Dodano: 08.12.2016, Kategorie: Stomatologia news
CEDE 2017 – czas na zmiany
Kongres Unii Stomatologii Polskiej będzie towarzyszył przyszłorocznej, XXVI edycji Środkowoeuropejskiej Wystawie Produktów Stomatologicznych CEDE w Poznaniu (14-16 września 2017). Organizatorzy zapowiadają, że wydarzenie zostanie przeprowadzone w formule, która na nowo zdefiniuje edukację stomatologiczną oferowaną podczas branżowych targów.
Po rocznej przerwie spowodowanej organizacją Światowego Dorocznego Kongresu Stomatologicznego FDI oraz Światowej Wystawy Stomatologicznej FDI wraca CEDE – od ponad ćwierć wieku najważniejsze święto branży stomatologicznej w Polsce. Na dziesięć miesięcy przed rozpoczęciem wydarzenia organizatorzy odsłaniają pierwsze karty.
– Od ponad 25 lat obserwujemy rynek stomatologiczny, CEDE 2017 nie będzie rewolucją, ale naturalnym etapem ewolucji marki. Nie mamy wątpliwości, że naturalnym uzupełnieniem festiwalu sprzętu i materiałów jest wysokiej jakości program edukacyjny, którego poziom gwarantuje zaangażowanie najlepszych ekspertów i ważnych środowisk naukowych. W nazwie „Kongres Unii Stomatologii Polskiej” kryje się idea współpracy, która będzie nam przyświecać w kolejnych latach. Beneficjentami tej współpracy będą zarówno uczestnicy jak i wystawcy – wyjaśnia Ewa Mastalerz z firmy Exactus sp.j.
Osobą odpowiedzialną za opracowanie programu naukowego Kongresu Unii Stomatologii Polskiej jest prof. Marzena Dominiak, wybitny chirurg oraz implantolog, przewodnicząca Komitetu Naukowego FDI 2016 Poznań. Wspierać będą ją członkowie Rady Naukowej: prof. Tomasz Konopka, prof. Dorota Olczak-Kowalczyk, prof. Ingrid Różyło-Kalinowska, prof. Tomasz Gedrange, prof. Marcin Kozakiewicz, prof. Mariusz Lipski, dr hab. n. med. Jolanta Kostrzewa- Janicka, dr n. med. Wojciech Bednarz, dr n. med. Maciej Żarow, dr n. med. Paweł Niewada, dr n. med. Maciej Michalak, lek. dent. Anna Lella oraz lek. dent. Beata Tokarczuk.
– Kongres FDI dał nam odpowiedź na pytanie, które tematy cieszą się największym zainteresowaniem oraz którzy prelegenci z kraju i zagranicy potrafią o nich ciekawie opowiadać. Wzorem największej imprezy dentystycznej na świecie, dalej chcemy edukować przedstawicieli wszystkich dziedzin stomatologii, bez wyjątku. CEDE w ciągu najbliższych lat stanie się najważniejszym punktem na edukacyjnej mapie branży. Również dlatego, że Kongres Unii Stomatologii Polskiej będzie płaszczyzną współpracy i prezentacji osiągnięć różnych towarzystw naukowych. Część z nich już pozytywnie wyraziła się o projekcie – przekonuje prof. Marzena Dominiak.
Podczas Kongresu Unii Stomatologii Polskiej nie zabraknie sesji dla lekarzy dentystów, techników, asystentek czy higienistek. Odbędą się również wykłady z zakresu zarządzania i marketingu, do których prowadzenia zaproszenie przyjęli uznani eksperci. Nowością będzie określenie poziomu zaawansowania prelekcji, co ułatwi wybór wykładu uczestnikom.
Ponadto, organizatorzy mają ambicję, aby Kongres stał się inkubatorem dla polskich doświadczeń naukowych i klinicznych ze wszystkich dziedzin stomatologicznych, dlatego w programie znajdą się sesje, podczas których zostaną zaprezentowane i omówione najlepsze prace habilitacyjne i doktorskie, przygotowane nie tylko przez pracowników uczelni.
Szczegółowy plan wykładów i warsztatów poznamy wczesną wiosną. Już teraz można rezerwować powierzchnię wystawienniczą w jednym z czterech pawilonów Międzynarodowych Targów Poznańskich.
CEDE 2017