ZNAJDŹ LEKARZA

sobota, 25 czerwca 2022
Zobacz:

18 edycja Jules Allemand Trophy.

Międzynarodowy konkurs dla studentów „Anatomic and chromatic restoration of natural tooth following five dimensions of color. Jules Allemand Trophy”, w którym udział biorą przyszli lekarze stomatolodzy, studiujący na piątym roku uczelni medycznych, cieszy się coraz większym zainteresowaniem mówi prof. dr hab. Agnieszka Mielczarek, kierownik Zakładu Stomatologii Zachowawczej Wydziału Lekarsko-Stomatologicznego WUM.

Jest to projekt edukacyjny realizowany od 18-tu lat. Opiera się on na współpracy europejskich uniwersytetów, wśród nich Università degli Studi „G. d’Annunzio” Chieti – Pescara, Semmelweis University Medicine and Health Science Budapest, Charles University of Praque oraz Insieme academy i firmy Micerium. W pierwszych latach brały w nim udział nieliczne uczelnie medyczne, ale obecnie jest prowadzony w blisko 100 uczelniach z 25 europejskich państw.

– Z roku na rok w tym programie stypendialnym bierze udział coraz więcej studentów – mówi prof. dr hab. Agnieszka Mielczarek, kierownik Zakładu Stomatologii Zachowawczej Wydziału Lekarsko-Stomatologicznego WUM. – Przez lata studenci Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego wielokrotnie zwyciężali w etapie ogólnopolskim konkursu, a czterokrotnie również w międzynarodowym finale. To oni właśnie sprawują pieczę nad studentami, którzy w tym roku biorą udział w konkursie – dodaje.

Rywalizacja polega na poznaniu metody i wykonaniu rekonstrukcji, materiałem złożonym w zębach przednich i bocznych, anatomiczną techniką warstwową, według zasad doktora Lorenzo Vaniniego. Konkurs jest co roku organizowany przez firmę Micerium (Włochy) i jej przedstawicieli (m. in. Micerdent, Polska). W Warszawskim Uniwersytecie Medycznym opiekę nad uczelnianym etapem konkursu sprawuje Zakład Stomatologii Zachowawczej.

– Oczywiście nie każdy uczestnik programu uznaję w jego trakcie, że dobrze radzi sobie z metodą. Stomatologia estetyczna to trudna dziedzina, wymagająca określonych zdolności manualnych i wyobraźni, nie każdy zatem ma do niej predyspozycje – mówi prof. dr hab. Agnieszka Mielczarek. – Ale czas studiów to moment szukania tych dziedzin, w których przyszły lekarz stomatolog będzie czuł się najlepiej i może w przyszłości odnieść oczekiwane sukcesy. Międzynarodowy konkurs Jules Allemand Trophy daje jednak uczestnikom ogromne możliwości rozwoju – dodaje.

Nagrodą główną jest trzymiesięczny staż w Zakładzie Stomatologii Zachowawczej  i Endodoncji Università degli studi G.DAnnunzio Chieti Pescara pod opieką Profesora Camillo DArcangelo.

Konkurs składa się z trzech etapów:

– wewnątrzuczelnianego,

– ogólnopolskiego,

– międzynarodowego.

– Studenci pracujący z opiekunem rywalizują ze sobą wewnątrz uczelni, zwycięzca tego etapu rozpoczyna konkurencję z innymi uczestnikami reprezentującymi uczelnie z całej Polski. Laureat drugiego etapu reprezentuje Polskę we Włoszech na Finale Międzynarodowym. – Nasi studenci radzili sobie do tej pory doskonale, wierzę, że tegoroczna edycja przyniesie im dużo ciekawych doświadczeń i wiedzy. Wierzę, że również w tym roku będą w stanie podjąć rywalizację na poziome ogólnopolskim, a może nawet światowym – dodaje prof. dr hab. Agnieszka Mielczarek.

Międzynarodowy konkurs dla studentów „Anatomic and chromatic restoration of natural tooth following five dimensions of color. Jules Allemand Trophy” w liczbach:

– start programu stypendialnego w 2003 roku,

– uczestniczą w nim studenci 25 europejskich państw,

– zaangażowanych jest 96 uczelni medycznych,

– w programie ze studentami pracowało 250 wykładowców,

– łącznie wzięło w nim udział 30 000 studentów,

– każdego roku roku zgłasza się do niego 3 500 przyszłych lekarzy stomatologów.

Przejdź do następnej strony

Nasi klienci