Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych ze stomatologią

Przechodząc do witryny www.stomatologianews.pl zaznaczając - Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam, że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne, stomatologiczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

5-lecie Akademii Dawsona

W dniach 20-22 września Akademia Dawsona Polska obchodziła 5-lecie działalności w ramach wydarzenia Dawson Reunion. Nie była to zwykła konferencja, lecz spotkanie osób związanych z Akademią, które do Karpacza przybyły z całymi rodzinami by świętować tą wyjątkową rocznicę, a także by poszerzyć swoją wiedzę dzięki przygotowanym specjalnie na tę okazję wykładom.

 

Głównym wykładowcą spotkania był Glenn DuPont, starszy wykładowca The Dawson Academy, który przez ponad 40 lat pracował z samym ś.p. Peterem Dawsonem. Podczas 4 sesji wykładowych skupił się na przewidywalności rozwiązywania przypadków, regulacji zgryzu, a także podnoszeniu wysokości zwarcia.
Uczestnicy mogli wysłuchać wykładu na temat pierwszorazowej rozmowy konsultacyjnej Doroty Stankowskiej, regeneracji kości jako elementu leczenia kompleksowego Michała Szczutkowskiego, a także rozwoju i funkcjonowania firmy oraz marketingu stomatologicznego Wojciecha Fąferko oraz Arkadiusza Buziewicza.

Akademia Dawsona w Polsce powstała z inicjatywy Doroty i Przemysława Stankowskich, których kilkuletnie starania, by ta konkretna filozofia kompleksowego leczenia była nauczana także w Poznaniu, zaowocowały powstaniem ośrodka naukowego w 2014 roku. Wciąż jest to jedyna licencjonowana filia Akademii w tej części Europy. Organizowane przez nią szkolenia okluzyjne, estetyczne oraz chirurgiczne cieszą się dużym zainteresowaniem, a jej flagowa, coroczna konferencja „Funkcjonalna Okluzja – od stawu skroniowo-żuchwowego do projektowania uśmiechu” co roku przyciąga ponad setkę lekarzy stomatologów z całej Europy.

 

 

The Dawson Academy funkcjonuje od 1979 roku. Obecnie jej filie znajdują się w 6 państwach na całym świecie. Założyciel Akademii, zmarły w tym roku w wieku 89 lat Peter Dawson, był jednym z najbardziej wpływowych klinicystów i nauczycieli w historii stomatologii. Jego podręcznik „Ocena, diagnozowanie i leczenie problemów zgryzu” stał się inspiracją dla wielu lekarzy dentystów i został przełożony na 14 języków. Przede wszystkim dr Dawson zainicjował „Koncept Kompleksowej Stomatologii” – cykl szkoleń łączących wiedzę naukową z praktycznym i kompleksowym podejściem do zarządzania okluzją w codziennej praktyce. Podstawą filozofii Akademii Dawsona jest przekonanie, że dobra, estetyczna i kompletna stomatologia zaczyna się od zrozumienia okluzji oraz funkcji narządu żucia. Według dr. Dawsona umiejętność rozpoznania problemów zgryzowych decyduje o długoterminowym sukcesie leczenia. Filozofia dawsonowska jest praktykowana przez tysiące stomatologów na całym świecie.

 

Źródło i zdjęcia: Dawson Academy