Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych ze stomatologią

Przechodząc do witryny www.stomatologianews.pl zaznaczając - Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam, że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne, stomatologiczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

Blisko 300 dentystów na konferencji Medicover Stomatologia w Warszawie

7 prelegentów, wśród których znaleźli się m.in. dr Jacek Santorski, lek. dent. Łukasz Lassmann i dr Paulo Malo, ponad 8 godzin praktycznej wiedzy, a na wielki finał – gala, podczas której nagrodzono najlepszych specjalistów. Medicover Stomatologia podsumowuje wydarzenie pod hasłem „Rytuał uśmiechu. Konferencja stomatologiczna 2021. Współpraca standardem nowoczesnej stomatologii”.

O tym, jak będzie wyglądała przyszłość dentystyki w Polsce i jaką rolę odegra w niej wielowymiarowa współpraca, dyskutowano na sobotniej konferencji stomatologicznej, którą zorganizował Medicover Stomatologia. Sieć zgromadziła w Warszawie blisko 300 gości z całego kraju.

– Takiego spotkania w historii naszej marki jeszcze nie było. W czasie 8 intensywnych godzin trwania konferencji zaprezentowaliśmy wszystkie najważniejsze kierunki rozwoju polskiej dentystyki, zapewniając nie tylko naszym stomatologom i stomatolożkom, ale także menedżerom unikalne kompendium praktycznej wiedzy – mówi Wioletta Januszczyk, dyrektor zarządzająca Medicover Stomatologia. – Skupiliśmy się zarówno na tym, jak budować pozytywne doświadczenia pacjenta, czerpiąc m.in. z praktyk pięciogwiazdkowych hoteli, jak również na tym, jaką rolę w umacnianiu patient experience i jakości leczenia odgrywa nowa technologia. Sporo uwagi poświęciliśmy też transparentności leczenia i wizualizacji efektów: elementom, które dziś budują zaufanie na linii pacjent–lekarz. Tematem przewodnim stała się natomiast współpraca zarówno wewnątrz zespołu lekarskiego, jak i z pacjentem. Wszystkie te komponenty, omówione na konferencji, są podstawą nowego standardu opieki, który wyznacza na rynku Medicover Stomatologia.

Sporo uwagi organizatorzy poświęcili też Rytuałowi uśmiechu, pionierskiemu konceptowi, w którym otwierane są centra Medicover Stomatologia.

Poprzez ten koncept, który z sukcesem wdrażamy i rozwijamy na rynku od blisko roku, byliśmy w stanie pokazać naszym stomatologom oraz menedżerom, jak od praktycznej strony wygląda nowy standard opieki, gdzie ogromną rolę odgrywa kompleksowa oferta leczenia „pod jednym dachem”, pozytywne doświadczenia, technologia, design czy zrozumienie potrzeb pacjenta. Tym bardziej, że wiedzę na ten temat przekazały osoby bezpośrednio zaangażowane w rozwój Rytuału, zarówno od teoretycznej, jak i praktycznej strony – dodaje Wioletta Januszczyk.

Pomogło w tym 7 prelegentów, ekspertów w swoich dziedzinach. Psycholog, dr Jacek Santorski poruszył temat zaangażowania pacjenta i zespołu stomatologicznego w procesie leczenia. Z kolei duet: lek. dent. Anna Dermanowska i Joanna Zienkiewicz (ekspertka w zakresie budowania doświadczeń pacjenta) pokazał, jaką rolę w codziennej praktyce lekarza odgrywa customer care i patient experience oraz jak umiejętnie wykorzystywać te elementy np. w pokonywaniu lęku pacjenta przed leczeniem. Sporo miejsca poświęcono jednak nie tylko aspektom psychologicznym, ale także nowym technologiom. Dr n. med. Bartosz Cerkaski opowiedział o roli Digital Smile Design w osiąganiu najlepszych efektów leczenia, z kolei lek. dent. Łukasz Lassmann pojawił się z prelekcją zatytułowaną „Od kompleksowych rekonstrukcji zgryzu po zaburzenia stawu skroniowo-żuchwowego – jak planować, aby uniknąć niepowodzeń”. Lek. dent. Marta Siewert-Gutowska poświęciła swoje wystąpienie zabiegowi artrocentezy stawu skroniowo-żuchwowego. Dużym wydarzeniem podczas tej imprezy była prelekcja dra Paulo Malo, która zamykała konferencję. Wybitny dentysta-innowator opowiedział o stworzonej przez siebie metodzie All–on–4™.

