Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych ze stomatologią

Przechodząc do witryny www.stomatologianews.pl zaznaczając - Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam, że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne, stomatologiczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

Dbając o jamę ustną, dbasz o cały organizm

Zdrowie jamy ustnej idzie w parze z ogólnym stanem zdrowia, dlatego tak ważna jest odpowiednia higiena i profilaktyka. Przy okazji obchodów Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej (WOHD) przypominamy jak unikać czynników ryzyka i jak dbać o zęby, dziąsła i tym samym o całe ciało.

Stan jamy ustnej odzwierciedla samopoczucie i ogólny stan zdrowia całego organizmu. Specjaliście wystarczy jeden rzut oka na zęby i dziąsła, by wykryć niedobory żywieniowe, zauważyć objawy niektórych chorób jak np. cukrzyca, choroby serca, choroby układu oddechowego lub ujawnić szkodliwe nawyki, np. palenie czy nadmierne spożywanie alkoholu. Zmiany w obrębie jamy ustnej mogą być zarówno skutkiem, jak i przyczyną innych chorób. Jednak dbając o jamę ustną, dbasz o cały organizm, dlatego warto podjąć odpowiednie kroki, by poprawić lub zachować dobry stan zdrowia i samopoczucie. Na to nigdy nie jest za późno, a zbliżający się Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej (WOHD) obchodzony na całym świecie 20 marca to świetna okazja, by zadbać o zęby i dziąsła.

Tak jak w przypadku innych chorób, także w chorobach jamy ustnej istnieje szereg czynników ryzyka. Niektóre z nich, takie jak wiek, płeć i cechy dziedziczne nazywane są niemodyfikowalnymi, bo po prostu nie ma się na nie wpływu. Na szczęście na inne czynniki ryzyka możesz wpływać, zmieniając nawyki i zachowania.

Jak się domyślasz, jednym z takich czynników jest spożywanie nadmiernej ilości cukrów zawartych w przekąskach, przetworzonej żywności i napojach. Niezdrowa dieta to istotny czynnik ryzyka wystąpienia chorób jamy ustnej (szczególnie próchnicy), a także cukrzycy, chorób serca oraz nowotworów. Kolejnym czynnikiem ryzyka jest konsumpcja wyrobów tytoniowych, która zwiększa ryzyko rozwoju chorób dziąseł i nowotworów jamy ustnej. Tytoń powoduje również przebarwienia zębów, nieświeży oddech, przedwczesną utratę uzębienia oraz upośledzenie zmysłu smaku i zapachu. Także nadmierne spożycie alkoholu może prowadzić do powstania urazów, często w obrębie jamy ustnej i zębów oraz sprzyja próchnicy zębów ze względu na kwaśny odczyn. Dodatkowo nadmierne spożycie alkoholu w połączeniu z tytoniem zwiększa prawdopodobieństwo rozwoju nowotworów jamy ustnej.

Warto poprawić swoje nawyki i przyzwyczajenia, ale kluczem do profilaktyki zdrowia jamy ustnej jest jednak przede wszystkim odpowiednia higiena. Szczotkowanie zębów dwa razy dziennie pomaga ograniczyć populację bakterii, zapobiegając powstaniu płytki nazębnej, dzięki czemu zęby są bardziej odporne na działanie kwasów powodujących próchnicę. Jama ustna to jednak nie tylko zęby – czyść także przestrzenie międzyzębowe i język.

Dużym ułatwieniem i kompleksowym wsparciem w trosce o higienę jamy ustnej są szczoteczki soniczne Philips Sonicare.Szczoteczki DiamondClean Smartdzięki docieraniu nawet do najtrudniejszych miejsc usuwają do 10 razy więcej płytki nazębnej niż szczoteczka manualnai zapewniają nawet 7 razy zdrowsze dziąsła już po 2 tygodniach stosowania. Do wyboru jest wiele dostępnych główek szczoteczek sonicznych Philips Sonicare, więc z pewnością dobierz odpowiednią dla siebie. Możesz też zacząć używać wymienną główkęTongueCare+ do czyszczenia języka. Dodatkowo dzięki połączeniu szczoteczki DiamondClean Smart ze specjalną aplikacją możesz poznać i poprawić swoje nawyki w zakresie higieny jamy ustnej. W uchwycie szczoteczki wbudowane są trzy inteligentne czujniki: lokalizacji, nacisku i ścierania, które synchronizują się automatycznie z aplikacją, aby w czasie rzeczywistym dostarczać informacji zwrotnych na temat techniki szczotkowania. Pewnie zdarza się, że myjesz zęby za krótko, zbyt mocno szorujesz lub pomijasz pewne obszary. Z aplikacją PhilipsSonicare naprawisz te błędy!Możesz też porównywać w niej efekty szczotkowania z poszczególnych dni, wyznaczać sobie cele, określać miejsca problematyczne i podzielić się wynikami ze swoim lekarzem stomatologiem

Pamiętaj, żewczesne rozpoznanie ma kluczowe znaczenie w zapobieganiu i leczeniu chorób jamy ustnej. Regularne wizyty kontrolne u dentysty pozwolą zidentyfikować choroby takie jak próchnica zębów, zapalenie dziąseł czy przyzębia na wczesnym etapie ich rozwoju, co umożliwi podjęcie niezbędnych działań.

 

Rekomendowane ceny szczoteczek SonicareDiamondClean Smart zaczynają się od 1169 zł.

Dodatkowych informacji udzielają:

Izabela RogulskaAgata Blinkiewicz
PR Manager

Philips Personal Health

PR Specialist

Philips Personal Health

Al. Jerozolimskie 195B

02-222 Warszawa, Polska

tel:  +48 603 230 676

Al. Jerozolimskie 195B

02-222 Warszawa, Polska

tel:  +48 728 665 737

e-mail: izabela.rogulska@philips.come-mail: agata.blinkiewicz@philips.com

 

O spółce Royal Philips
Royal Philips to lider branży technologii medycznych. Misją firmy jest poprawa stanu zdrowia ludności, którą osiąga poprzez kompleksową opiekę opartą na: zdrowym trybie życia, profilaktyce, diagnostyce, leczeniu, a także opiece domowej nad pacjentem. Philips wykorzystuje zaawansowaną technologię, dogłębne analizy kliniczne oraz spostrzeżenia konsumentów aby dostarczyć zintegrowane rozwiązania. Firma, z główną siedzibą w Holandii, jest liderem w obszarze diagnostyki obrazowej i opartego na niej leczenia, monitorowania stanu zdrowia pacjentów, informatyki medycznej, a także w dziedzinie zdrowia konsumentów i opieki domowej.
Sprzedaż produktów Philips z portfolio technologii zdrowotnych, osiągnęła w 2016 roku wartość 17,4 mld euro. Firma w tym czasie zatrudniała około 71 000 pracowników, oferując swoje produkty i usługi w ponad 100 krajach na całym świecie.
Informacje na temat firmy Philips można znaleźć na www.philips.pl/healthcare i www.philips.com/newscenter.