Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych ze stomatologią

Przechodząc do witryny www.stomatologianews.pl zaznaczając - Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam, że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne, stomatologiczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

CORTEN MEDIC URUCHAMIA DENTOBUS W WOJ. ŚWIĘTOKRZYSKIM I POSZERZA DZIAŁALNOŚĆ O KOLEJNE WOJEWÓDZTWO

31 sierpnia 2018 r. przy ul. IX Wieków Kielc 3 w Kielcach zostanie uroczyście odebranyod Wojewody Świętokrzyskiego Dentobus, w którym Centrum Medyczne CortenMedic (CortenMedic Tomasz Sikora) od września 2018 r. będzie świadczyć usługi stomatologii dziecięcej. Świadczenia w ramach ogólnopolskiego programu walki z próchnicą wśród dzieci i młodzieży będą udzielane nieodpłatnie do końca czerwca 2022 r.

 

Dentobus to mobilny gabinet stomatologiczny, który powstał z myślą o dzieciach i młodzieży z miejscowości, gdzie nie ma powszechnego dostępu do świadczeń stomatologicznych i brakuje wykwalifikowanych stomatologów. Pomysł na leczenie w Dentobusie wynika z tego, że prawie 58% polskich 3-latków i niemal 90% 7-latków ma problem z próchnicą, co potwierdzają statystyki.

Dzięki nowoczesnemu wyposażeniu Dentobusazakres świadczeń możliwych do zrealizowania w nim jest niewiele węższy, niż w gabinecie stacjonarnym. Lekarze mogą w nim lakować zęby, przeprowadzać fluoryzację, wykonać w razie potrzeby zdjęcie RTG i RVG oraz realizować specjalistyczne leczenie. Z uwagi na to, że zadaniem Dentobusów jest także edukacja, dzieciom będzie udzielany instruktaż jak prawidłowo powinny dbać o swoje zęby.

Już we wrześniu zamierzamy odwiedzić 7 szkół z woj. świętokrzyskiego. Odbierając w pełni przygotowany do działania Dentobus mamy przygotowany już zespół medyczny, który za kilka dni wyruszy do małych miejscowości, aby ratować dziecięce uśmiechy – informuje Tomasz Sikora, założyciel Centrum Medycznego CortenMedic. –Mamy już doświadczenie w prowadzeniu mobilnego gabinetu stomatologicznego w woj. mazowieckim, w którym od kwietnia  r. z opieki stomatologicznej skorzystało ponad 1800 uczniów – dodaje.

Sieć medycznaCortenMedic, poza usługami w Dentobusie, uruchamia także swoją pierwszą przychodnię na terenie woj. świętokrzyskiego. Stacjonarnie usługi medyczne będą świadczone w Kielcach w placówce przy ul. Zagnańskiej 84b.

Rozbudowa Centrum Medycznego na terenie woj. świętokrzyskiego odbywać się będzie etapowo. W pierwszej fazie uruchomione zostaną podstawowe usługi medyczne oraz medycyna pracy. Początkowo z usług stomatologicznych pacjenci będą mogli korzystać u partnerów medycznych CortenMedic.

***

Więcej informacji na temat Dentobusu, w tym formularz rejestracyjny dla szkół, jest dostępny pod adresem: www.cortenmedic.pl/dentobus

Centrum Medyczne CortenMedic od 25 lat świadczy usługi medyczne z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej, diagnostyki laboratoryjnej i obrazowej, rehabilitacji oraz specjalistyki. Dziedziną, w której firma szczególnie się wyróżnia jest stomatologia. Placówki CortenMedic zlokalizowane na terenie Warszawy, Radomia oraz Kielc oferująszeroki zakres świadczeń, w tym ortodoncję, chirurgię stomatologiczną, stomatologię zachowawczą z endodoncją, leczenie pod mikroskopem, stomatologię estetyczną i implantologię, pedodoncję oraz protetykę.

 

 

 

Źródło i zdjęcia:

Centrum Medyczne CortenMedic