Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych ze stomatologią

Przechodząc do witryny www.stomatologianews.pl zaznaczając - Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam, że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne, stomatologiczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

25-lecie Stomatologii Corten Medic

25-lecie Stomatologii Corten Medic

podczas prestiżowej konferencji w Hotelu Bristol

Corten Medic obchodziło 11 grudnia 2021 r. jubileusz 25-lecia stomatologii. Uroczystość była częścią prestiżowej konferencji stomatologicznej, zorganizowanej przez klinikę stomatologiczną Corten Dental Elite we współpracy z Ogólnopolskim Stowarzyszeniem Chirurgii i Implantoprotetyki Stomatologicznej (OSIS). Wydarzenie to zgromadziło w szykownych salach warszawskiego Bristolu światowej sławy ekspertów z dziedziny nowoczesnej stomatologii i implantoprotetyki oraz zespoły specjalistów stomatologii.

Stomatologia nowej generacji przedstawiona przez ekspertów z całego świata – panel dla lekarzy, higienistek i managerów Corten Medic

Uznani prelegenci podczas konferencji przekazali uczestnikom mnóstwo wiedzy z zakresu stomatologii estetycznej, implantologii, protetyki, a także innych technik i metod leczenia, które pozwalają na wykorzystanie najnowszych trendów w stomatologii do skutecznego leczenia Pacjentów.

Część oficjalną konferencji otworzyli organizatorzy wydarzenia – dr Paweł Korneta oraz Tomasz Sikora. Następnie biorący udział w sympozjum lekarze oraz higienistki stomatologiczne wysłuchali wykładu prof. Andrzeja Wojtowicza o inżynierii tkankowej i procedurach ratunkowych oraz prelekcji dr Paolo Malo, który szeroko przedstawił technikę All-on-4. W tym czasie kadra zarządzająca Corten Medic udała się na dedykowany dla siebie panel managerski. Głównym prelegentem panelu managerskiego był Wojciech Wereszko, który to poprowadził część szkoleniowo-warsztatową.

Kolejnym prelegentem merytorycznego panelu kadry medycznej był dr n. med. Bartosz Cerkaski w ramach sesji digitalizacji i estetyki w stomatologii. lek. stom. Iwona Gnach przedstawiła swój autorski program Dental Face Lifting. Następnie lek. stom. Agnieszka Sikora – lekarz protetyk oraz Dyrektor Medyczny Corten Medic – wygłosiła prelekcję na temat jakości leczenia stomatologicznego w Corten Medic. lek. stom. Artur Ratyński opowiedział o roli nawigacji we współczesnej implantologii.

Dedykowany panel dla lekarzy oraz higienistek

Następną sesję dla lekarzy otworzyła wypowiedź dr n. med. Tomasza Grotowskiego o terapii okluzji statycznej i dynamicznej wraz z zaprezentowaniem przypadków klinicznych. lek. dent. Agnieszka Jasek przedstawiła zintegrowane aspekty protetyki, a dr n. med. Marta Krasny i dr hab n. med. Kornelem Krasny wspólnie poprowadzili prelekcję o transplantacji oraz stabilizacji i zębów po resekcji. W ramach panelu okluzji swoje prelekcję wygłosił także mgr inż. Tomasz Stefańczyk i prof. Myhron Uhryn. Ich prelekcje dotyczyły digitalizacji i metody AI w praktyce i temacie leczenia bez przeszczepów i natychmiastowo, czyli leczenia od serca dla seniorów.

W czasie prelekcji dedykowanej dla lekarzy, higienistki uczestniczyły w prezentacji dypl. hig. stom. Marzeny Cesarz w temacie profesjonalnej profilaktyki w pracy z pacjentem implanto-protetycznym, mgr dypl. hig. stom. Magdaleny Berezowskiej o higienie jamy ustnej po zabiegach chirurgicznych, mgr Anny Zegarek w kwestii przygotowania pacjenta do zabiegu wg protokołu All-on-4. Następnie przyszedł czas na wspólne przedstawienie tematu przez z Koordynatorem Stomatologii Corten Medic – mgr dypl. hig. stom. Natalią Szyszko – o motywacji i budowaniu swojego wizerunku w zawodzie higienistki stomatologicznej. Panel dla higienistek zakończył się prezentacją Pani Natalii Szyszko, mówiącej o higienistce nowej ery stomatologicznej.

Jubileusz 25-lecia Corten Medic

Po zakończeniu części merytorycznej odbył się XV Wieczór Implantologiczny, a z kolei po nim rozpoczęła się uroczysta gala 25-lecia stomatologii Corten Medic. Gościem specjalnym bankietu była współpracująca z Corten Medic Miss Polonia. Pani Natalia Gryglewska – Miss Polonia 2020/2021 – wraz z Dyrektorem Generalnym Corten Medic dr Pawłem Kornetą, wręczyli jubileuszowe nagrody pracownikom naszego centrum medycznego.

Dyrektor dr Paweł Korneta podziękował wszystkim osobom, które od wielu lat, każdego dnia, realizują misję Corten Medic – leczenie i niesienie fachowej pomocy Pacjentom:

Dzięki realnemu zaangażowaniu zespołów i specjalistów Corten Medic, od wielu lat możemy budować stomatologię opartą na efektywności i komforcie leczenia. Aby nasi Pacjenci mogli cieszyć się i uśmiechać swobodnie, stale rozwijamy stomatologię Corten Medic – stomatologię na miarę XXI wieku.

Z okazji 25-lecia stomatologii Corten Medic w imieniu Dyrektora Generalnego dr. Pawła Kornety oraz Założyciela Corten Medic – Tomasza Sikory – składamy serdeczne podziękowania pracownikom za ich wieloletnią pracę, partnerom za owocną współpracę, a w szczególności Pacjentom – bo to dzięki nim i dla nich jesteśmy.

PACJENTA LECZYMY

#EksperciStomatologii