Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych ze stomatologią

Przechodząc do witryny www.stomatologianews.pl zaznaczając - Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam, że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne, stomatologiczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

CEDE 2015 już za nami

Wrzesień jednoznacznie kojarzy się całej branży z największymi targami stomatologicznymi w Polsce. Jak co roku obfitowały one w wiele ciekawych wydarzeń, przyciągając ponad 10 tysięcy zwiedzających.

Podczas pierwszego dnia mieliśmy okazję uczestniczyć w konferencji prasowej poświęconej Dorocznemu Światowemu Kongresowi Stomatologicznemu FDI (AWDC FDI), jaki odbędzie się w 2016 r.
w Poznaniu. Udział w nej wzięli: prof. Bartłomiej W. Loster, prof. Honorata Shaw, prof. Marzena Dominiak, prof. Elżbieta Mierzwińska-Nastalska, prof. Marcin Kozakiewicz, dr Anna Lella, Emmanuel Chevron, Przemysław Trawa, Ewa Mastalerz.

Podczas konferencji przybliżono jego ideę oraz stan przygotowań. Kongres ma swoją formułę, składa się z trzech toczących się równolegle wydarzeń: części naukowej, wystawowej oraz parlamentarnej. Część naukowa to cztery dni wykładów, spotkań z ekspertami, warsztatów, paneli i sympozjów. Jak powiedział prezydent Kongresu i szef PTS prof. Bartłomiej Loster, to „wydarzenie bez precedensu, które tworzy przyszłą stomatologię”, Polska na cztery dni stanie się „światową stolicą stomatologii”. „To szansa nie tylko dla promocji rodzimej nauki, ale również myśli technologicznej” , ocenił.

Do Poznania zaproszeni zostali najlepsi wykładowcy z całego świata. Uczestnicy konferencji prasowej podkreślali, że wydarzenie będzie miało ogromne znaczenie dla promocji polskiej nauki. Przywilejem gospodarza jest obsadzenie części programu Kongresu rodzimymi prelegentami. Kongresowi FDI w Poznaniu towarzyszyć będą również targi produktów stomatologicznych w pawilonach 7, 7A, 8, 8A oraz szereg spotkań biznesowych. Oznacza to rok przerwy dla wystawy CEDE, która wróci w 2017 r.

Pod koniec pierwszego dnia tegorocznej wystawy zostały rozdane statuetki GRAND PRIX CEDE 2015. Zdobywcy stomatologicznych oskarów to:

• w kategorii „Kliniczne produkty stomatologiczne”: PIERRE FABRE MEDICAMENT POLSKA za ELGYDIUM CLINIC MONO COMPACT

• w kategorii „Produkty, preparaty i urządzenia profilaktyczne”: ELER/SUNSTAR GUM za SPRAY GUM HYDRAL

• w kategorii „Sprzęt stomatologiczny”: MAKROMED za UNIT STOMATOLOGICZNY CERTUS MAX

• w kategorii „Sprzęt laboratoryjny”: ROKO ARKADIUSZ ROKOSA za PIEC DO PORCELANY HELIOS

• w kategorii „Edukacja i wydawnictwa stomatologiczne”: GLAXOSMITHKLINE CONSUMER HEALTHCARE za PROGRAM EDUKACYJNY DENTASSIST.

Tegoroczne CEDE było 25. już edycją i z tej okazji firmy, które wzięły udział w CEDE po raz 25., otrzymały srebrne dyplomy oraz szampana.

Po części oficjalnej Maciek Wasio z zespołem OCN „roztańczył” obecnych. Koncert 25 przebojów na 25-lecie CEDE był bardzo miłym akcentem na zakończenie pierwszego dnia targów.

11 września odbyła się konferencja prasowa rzecznika praw dziecka Marka Michalaka na temat roli lekarzy dentystów w wykrywaniu objawów przemocy wobec dzieci. „Służba zdrowia i edukacja to dwa środowiska, które w rozpoznawaniu przemocy mogłyby zrobić więcej”, podkreślił na konferencji prasowej Michalak. „Statystyki pokazują, że obecnie najmniej niebieskich kart dla dzieci zakłada środowisko medyczne”, dodał. „Ważne jest jednak”, mówił, „by byli oni do tego odpowiednio przygotowani. Stomatolodzy są w stanie rozpoznać o 80 proc. więcej sytuacji, mogących świadczyć o nadużywaniu przemocy wobec dzieci, niż lekarze innych specjalności, w tym np. interniści”, wskazywał. Zdaniem RPD lekarze dentyści są kluczowi w wykrywaniu przemocy. W konferencji wzięli udział również: profesor Marek Ziętek, profesor Dorota Olczak-Kowalczyk oraz psycholog Dorota Zawadzka. Podczas konferencji odbyła się premiera książki: „Rola lekarza dentysty w rozpoznawaniu objawów przemocy wobec dzieci”.

Również czasopismo STOMATOLOGIA obchodziło swój mały jubileusz – 2 lata na rynku wydawniczym Z tej okazji na specjalnie przygotowanym na targi stoisku uczestnicy mieli okazję zapoznać się z numerami czasopisma, drugim wydaniem dodatku dla asystentek i higienistek stomatologicznych, porozmawiać z redakcją, a także poczęstować się aromatyczną kawą.

W ciągu trzech dni wystawy trwały wykłady Konferencji PTS@CEDE2015 STOMATOLOGIA KLINICZNA oraz warsztaty BE ACTIVE@CEDE2015.

W tym roku w pasażu odbywały się minirecitale fortepianowe. Pijąc kawę, można było posłuchać klasyki, standardów w wykonaniu znakomitych pianistów. Sponsorem muzyki fortepianowej na żywo był Toyota Ukleja, autoryzowany dystrybutor marki Lexus, oraz The Piano House, dystrybutor japońskich pianin i fortepianów marek Yamaha i Kawai.

CEDE wróci we wrześniu 2017, za rok natomiast widzimy się na Dorocznym Światowym Kongresie Stomatologicznym FDI oraz wystawie sprzętu i materiałów stomatologicznych, jaka będzie towarzyszyła Kongresowi.

Redakcja