Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych ze stomatologią

Przechodząc do witryny www.stomatologianews.pl zaznaczając - Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam, że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne, stomatologiczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

Anatomia znieczuleń miejscowych w stomatologii

marrodent_szkolenie231 maja w siedzibie firmy Marrodent w Bielsku-Białej odbyło się szkolenie dedykowane lekarzom stomatologom pt.: „Anatomia znieczuleń miejscowych w stomatologii”, którego prelegentem był dr n. med. Paweł Milner, absolwent Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, pracownik Centralnego Szpitala Klinicznego Instytutu Stomatologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Od 2017 roku zatrudniony w Zakładzie Stomatologii Ogólnej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi (sekcja periodontologii) jako wykładowca. Dr n. med. Paweł Milner jest autorem licznych publikacji obejmujących tematyką chirurgię stomatologiczną, fotografię dentystyczną oraz diagnostykę fluorescencyjną jamy ustnej.

Podczas środowego szkolenia w części pierwszej, wykładowej uczestnicy mogli zapoznać się z podstawową wiedzą z zakresu anatomii twarzoczaszki niezbędną w anestezji stomatologicznej, jak również zdobyć wiedzę na temat dostępnych środków znieczulających stosowanych w stomatologii. Omawiane podczas szkolenia zagadnienia obejmowały m.in.: dostępne dawki leków, dawki sugerowane i maksymalne, czas działania, szlak metaboliczny, plusy oraz minusy różnych substancji. Lekarze stomatolodzy uczestniczący w spotkaniu mogli zapoznać się również z technikami znieczuleń miejscowych powierzchniowych, nasiękowych, przewodowych i dowięzadłowych oraz śródkostnych stosowanych w stomatologii.

Po krótkiej przerwie kawowej nastąpiła część praktyczna, podczas której uczestnicy mogli przejść do prezentacji omawianych wcześniej technik znieczuleń na modelach. Wszyscy kursanci z nieukrywaną ciekawością mogli pracować na urządzeniu SleeperOne firmy Dental Hi Tec przeznaczonym do bezbolesnego znieczulenia komputerowego. Urządzenie to charakteryzuje się nowoczesną i opatentowaną technologią – bezprzewodowy i bezbateryjny sterownik nożny aktywujący iniekcję, nie wymaga kontroli zużycia i wymiany baterii, posiada 4 prędkości podawania znieczulenia oraz aspirację. Zapewnia to komfort i bezpieczeństwo pacjentowi i lekarzowi.

Firma Marrodent od ponad 12 lat organizuje cykliczne szkolenia dla lekarzy, techników i asysty stomatologicznej na terenie całego kraju. Program szkoleń jest niezwykle bogaty. Przeciętnie w ciągu miesiąca firma organizuje ponad 20 szkoleń w całej Polsce.

Aktualna lista szkoleń jest dostępna na stronie internetowej: http://www.marrodent.pl/wydarzenia/

źródło: Marrodent