Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych ze stomatologią

Przechodząc do witryny www.stomatologianews.pl zaznaczając - Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam, że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne, stomatologiczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

Camlog Study Club 3

Camlog Study Club w Krakowie to już 3. edycja spotkania dla implantologów, chirurgów i periodontologów z wybitnymi praktykami klinicznymi i uznanymi ekspertami w swoich dziedzinach.

W tym roku w spotkanie odbędzie się w dniach 28-29 listopada w Krakowie i dotyczyć będzie tematów i obszarów, które rozwijają się i zmieniają w niezwykle szybkim tempie, i gdzie ostatnich kilka lat przyniosło wiele innowacji oraz przełomowych wręcz modyfikacji procedur. Zarówno w obszarze technologicznym, jak i klinicznym.

Takim obszarem są technologie cyfrowe, które niepostrzeżenie stają się cząstką naszej rzeczywistości. Jeszcze dwa lata temu mogły się wydawać „pieśnią przyszłości” i fantastyczną wizją, a dziś stają się codzienną rzeczywistością. Ocenia się, że w ciągu najbliższych miesięcy (już nie lat) klasyczna protetyka stomatologiczna ustąpi miejsca technologiom cyfrowym. Niepostrzeżenie dokonuje się rewolucja w implantologii i implatoprotetyce stomatologicznej.

Camlog Study Club

 

Podczas Camlog Study Club 3. swoją wiedzą z uczestnikami spotkania podzielą się:

– jeden najdynamiczniej rozwijających się klinicystów akademickich w Europie, profesor i szef katedry implantoprotetyki stomatologicznej uznanego Uniwersytetu w Monachium, dr hab. n.med. Florian Beuer. Ekspert i propagator technologii CAD/CAM.

– badaczka i lekarz klinicysta, praktyk i naukowiec, autorka dziesiątek publikacji w wiodących periodykach stomatologicznych na świecie, szefowa Katedry Chirurgii Szczękowo-Twarzowej i Stomatologicznej Uniwersytetu we Freiburgu, profesor akademicki, dr hab. n.med. Katja Nelson.

– uznany praktyk, implantolog i peridontolog, fascynat estetyki w stomatologii, autor wspaniałych zdjęć, wykładów i prezentacji, kierujący Akademickim Centrum Implantologii w Amsterdamie, były lekarz Królewskiej Marynarki Wojennej Holandii, praktyk prywatny z Anstweelen, dr n.med. Paul Sipos.

Dr Sipos poprowadzi sesję chirurgiczną pt. „Ciężkie boje o tkankę miękką, czyli jak uniknąć niepożądanych efektów od początku do końca rekonstrukcji”

Dr Beuer wspólnie z dr Nelson poprowadzą sesję protetyczno-chirurgiczną pt. „Protetyczne uwarunkowania dla działań chirurgicznych w implantoprotetyce”.
Nad odpowiednim poziomem naukowym czuwać będą Sekretarze Naukowi, chirurdzy stomatologiczni i implantolodzy z Krakowa, dr hab. n. med. Piotr Majewski oraz dr n.med. Maciej Stupka.

Formuła, w jakiej prowadzone jest Camlog Study Club, jest wyjątkowa na rynku i bardzo atrakcyjna. Organizator proponuje bowiem tzw. „dzień z Wykładowcą”, gdzie podczas 7 godzinnej sesji praktyczno-teoretycznej słuchacze mogą znacznie lepiej zapoznać się z poruszaną tematyką niż tak, jak to ma miejsce podczas tradycyjnego wykładu.

Organizatorem spotkania jest firma FM Dental, więcej szczegółów można znaleźć na stronie organizatora: www.fmdental.pl