Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych ze stomatologią

Przechodząc do witryny www.stomatologianews.pl zaznaczając - Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam, że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne, stomatologiczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

Antybiotyki – światowej sławy ekspertka pomoże stomatologom

Prof. Waleria Hryniewicz, międzynarodowy ekspert w dziedzinie mikrobiologii weźmie udział w pracach Forum Ekspertów CEDE 2018, którego zadaniem jest przygotowanie, a następnie zaprezentowanie aktualnych wytycznych w zakresie racjonalnej antybiotykoterapii w gabinecie stomatologicznym.

Prof. Waleria Hryniewicz jest uznanym na całym świecie mikrobiologiem. W Polsce przez lata pełniła rolę konsultanta krajowego w dziedzinie mikrobiologii lekarskiej. Od lat związana z Narodowym Instytutem Leków. W 2017 r. znalazła się na liście 100 najbardziej wpływowych osób w polskiej medycynie. Podczas zbliżającego się 2. Kongresu Unii Stomatologii Polskiej, który odbędzie się podczas 27. Środkowoeuropejskiej Wystawy Produktów Stomatologicznych CEDE w Poznaniu (20-22 września), prof. Hryniewicz weźmie udział w pracach Forum Ekspertów, które postawiło sobie za cel aktualizację wytycznych w zakresie racjonalnej antybiotykoterapii w gabinecie stomatologicznym.

– Rekomendacje przygotowane przez nasz zespół będą oparte wyłącznie na dowodach naukowych. Udział w pracach prof. Hryniewicz jest nie do przecenienia. To dla nas ogromny zaszczyt. Mam nadzieję, że wytyczne, które przedstawimy w Poznaniu staną się unikalnym przewodnikiem dla ogólnie praktykujących lekarzy stomatologów i pozwolą – wreszcie – na zracjonalizowanie antybiotykoterapii – podkreśla dr hab. n. med. Tomasz Kaczmarzyk, przewodniczący Forum, specjalista chirurgii stomatologicznej, adiunkt w Zakładzie Chirurgii Stomatologicznej Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum.

Prof. Waleria Hryniewicz to nie jedyny ekspert Forum spoza branży dentystycznej. W skład zespołu wszedł również prof. dr hab. Adam Szeląg – internista, farmakolog, kierownik Katedry i Zakładu Farmakologii Wydziału Lekarskiego UM we Wrocławiu. Stomatologię podczas Forum reprezentować będą: prof. Marzena Dominiak, prof. Tomasz Konopka, prof. Mariusz Lipski, prof. Dorota Olczak-Kowalczyk, doc. Elżbieta Bołtacz-Rzepkowska, doc. Mariusz Szuta oraz dr Karolina Babiuch.

Prezentacja rekomendacji będzie miała miejsce 21 września w godz. 9.00 – 11.00. Wstęp za okazaniem identyfikatora uczestnika 2. Kongresu Unii Stomatologii Polskiej.