Nie tylko wiedza zdominowała tegoroczną konferencję. Podczas wieczornej gali zamykającej wydarzenie Medicover Stomatologia nagrodził lekarzy, lekarki, a także centra stomatologiczne, przyznając statuetki aż w 21 kategoriach. Ortodontą Roku został dr n. med. Nedal Aidi, Chirurgiem Roku natomiast lek. dent. Michał Wójcik, tytuł Implantologa Roku powędrował do dra n. med. Tomasza Nowaka, a Endodonty Roku – do lek. dent. Tomasza Pieróga. Statuetkę Periodontologa Roku zdobyła lek. dent. Anna Kapica, Pedodonty Roku – lek. dent. Kinga Pałac, a Zachowawcy Roku – lek. dent. Dagmara Trojanowska. Na tytuł Fizjoterapeuty Roku zasłużyła natomiast mgr Justyna Walczewska. W kategorii Lekarz z największą powracalnością pacjentów wyróżniono z kolei lek. dent. Mateusza Ganszera, w kategorii Najbardziej zdigitalizowany lekarz nagrodzono lek. dent. Katarzynę Calik. Nagrodę Najczęściej wybieranego lekarza zdobyła z kolei dr n. med. Agata Gawrychowska, a Lekarzem promującym innowacje w leczeniu została lek. dent. Marta Siewert-Gutowska. Liderem medycznym roku ogłoszono lek. dent. Małgorzatę Potoczny-Skarzyńską.

W kategorii Klinika Roku nagrodzono ORTO-AIDI z Poznania, a Kliniką Najlepiej Budującą Doświadczenia Pacjenta został Dentim Clinic Medicover z Katowic. Za Kierownika Roku uznano Karolinę Stawarczyk-Iwankiewicz, a za Kierownika Debiutanta RokuKatarzynę Szpunar. Kierownikiem Regionalnym Roku uznano Sandrę Zuziak-Lubarską. Regionem Roku został z kolei region południowy, który doceniono m.in. za skuteczne zmiany, które przyniosły wymierne efekty i wysokie oceny pacjentów. Grand Prix w kategorii Multidyscyplinarny Zespół zdobyło centrum Dental Sense. Galę wręczenia nagród, razem z Wiolettą Januszczyk, poprowadził Marcin Prokop. Dzięki temu wydarzenie obfitowało w humor i dobrą atmosferę. Sami nagradzani natomiast z ogromnym entuzjazmem odbierali swoje statuetki, nieraz przy gromkich brawach.

– Rozwój Medicover Stomatologia nie byłby możliwy bez ludzi z wizją i ich pasji do stomatologii oraz medycyny. To właśnie lekarze i menedżerowie budują naszą markę, sprawiają, że wyróżniamy się na rynku i z odwagą realizujemy kolejne przedsięwzięcia. Tą nagrodą doceniamy ogrom pracy i wysiłku, dzięki którym możliwy jest sukces rynkowy Medicover Stomatologia. Tak szerokie i zróżnicowane grono dentystów i dentystek, a także klinik i menedżerów pokazuje, że pod skrzydłami naszej marki znajdują się dziś najlepsi eksperci będący prekursorami postępu polskiej dentystyki i tego, jak postrzegane jest dziś samo leczenie. To dzięki temu zaangażowaniu kończymy rok z ponad 300 fotelami, czekającymi na naszych pacjentów – mówi Wioletta Januszczyk.

Wydarzenie „Rytuał uśmiechu. Konferencja stomatologiczna 2021. Współpraca standardem nowoczesnej stomatologii” odbyło się w Arche Hotel Krakowska w Warszawie.  

Sponsorzy Główni wydarzenia: Dentsply Sirona oraz Straumann Group.

Sponsorzy Gold: GSK, RS-Team oraz Stern Weber.

Sponsorzy: Align Technology, American Orthodontics, Denon Dental, Marrodent, Once Aligner, Optident, ORAL-B