Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych ze stomatologią

Przechodząc do witryny www.stomatologianews.pl zaznaczając - Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam, że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne, stomatologiczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

Abris kupuje Dentotal Protect – wiodącego dystrybutora produktów stomatologicznych w Rumunii

Abris Capital Partners, niezależna firma zarządzająca funduszami private equity w Europie Środkowej i Wschodniej, podpisała umowę kupna od rodziny Dogariu – firmy Dentotal Protect, wiodącego dystrybutora produktów stomatologicznych i sprzętu dentystycznego w Rumunii. Fundusz Abris przy współpracy z założycielami, którzy nadal pozostaną w spółce, planuje przyspieszony rozwój firmy Dentotal i jej ekspansję międzynarodową.

Dentotal jest wiodącym dystrybutorem na szybko rozwijającym się rumuńskim rynku opieki stomatologicznej, oferującym szeroki wachlarz usług i kompleksową ofertę materiałów i produktów dentystycznych przeznaczonych dla klinik i gabinetów stomatologicznych.

Po zmianie struktury akcjonariatu, Dentotal będzie dążył do konsolidacji i zwiększenia swojego udziału w rynku zarówno organicznie, jak i poprzez przejęcia. Abris będzie aktywnie wspierać rozwój firmy poprzez wprowadzenie kompleksowej oferty produktów i usług, oraz poprzez rozbudowę zaplecza logistycznego i systemów informatycznych.

„W ciągu ostatnich 25 lat, wspólnie z naszym zespołem pracowaliśmy nad rozwojem Dentotal, wykorzystując zdobytą wiedzę i doświadczenie rynkowe. Biorąc pod uwagę doskonałe perspektywy sektora stomatologicznego oraz opierając się na doświadczeniu inwestycyjnym i  kompetencjach Abris, jesteśmy przekonani, że wspólnie z funduszem będziemy dalej wspierać  ekspansję firmy.” – powiedzieli: Anghel Dogariu, Bogdan Dogariu i Daniela Giroveanu, udziałowcy Dentotal Protect.

 „Zaangażowanie Abris w Dentotal opiera się na pomyśle stworzenia kolejnego lidera rynku rumuńskiego. Pomoże nam w tym wiodąca pozycja Dentotal na szybko rozwijającym się rynku dentystycznym i zdolność spółki do dostarczania klientom wysokiej jakości produktów i usług niezbędnych w branży stomatologicznej. Wierzymy, że możemy efektywnie wspierać Dentotal w dalszym budowaniu portfolio produktowego, oraz zwiększenia efektywności operacyjnej, tak aby spółka stała się oczywistym wyborem kompleksowej obsługi klinik dentystycznych i gabinetów stomatologicznych.” – dodaje Adrian Stanculescu, Dyrektor Inwestycyjny w Abris Capital Partners i Dyrektor biura Abris Romania.

Dentotal to siódma inwestycja firmy Abris w ramach 500 milionów euro zebranych jesienią 2017 roku od międzynarodowych inwestorów na rzecz trzeciego funduszu wspierającego i rozwijającego interesujące projekty biznesowe w Europie Środkowo-Wschodniej i Polsce.

Transakcja jest uwarunkowana standardową procedurą uzyskania zgód władz antymonopolowych.

Informacje o Abris Capital Partners

Abris Capital Partners to niezależna firma zarządzająca funduszami private equity, które inwestują w Europie Środkowo – Wschodniej. Swoje środki powierzyło zarządzanym przez nią funduszom wielu międzynarodowych, prestiżowych inwestorów instytucjonalnych (fundacje uniwersyteckie, fundusze emerytalne, firmy ubezpieczeniowe, prywatne fundacje), a aktywa pod zarządem Abris Capital Partners Ltd. to prawie 1,3 mld euro.

Fundusze Abris od ponad 10 lat inwestują w lokalne firmy średniej wielkości, o zdrowych fundamentach i dużym potencjale rozwoju. Wartość zaangażowania finansowego Abris w takie podmioty to najczęściej 30-75 mln euro, z nastawieniem na zakup większościowego udziału w spółce. Czas zaangażowania w inwestycję wynosi średnio od 3 do 5 lat. Firmy takie korzystają zarówno z wniesionego przez Abris kapitału, jak i z unikalnego doświadczenia jego zespołu w zarządzaniu strategicznym i operacyjnym.

Fundusze Abris zrealizowały w ciągu minionej dekady ponad 25 inwestycji w Polsce i w Europie Środkowo – Wschodniej. Wśród spółek, które dynamicznie rozwinęły się pod ich skrzydłami w Polsce, znalazły się m.in. Siódemka, Novago, Masterlease oraz Alumetal. Aktualnie prowadzone projekty inwestycyjne Abris w Polsce to między innymi Graal, Velvet Care, ITP, WDX oraz CADM.

Źródło: Abris