Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych ze stomatologią

Przechodząc do witryny www.stomatologianews.pl zaznaczając - Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam, że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne, stomatologiczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

Abris przejmuje Dentstore, dystrybutora produktów dentystycznych w Rumunii

Spółka zależna funduszu Abris CEE Mid-Market III LP, zarządzanego przez Abris Capital Partners, podpisała umowę przejęcia Dentstore, jednego z największych dystrybutorów materiałów eksploatacyjnych oraz sprzętu dla branży dentystycznej w Europie Środkowej. To przejęcie jest trzecią inwestycją Abris w tym sektorze, po nabyciu Dentotal w listopadzie 2019 r. i Dentatechnica w listopadzie 2021 r. Transakcja będzie jeszcze podlegać standardowej procedurze zatwierdzenia przez odpowiednie organy antymonopolowe.

Dentstore to założona w 2012 roku spółka z siedzibą w Bukareszcie, świadcząca wysokiej jakości kompleksowe usługi na rynku dentystycznym w Rumunii i Bułgarii, obejmujące import i sprzedaż pełnego asortymentu materiałów eksploatacyjnych i wyposażenia dla gabinetów i laboratoriów dentystycznych, wsparcie i doradztwo techniczne, a także serwis i obsługę gwarancyjną sprzętu dentystycznego. Spółka dysponuje wyjątkowym zapleczem logistycznym i technologicznym, będąc najbardziej zdigitalizowanym podmiotem w swoim segmencie.

Paweł Gieryński, Partner Zarządzający w Abris Capital Partners, komentuje: „To przejęcie jest elementem naszej wizji budowania portfela czołowych podmiotów na szybko rozwijającym się rynku dostaw produktów dentystycznych w Europie Środkowej i Południowo-Wschodniej. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że łączymy siły z Dentstore. Będziemy współpracować z ambitnym i utalentowanym zespołem, kontynuując ich niezwykłą historię rozwoju. Dentstore dysponuje zaawansowanymi rozwiązaniami technologicznymi i oferuje doskonałą obsługę klienta. Te czynniki pozwoliły firmie osiągnąć szybkie tempo wzrostu. Naszym zdaniem spółka posiada rozległe know-how, które w dłuższej perspektywie przyniesie korzyści dla naszych pozostałych spółek portfelowych z tego sektora. Naszym celem jest dalej wspierać rozwój Dentstore i pomagać w ekspansji firmy na nowe rynki.”

Po przejęciu działalność Dentstore będą nadal prowadzić jej założyciele, Bogdan Tufeanu oraz Adrian Fortescu.

Bogdan Tufeanu, Dyrektor Generalny Dentstore, dodaje: „Mamy ambitne plany co do przyszłości Dentstore, dlatego jesteśmy podekscytowani możliwością współpracy z tak doświadczonym inwestorem w tym zakresie. Wraz z Abris przyspieszymy rozwój naszej organizacji, skupiając się na ulepszaniu doświadczenia klienta i wyznaczając nowe wysokie standardy w sektorze dentystycznym oraz kontynuując ekspansję w regionie.”

Abris rozpoczął inwestowanie w tę branżę w 2019 roku, przejmując Dentotal od rodziny rumuńskich przedsiębiorców i wyznaczając plan zbudowania lidera na rynku dostaw dentystycznych w regionie. Po przejęciu Dentstore, a także spółki Dentatechnica w 2021 roku, Abris zamierza dalej budować swój portfel firm z tego sektora poprzez wzrost organiczny i dalszą konsolidację lokalnych rynków w regionie. W ramach procesu tworzenia wartości Abris stawia na dalszy rozwój organizacji i inwestycje w nowe systemy, skupiając się jednocześnie na zrównoważonym rozwoju, który jest elementem zobowiązania funduszu w obszarze ESG i odpowiedzialnego inwestowania.

Abris Capital Partners

Abris Capital Partners to niezależna firma zarządzająca funduszami private equity, które inwestują w Europie Środkowej. Swoje środki powierzyło zarządzanym przez nią funduszom wielu międzynarodowych, prestiżowych inwestorów instytucjonalnych (fundacje uniwersyteckie, fundusze emerytalne, firmy ubezpieczeniowe, prywatne fundacje), a aktywa pod zarządem Abris Capital Partners to ponad 1,2 mld euro.

Fundusze Abris od ponad 10 lat inwestują w lokalne firmy średniej wielkości, o zdrowych fundamentach i dużym potencjale rozwoju. Wartość zaangażowania finansowego Abris w takie podmioty to najczęściej 30-70 mln euro, z nastawieniem na zakup większościowego udziału w spółce. Czas zaangażowania w inwestycję wynosi średnio od 3 do 5 lat. Firmy takie korzystają zarówno z wniesionego przez Abris kapitału, jak i z unikalnego doświadczenia jego zespołu w zarządzaniu strategicznym i operacyjnym.

Fundusze Abris zrealizowały w ciągu minionej dekady ponad 28 inwestycji w Polsce i w Europie Środkowej. Wśród spółek, które dynamicznie rozwinęły się pod ich skrzydłami w Polsce, znalazły się m.in. Siódemka, Novago, Masterlease oraz CARGOUNIT. Aktualnie prowadzone projekty inwestycyjne Abris w Polsce to między innymi Graal, Dot2Dot, Velvet Care, WDX oraz MatexLab.

Dentstore

Dentstore jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych dystrybutorów materiałów dentystycznych w Europie Środkowo-Wschodniej. Firma została założona w 2012 roku w Rumunii, a w 2017 roku rozszerzyła swoją działalność na Bułgarię, notując imponujące tempo wzrostu na obu rynkach. Dentstore jest dystrybutorem pełnego asortymentu wysokiej jakości produktów i sprzętu dentystycznego dla dentystów i techników dentystycznych, oferującym ponad 30 000 produktów 150 czołowych marek europejskich i globalnych. Spółka świadczy także usługi doradcze dla klinik dentystycznych, oferuje serwis posprzedażowy, wsparcie oraz szkolenia dla techników dentystycznych. Wizją biznesową Dentstore jest partnerska współpraca z dentystami i technikami dentystycznymi, cechująca się innowacyjnością, profesjonalizmem, duchem zespołowym i nastawieniem na klienta.