Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych ze stomatologią

Przechodząc do witryny www.stomatologianews.pl zaznaczając - Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam, że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne, stomatologiczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

Akcja „Sobota z Dentusiem” zakończona

dentuś ikwpAkcja „Sobota z Dentusiem”, trwająca od marca 2014 roku, dobiegła końca. Ponad 450 małych pacjentów wzięło udział w darmowych przeglądach stomatologicznych. Podczas wizyt adaptacyjnych każdy uczestnik swoją obecnością pomógł Leo, który cierpi na bardzo rzadką chorobę. Dzięki wysokiej frekwencji najmłodszych udało się zebrać aż 2250 zł dla chorego chłopca. 

Sobotnie spotkania miały na celu oswojenie dzieci w wieku przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym z wizytami w gabinecie dentystycznym, a także wyeliminowanie u nich stresu stomatologicznego. Akcja cieszyła się dużą popularnością wśród najmłodszych oraz ich rodziców, którzy chętnie przyprowadzali swoje pociechy na spotkania z Dentusiem. Przed rozpoczęciem przeglądu uzębienia mali pacjenci w ramach zabawy zapoznawali się ze stomatologiem, gabinetem oraz sprzętem dentystycznym. Dużą atrakcją była możliwość obejrzenia na ekranie swoich zębów za pomocą kamery wewnątrzustnej. Lekarz wykonywał także zdjęcia uzębienia, które mali pacjenci oglądali na tablecie.

Podczas wizyt obecni byli również rodzice, których informowano o tym, jak prawidłowo dbać o jamę ustną i walczyć ze stresem stomatologicznym u swoich pociech. Ich towarzystwo podczas tak ważnego wydarzenia i przeżywanie go wraz z nimi były dla dzieci jednym z elementów przełamywania lęku przed dentystą. Każdy uczestnik przeglądów otrzymał w nagrodę maskotkę oraz dzienniczek przeglądów stomatologicznych.

Pierwsza wizyta w gabinecie dentystycznym to dla dziecka ważne wydarzenie. Należy uczulać na to zarówno rodziców, jak i lekarzy. W wielu przypadkach to właśnie od jej przebiegu będzie zależne nastawienie dziecka do leczenia zębów w przyszłości. Najmłodszych do dbania o stan jamy ustnej powinno się zachęcać poprzez edukację połączoną z zabawą. Niestety zdarza się, że rodzice obierają inną metodę nakłaniania dzieci do mycia zębów. Straszą je, że konsekwencją niewykonywania tej czynności będzie pójście do dentysty. Taki pacjent od początku ma negatywne nastawienie do wizyty w gabinecie stomatologicznym i do samego lekarza. Powoduje to powstanie stresu stomatologicznego i zniechęcenie dziecka do leczenia zębów – powiedział lek. dent. Przemysław Uliasz, kierownik Prima-Dentu.

Pomoc Dentusia dla Leo

Poprzez uczestnictwo w sobotnich spotkaniach z Dentusiem każde dziecko swoją obecnością pomagało małemu Leo cierpiącemu na Zespół Ośrodkowej Centralnej Hipowentylacji. Klinika Prima-Dent za każdego małego pacjenta przekazuje 5 zł na leczenie Leo. Sprawa chłopca stała się głośna po nominacji do Oskara dokumentu „Nasza klątwa”, opisującego jego historię. Potoczna nazwa rzadkiej, genetycznie uwarunkowanej choroby, na którą cierpi Leo, to Klątwa Ondyny. Choruje na nią zaledwie kilkaset osób na całym świecie. Chłopiec ma mutację genu PHOX2B 20/26, przez co podczas snu przestaje oddychać. Malec wymaga całodobowej opieki oraz stałej rehabilitacji. Leo ma zrobioną tracheotomię, ponieważ musi być podłączony do respiratora, co bardzo utrudnia mu funkcjonowanie. Szansą dla niego jest bardzo kosztowna operacja, której nie wykonuje się w Polsce. Dzięki wszczepieniu rozrusznika przepony chłopiec mógłby uwolnić się od maszyny wspomagającej oddychanie, a otwór w tchawicy zostałby zaszyty.

 Newseria.pl