Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych ze stomatologią

Przechodząc do witryny www.stomatologianews.pl zaznaczając - Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam, że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne, stomatologiczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

Brytyjskie auta wolne od dymu?

shutterstock_100780549„Wolne od papierosowego dymu samochody to krok we właściwym kierunku” – twierdzą przedstawiciele British Dental Health Foundation. Na terenie Zjednoczonego Królestwa propozycja prawa, które zakaże palenia tytoniu i wyrobów tytoniowych w autach.

BDHF uważa, że ustawa uchroni miliony dzieci. Dym wydychany przez ich palących opiekunów jest bowiem jednym z głównych powodów zachorowań na nowotwory jamy ustnej. Zawiera ponad 4 tysiące szkodliwych substancji. Nie istnieje też bezpieczny poziom ekspozycji na niego.

Brytyjski resort zdrowia szacuje, że około 3 milionów dzieci jest tzw. biernymi palaczami, a przyjęcie proponowanej ustawy byłoby znaczącym krokiem w profilaktyce chorób jamy ustnej. Pomogłoby również zaoszczędzić NHS (National Health Service) prawie 66 milionów funtów w skali roku. „Ustawa zakazująca palenia w prywatnych autach może mieć  jedynie pozytywne skutki, tak dla kierowców, jak i dla pasażerów” – twierdzą przedstawiciele BDHF.

JA/British Dental Health Foundation