Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych ze stomatologią

Przechodząc do witryny www.stomatologianews.pl zaznaczając - Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam, że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne, stomatologiczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

100 dzieci z Ukrainy trafiło na przeglądy do dentystów z Łodzi

Blisko setka dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, znajdująca się obecnie pod skrzydłami Fundacji Happy Kids i domów dziecka w okolicach Łodzi, trafiła ostatnio na przeglądy do dentystów z Medicover Stomatologia. Akcja ma pomóc w profilaktyce, ale także w edukacji dzieci i młodzieży z Ukrainy!

Dla niektórych z nich była to pierwsza w życiu wizyta u dentysty. Obyło się jednak bez strachu. Wręcz przeciwnie – była zabawa i przygoda! W ostatnich dniach lekarze z centrów Medicover Stomatologia w Łodzi wykonali bezpłatne przeglądy stomatologiczne u blisko setki dzieci, które w ostatnich miesiącach zostały ewakuowane z domów dziecka z Holovna, Kovela i Rivnego.

– W samej tylko Łodzi mamy dziś ponad 110 tys. osób, które znalazły tu schronienie przed wojną. Są to głównie kobiety z dziećmi, ale także dzieci bez rodziców, znajdujące się pod opieką różnych organizacji. Szacuje się, że w Polsce bezpieczny azyl znalazło około 1,7 tys. sierot, z czego część przebywa dziś w Łodzi – mówi Joanna Wilusz, Kierownik Regionalny w Medicover Stomatologia.

– Tak znaczna grupa uchodźców to duże wyzwanie dla lokalnego sektora medycznego, w tym opieki dentystycznej. Naszą akcją profilaktyczną, którą objęliśmy podopiecznych domów dziecka w wieku od 3 do 17 lat, wspieramy ten wspólny wysiłek. Jego celem jest edukacja najmłodszych, ale także przeciwdziałanie próchnicy – dodaje.

W dniach od 2 do 6 czerwca młodzi pacjenci odwiedzili centra Medicover Stomatologia przy ul. Pomorskiej i Rydza-Śmigłego, a także centrum S-dent. – Dzieci podzieliliśmy na niewielkie grupy tak, aby sprawnie i w miłej atmosferze wykonać niezbędne przeglądy stanu zdrowia jamy ustnej, a także – co najważniejsze – uważnie przyjrzeć się problemom zdrowotnym – mówi Joanna Wilusz.

– Już dziś widzimy, że dzieci bardzo potrzebowały tej wizyty. Poziom próchnicy wśród dzieci i młodzieży w Ukrainie, podobnie jak w Polsce, jest wysoki i sięga nawet 95% przypadków, także wśród kilkulatków, mających jeszcze zęby mleczne. Oznacza to, że znaczna część dzieci będzie wymagała profilaktyki – mówi lek. dent. Agnieszka Juśkiewicz z Medicover Stomatologia Pomorska w Łodzi.

Cała akcja organizowana przez Medicover Stomatologia składała się z kilku elementów. Młodzi pacjenci mieli możliwość poznania gabinetu i lekarza, a ci najmłodsi wzięcia udziału w zabawach i tzw. wizycie adaptacyjnej. W trakcie tej ostatniej kilkulatkowie uczestniczyli w zabawach z maskotką, a nawet wykonali sobie z nią pamiątkowe zdjęcie.

Oprócz tego, każde dziecko miało wykonany podstawowy, przegląd stomatologiczny, który pozwolił ocenić stan zdrowia jamy ustnej i zaplanować leczenie. Przygotowano także pogadankę z higienistką, w tym lekcję mycia zębów na wesoło. Na koniec dzieci otrzymały dyplomy dzielnego pacjenta i upominki – niezbędne przybory do dbania o jamę ustną.

– Zależało nam na tym, aby ta pierwsza wizyta miała charakter zapoznawczy, przebiegała w przyjacielskiej atmosferze i nie wiązała się z żadnymi zabiegami. I to udało się nam osiągnąć, czego najlepszym dowodem jest to, że dzieci chętnie brały udział w animacjach i przeglądach, nawet te kilkuletnie – mówi Joanna Wilusz

– Chcieliśmy, aby dzieci, zwłaszcza te najmłodsze, oswoiły się z gabinetem, poznały lekarza, a także poczuły, że wizyta jest krótka i komfortowa. Zdajemy sobie bowiem sprawę też z tego, że mamy do czynienia ze szczególnymi pacjentami, którzy mają za sobą trudne przeżycia – dodaje.

Duża w tym była rola personelu medycznego. – Przebadanie tak dużej grupy dzieci, w tym kilkulatków, w stosunkowo krótkim czasie, to ogromy wysiłek naszych lekarzy i higienistek. Poświęcili oni na tę akcję nie tylko swój czas, ale także włożyli w nią ogromne serce. Dzięki temu przeglądy były dla dzieci przygodą – komentuje przedstawicielka Medicover Stomatologia.

Centra Medicover Stomatologia nie po raz pierwszy pomagają dzieciom z domów dziecka. Podobna akcja propagująca bezstresowe leczenie prowadzona była m.in. w Warszawie. Tam pod opiekę dentystów trafiło 17 polskich dzieci z Domu Dziecka w Pęcherach.

– Pomoc potrzebującym wpisana jest w DNA Medicover Stomatologia. Od lat angażujemy się na polu społecznym, włączając się w akcje propagujące profilaktykę próchnicy, zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży. Akcja w Łodzi, tym razem obejmująca ukraińskie dzieci, jest więc kolejną odsłoną naszych działań na tym polu – mówi Maria Michalska, Dyrektor Operacyjna Medicover Stomatologia.

foto: Medicover Stomatologia

***

Medicover Stomatologia – to innowator zmieniający i kształtujący rynek stomatologiczny w Polsce. Obecnie Medicover posiada 69 nowoczesnych centrów, które oferują kompleksowy zakres usług dentystycznych. Opiekę nad pacjentami zapewnia profesjonalny zespół specjalistów – stomatologów, higienistek, asystentów stomatologicznych i recepcjonistów.  

Oferta Medicover Stomatologia odpowiada na potrzeby całych rodzin, obejmując usługi z zakresu m.in. stomatologii zachowawczej, implantologii, protetyki, ortodoncji czy stomatologii dziecięcej. Stomatologia w Medicover dostępna dla pacjentów zarówno w ramach abonamentów medycznych, jak i na zasadzie płatności za pojedyncze usługi. Gabinety zlokalizowane są w największych miastach na terenie całej Polski.

Więcej informacji na stronie: https://www.medicover.pl/stomatologia/

Medicover Stomatologia jest częścią Medicover. Od 27 lat Medicover w Polsce koncentruje się na szerokim zakresie usług od zdrowia po wellbeing. W portfolio znajdują się usługi z zakresu profilaktyki i opieki ambulatoryjnej, specjalistycznej opieki zdrowotnej, innowacyjne usługi stomatologiczne, zaawansowane procedury in vitro, a także rozwiązania z zakresu wellness, w tym szeroka oferta sportowa i dieta. Medicover prowadzi centra medyczne, szerokoprofilowe szpitale, apteki, kliniki leczenia niepłodności, centra stomatologiczne, salony optyczne, centra zdrowia psychicznego, a także kluby fitness i siłownie w całej Polsce. Ponadto oferuje pakiety sportowo-rekreacyjne oraz nowoczesny, intuicyjny system do budowania zaangażowania pracowników – Medicover Benefits. Firma Medicover jest obecna we wszystkich regionach Polski.

Więcej informacji na stronie: https://www.medicover.pl/