanek przyzębia w leczeniu ortodontycznym na przykładach, kwalifikacja i przygotowanie pacjentów.
 2. Zabiegi przyspieszające czas leczenia ortodontycznego, eliminujące powikłania w tkankach – dekortykacja. Wstęp teoretyczny i omówienie przykładowych przypadków.
 3. Zabiegi przyspieszające czas leczenia ortodontycznego, eliminujące powikłania w tkankach – dekortykacja. Część praktyczna polegająca na przećwiczeniu omawianych procedur przy użyciu piezochirurgii.
 4. Wstęp do laseroterapii stomatologicznej, działanie i zastosowanie w pigułce.
 5. Laseroterapia stosowana przed i podczas leczenia ortodontycznego – przykłady zastosowania.
 • gingiwoplastyka
 • dekontaminacja
 • plastyka przyczepu wędzidełek warg i policzków
 • biostymulacja
 • działanie przeciwbólowe
 1. Laseroterapia w leczeniu ortodontycznym – pokaz i warsztat polegający na przećwiczeniu części z omówionych procedur z wykorzystaniem laserów diodowych.

Na zakończenie: dyskusja i wspólna konsultacja przypadków przywiezionych przez uczestników, podsumowani

W cenie szkolenia uwzględnione są również:

 • materiały szkoleniowe w wersji drukowanej,
 • lunche i przerwy kawowe,
 • certyfikat, potwierdzający nabyte umiejętności,
 • 6-miesięczny dostęp do strefy E-learning DSI, w skład której wchodzą materiały w wersji elektronicznej, prezentacje, filmy i zdjęcia ze szkoleń, dokumenty do zastosowania w swojej klinice,
 • konsultacje indywidualne z prowadzącym do 2 tygodni po szkoleniu.

Szkolenie objęte jest możliwością dofinansowania z Funduszy UE oraz KFS. Link do instrukcji nt. dofinansowań: https://www.dsi-edu.com/images/aktualnosci/Dofinansowania-do-szkolen-DSI.pdf

Prowadząca: Lek. stom. Magdalena Pawelczyk-Madalińska, MSc

Specjalista periodontolog, implantolog. Ukończyła studia na Oddziale Stomatologicznym Akademii Medycznej w Gdańsku. Jest bardzo wnikliwym i zaangażowanym w proces leczenia pacjenta lekarzem. Posiada specjalizacje z zakresu periodontologii (leczenie paradontozy i chorób błon śluzowych jamy ustnej), stomatologii ogólnej oraz implantologii przyznawaną w niemieckim trybie specjalizacyjnym w dziedzinie chirurgii i protetyki implantologicznej (WOLFGANG GOETHE UNIWERSITET IN FRANKFURT). Zajmuje się: stomatologią estetyczną i protetyką, specjalistycznym leczeniem paradontozy, implantologią, pokrywaniem dziąsłem odsłoniętych korzeni zębów, implantologią ortodontyczną oraz specjalistycznym leczeniem chorób błon śluzowych jamy ustnej. Dba o zadowolenie i komfortowy dla pacjenta przebieg wizyt. Autorka licznych prac naukowych, publikacji w specjalistycznych czasopismach stomatologicznych, autorskich szkoleń podyplomowych dla lekarzy stomatologów prowadzonych w kraju i za granicą. Czynny uczestnik wielu konferencji i kursów naukowych w Polsce, Austrii, Niemczech, Francji, Szwajcarii, Włoszech, Rosji i Chinach. Konsultant naukowy i ekspert przy projektach rozwojowych kilku zagranicznych koncernów o profilu medyczno-dentystycznym. Aktywny członek (IAP) International Academy of Periodontology, Polskiej Akademii Stomatologii Estetycznej PASE od 2005 r., DGOI (German Society of OralImplantology) oraz PSI Polskiego Towarzystwa Implantologicznego. Od samego początku współpracuje z Fundacją ,,Z uśmiechem przez życie” prowadząc szkolenia dla lekarzy propagujące profilaktykę przeciwnowotworową. Lubi jogę, taniec i podróże..

 

Więcej informacji: www.dsi-edu.com, 22 338 70 70, biuro@dsi-edu.com

 

Szczegóły

Data:
piątek, 15 Czerwiec 2018
Koszt:
1590zł
Wydarzenie Tagi:
, , , ,

Organizator

Dental Skills Institute Sp. z o.o.
Telefon:
+48 22 338 70 70
Email:
biuro@dsi-edu.com
Strona internetowa:
http://www.dsi-edu.com

Miejsce

Warszawa
Polska + Google Map

Nasi klienci