Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych ze stomatologią

Przechodząc do witryny www.stomatologianews.pl zaznaczając - Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam, że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne, stomatologiczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

FDI Poznań 2016: polscy wystawcy w doborowym towarzystwie

FDI_A4_posterPonad 250 firm, w tym ponad 40 z Polski potwierdziło udział w Światowej Wystawie Stomatologicznej towarzyszącej Kongresowi FDI, który 7 września rozpocznie się w Poznaniu. Na stoiskach wystawców będzie można obejrzeć, przetestować i kupić kompletne wyposażenie gabinetu lub pracowni. Na Kongres zarejestrowało się już kilka tysięcy osób z prawie 100 krajów.

Na niespełna trzy miesiące przed rozpoczęciem największego wydarzenia w historii polskiej stomatologii hale MTP, gdzie odbędzie się Światowa Wystawa Stomatologiczna (World Dental Exhibition) są wypełnione prawie po brzegi. Ponad 250 wystawców z całego świata zarezerwowało na swoje stoiska ok. 5000 m² powierzchni.

– Jednoroczna przerwa w CEDE, wynikająca z organizacji Kongresu FDI, nie oznacza braku możliwości obcowania ze światowymi trendami na rynku sprzętu, narzędzi czy materiałów. W Poznaniu zaprezentują się wystawcy z prawie wszystkich kontynentów, co dla miłośników nowoczesnych technologii powinno stanowić prawdziwą gratkę, a przedstawicieli firm dodatkowo – okazję do pozyskania nowych partnerów do współpracy – zachęca Marek Wiktorowski z firmy Exactus, która organizuje FDI Poznań 2016.

Największą grupę wystawców stanowią firmy z: Niemiec, USA, Anglii, Chin, Korei Południowej, Japonii, Włoch, Francji, Austrii i Szwajcarii. W halach MTP będzie można oglądać i testować wyroby z: Izraela, Brazylii, Czech, Słowacji, Szwecji, Finlandii, Malezji, Pakistanu, Turcji, Indii, Rosji czy Ukrainy.

– Międzynarodowy wymiar Kongresu FDI umożliwia rozszerzenie kręgu potencjalnych odbiorców. Stoiska krajowych producentów i dystrybutorów odwiedzają fachowcy z całego świata. Dzięki takim spotkaniom utwierdzamy się w przekonaniu, że przemysł nie może funkcjonować bez dentystów i na odwrót. Informacje z pierwszej ręki, najnowsze technologie, możliwość wymiany doświadczeń z praktykami z całego świata – to wartości nie do przecenienia – dodaje dr Patrick Hescot, prezydent FDI.

Udział w wydarzeniu udział potwierdziło 43 wystawców z Polski – 27 producentów i 16 firm handlowych sprzedających wyroby producentów zagranicznych. Producenci z kraju zgrupowani będą w tzw. „polskim pawilonie narodowym” (pawilon 8A), w sąsiedztwie wystawców z USA. Specjalnie oznakowany sektor ma przyciągnąć wielu odwiedzających, co przełoży się na wyższą świadomość funkcjonowania krajowego przemysłu stomatologicznego. Widoczną grupą wystawców będą też polskie wydawnictwa branżowe (książki, czasopisma, portale, telewizja i radio), zlokalizowane głównie w pasażu pomiędzy pawilonami 7 i 7A.

Pierwsza edycja Wystawy odbyła się w 1929 r., podczas Kongresu FDI w Holandii. Tylko w ostatnich czterech latach odwiedziło ją prawie 60 tys. lekarzy dentystów. Wstęp na wystawę jest bezpłatny. Stoiska usytuowane w pawilonach: 7, 7A, 8, 8A można odwiedzać w godzinach 9-17.30 lub 18.00. Inaczej niż w trakcie CEDE będzie wyglądał ruch uczestników. Wykłady oraz warsztaty będą odbywały się w pawilonie 15, uroczysta ceremonia otwarcia w 6A, a część gastronomiczna będzie zlokalizowana w 5A oraz wzdłuż pawilonu 8. Uczestnicy Kongresu i Wystawy będą wchodzili wejściem Wschodnim od strony miasta oraz Zachodnim od ul. Śniadeckich.

Polskie firmy w dalszym ciągu mogą zarezerwować powierzchnię w cenie, która obowiązywała do 15 marca (330-510 euro/m²). Aktualny katalog wystawców dostępny jest na www.fdi2016poznan.org .