Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych ze stomatologią

Przechodząc do witryny www.stomatologianews.pl zaznaczając - Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam, że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne, stomatologiczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

Coaching wkracza w świat medycyny

zarzadzanie4-610x350

W roku 1974 tenisista Tim Gallwey w książce „The Inner Game of Tennis”, zaprezentował nowe spojrzenie na pracę z zawodnikiem. Polegało ono na przekonaniu, że najlepszym sposobem wsparcia w osiąganiu sukcesów jest zadawanie właściwych pytań zawodnikowi przez trenera. Data ta jest uważana za początek coachingu.

 

Począwszy od lat 90-tych metoda coraz częściej pojawiała się w kontekście biznesowym. Dzisiaj coaching wielu osobom kojarzy się głównie z metodą stosowaną w zwiększaniu efektywności osobistej managerów w korporacjach. Mówi się również o life coachingu jako pracy nad osiąganiem swoich osobistych celów i realizacją marzeń.

Co wiemy o coachingu i jakie zastosowanie może mieć w świecie medycznym? Jak coaching może pomóc lekarzowi? I na czym polega jego skuteczność?

 

Anna Czelej, Małgorzata Kaczyńska, FutureMD

Cały artykuł znajduje się na: medsukces.pl