Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych ze stomatologią

Przechodząc do witryny www.stomatologianews.pl zaznaczając - Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam, że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne, stomatologiczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

Zespół chirurgów stomatologicznych otrzymał prestiżową nagrodą implantologiczną

 

nagroda chir stom-002Skuteczne leczenie pacjentów zgodnie z filozofią medycyny opartej na faktach wymaga aby w postępowaniu klinicznym korzystać wyłącznie z najlepszej jakości rozwiązań opartych na obszernych badaniach naukowych. Praca lekarza stomatologa to dziś coś więcej niż tylko zastępowanie brakujących zębów. Stosując sprawdzone rozwiązania kliniczne z zakresu chirurgii stomatologicznej i implantologii oprócz zębów przywracana jest pacjentom pewność siebie i jakość życia. Chirurdzy stomatologiczni z Katedry i Zakładu Chirurgii Stomatologicznej Wrocławskiego Uniwersytetu Medycznego, którym kieruje prof. Marzena Dominiak, mają w tym swój udział, a ich nowatorskie rozwiązania zdobywają uznanie nie tylko w kraju.

W tym roku prestiżowa nagroda za najlepszą prezentację w formie posteru z dziedziny implantologii stomatologicznej została przyznana, podczas dorocznego międzynarodowego kongresu osteointegracji w Paryżu, autorowi z Katedry i Zakładu Chirurgii Stomatologicznej. Nagrodę tą otrzymał lekarz dentysta Jakub Hadzik wraz z zespołem z TU Dresden (Technische Universität Dresden, Niemcy) i Wrocławia (Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu) za pracę „Short and conventional implants in the residual maxillary alveolar ridge – 36 month follow-up observation.”

Nagrodzona praca dotyczy długiego okresu obserwacji krótkich implantów zastosowanych w leczeniu pojedynczych braków zębowych. Dzięki modyfikacji powierzchni tytanowych wszczepów krótkie implanty są skuteczną metodą leczenia trudnych przypadków klinicznych gdzie w wyniku ekstrakcji zęba doszło do znacznego zaniku kości wyrostka zębodołowego. Jest to obecnie jeden z wiodących na świecie trendów w dziedzinie implantologii stomatologicznej. Oprócz zagadnień związanych z krótkimi implantami, w naszej Katedrze i Zakładzie Chirurgii Stomatologicznej prowadzone są badania doświadczalne i kliniczne związane z materiałami autogennymi, nowoczesnymi technikami leczenia periimplantitis i zastosowaniem nowych rodzajów implantów.

Fundatorem nagrody jest firma Dentsply-Sirona – największy na świecie producent materiałów i sprzętu stomatologicznego. To jeden z najbardziej renomowanych producentów implantów stomatologicznych, który w opracowaniu swoich produktów bierze pod uwagę udokumentowane badania kliniczne i wspiera rozwój nauki. Każdego roku międzynarodowy zespół ekspertów Dentsply Implants wybiera 2 prace z dziedziny implantologii stomatologicznej mające znaczny udział w rozwój tej dziedziny, które w poprzednim roku kalendarzowym zostały zaprezentowane podczas najważniejszych konferencji stomatologicznych o zasięgu ogólnoświatowym i przyznaje pracom tym nagrodę.

źródło: Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu

Autorzy pracy (od prawej) Jakub Hadzik, Maciej Krawiec, prof. Marzena Dominiak i prof. Tomasz Gedrange.

Autorzy pracy (od prawej) Jakub Hadzik, Maciej Krawiec, prof. Marzena Dominiak i prof. Tomasz Gedrange.