Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych ze stomatologią

Przechodząc do witryny www.stomatologianews.pl zaznaczając - Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam, że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne, stomatologiczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

34. Sympozjum Sekcji Ortopedii Szczękowej PTS

IMG_8807Spotkanie Sekcji Ortopedii Szczękowej Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego miało miejsce 13 – 14 grudnia 2013 r. w Domu Lekarza w Katowicach.

 

Tematami sympozjum była m.in. współpraca ortodontyczno-periodontologiczna, ortodontyczno-pedodontyczna. Zorganizowano również Sesję Młodych, w której kryterium uczestnictwa był wiek – przed uzyskaniem specjalizacji z ortodoncji. Sympozjum zgromadziło lekarzy stomatologów różnych specjalizacji, m.in. ortodontów, pedodontów, periodontologów, a także lekarzy w trakcie specjalizacji i studentów.

 

Uroczystego otwarcia dokonała dr n. med. Maria Iwanecka-Zduńczyk, prezes Sekcji Ortopedii Szczękowej PTS i inicjatorka spotkania. Przybyłych swoją obecnością zaszczycił również prezydent Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego prof. dr hab. Bartłomiej W. Loster, który objął to wydarzenie swoim patronatem.

 

IMG_8766Głównymi tematami w pierwszym dniu obrad były: dziecko w świecie emocji i stresów, ortodoncja na rozdrożach, wrodzone wady rozwojowe głowy w praktyce ortodontycznej, różnicowanie oligodoncji, dysplazji ektodermalnej i zespołu ektodermalnego na podstawie objawów klinicznych i badań laboratoryjnych.

 

13 grudnia przewidziano również uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej postać zmarłej w 2007 roku 
prof. dr hab. n. med. Florentyny Łabiszewskiej-Jaruzelskiej, założycielki i wieloletniego kierownika Katedry i Zakładu Ortodoncji Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach oraz konsultanta krajowego ds. ortodoncji. Jej sylwetkę przedstawiła prof. dr hab. n. med. Agnieszka Pisulska-Otremba. Po zakończeniu sesji 1 zaproszeni goście i przedstawiciele władz udali się do Akademickiego 
Centrum Stomatologicznego w Bytomiu, aby wziąć udział w tej wzruszającej uroczystości.

Drugi dzień obfitował w prezentacje w Sesji Młodych, wiele uwagi poświęcono również na omówienie współpracy ortodontyczno-pedodontycznej.

IMG_8842 IMG_8845

Miesięcznik STOMATOLOGIA wziął aktywny udział w sympozjum, uczestnicy mieli okazję zapoznać się z najnowszymi wydaniami naszego czasopisma, a także wygrać ufundowane przez STOMATOLOGIĘ roczne prenumeraty.

 

Anna Bętkowska-Bielach