ZNAJDŹ LEKARZA

wtorek, 23 Lipiec 2019 Wersja beta
Zobacz:

System CORSO4D® jest to system do przenoszenia pozycji szczęki górnej względem stawu skroniowo-żuchwowego, systemem HoVeSa

Rejestracja zgryzu rozpoczyna się zestawem widelcy połączonych ze skalą poziomą i pionową oraz linijki z zaznaczonym środkiem wyrostka kłykciowego. Rejestrat zgryzowy jest pobierany bezpośrednio na widelcu wraz z odczytem wysokości środka wyrostka kłykciowego, a następnie przesyłany jest do pracowni protetycznej, która przenosi go na specjalną platformę wraz z przeniesieniem podanych wartości pionowych i poziomych.

Platforma CORSO4D® pozwala nam na pracę z różnymi artykulatorami. Dzięki niej możemy dostosować każdy artykulator dla pobranego rejestru wraz z wartościami.

Dlaczego powinienem stosować system rejestracji zgryzu, system system linijkowy HoVeSa lub łuk twarzowy?

Ponieważ dzięki prawidłowej rejestracji zgryzu nie zaburzam układu stawu skroniowo-żuchwowego, a mam dokładne przeniesienie pozycji szczęki górnej względem niego.

Często zastanawiałem się nad pasownością pracy protetycznej w artykulatorze, a później w ustach pacjenta. Bez zastosowania systemu rejestracji zgryzu mimo bardzo dobrego pasowania w artykulatorze w ustach trzeba kalkować, a Ty tracisz czas na dopasowanie gotowej pracy. Wynika to z braku prawidłowej pozycji szczęki w stosunku do stawu.

Kolejną sprawą jest fakt, że bez prawidłowej rejestracji odległości stawu do pozycji szczęki zaburza się prawidłową pracę stawu skroniowo-żuchwowego co w rezultacie może powodować: bóle stawów, bóle głowy i karku, bóle przypominające migrenę, zawroty głowy lub mdłości, tępy ból w okolicy ucha, twarzy, skroni oraz ramion, trzaski w stawach, ograniczenie ruchomości lub całkowita utrata otwierania ust, ból podczas żucia twardych pokarmów, szumy i dzwonienie w uszach, łzawienie lub dolegliwości bólowe w okolicy kąta wewnętrznego oka.Dlatego idealnym rozwiązaniem jest stosowanie systemów rejestracji zgryzu.

Przewaga systemu linijkowego HoVeSa nad łukiem twarzowym (w ofercie posiadamy oba systemy).

Dla łuku twarzowego potrzebujemy transferu z rejestratem, system HoVeSa potrzebuje rejestratu wraz ze zczytanymi wartościami. Często dochodzi do rozkalibrowania transferu na skutek transportu, słabo dokręconego transferu, braku stolika do artykulacji widelca… System linijkowy HoVeSa nie zna takich sytuacji.

Łuk twarzowy potrzebuje dla każdego pacjenta transferu, a zatem kilku pacjentów tego samego dnia, potrzebuje kilku transferów. Z systemu HoVeSa natomiast wysyłam sam rejestr wraz z wartościami mając nieograniczoną ilość rejestrów.

W gotowej pracy, już w ustach pacjenta zdarza się, że praca nie pasuje. Przy zastosowaniu rejestru łukiem twarzowym możemy tylko się domyślać i szukać błędu. Przy zastosowaniu systemu linijkowego posiadamy archiwum rejestratu zgryzu dzięki czemu ewentualne błędy potrafimy zlokalizować i wyeliminować w praktyce co jest zdecydowaną zaletą systemu rejestracji zgryzu CORSO4D®

Przejdź do następnej strony

Nasi klienci