Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych ze stomatologią

Przechodząc do witryny www.stomatologianews.pl zaznaczając - Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam, że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne, stomatologiczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

Dentyści promują Katowice nietypową ofertą pracy

Dentim Clinic (2)W Katowicach znów czeka praca. Tym razem na dentystów. Jedna z największych klinik stomatologicznych w mieście rozpoczęła właśnie długofalową rekrutację. Oferta kusi dobrą pensją i… Katowicami.

Szukają dentystów

Katowice to obecnie zarobkowo jedno z najatrakcyjniejszych miejsc w Polsce. Pod tym względem miasto zajmuje 4. miejsce, tuż za Warszawą, Wrocławiem i Krakowem, a wyprzedzając m.in. Szczecin, Gdańsk i Łódź. Teraz stolica Górnego Śląska znów ma oferty pracy dla specjalistów, a ich atutem, oprócz pensji, ma być miasto.

Jedna z katowickich klinik stomatologicznych ruszyła właśnie z ogólnopolską rekrutacją dentystów specjalizujących się m.in. w implantologii, ortodoncji i protetyce. Co ciekawe, ośrodek rekrutując namawia nie tylko do pracy, ale także do zamieszkania w stolicy Górnego Śląska.

– Poszukujemy stomatologów gotowych przeprowadzić się do Katowic. Przy okazji jednak postanowiliśmy rozwiać parę stereotypów o mieście i regionie. Niestety w głowie wielu stomatologów z Warszawy czy Gdańska, Katowice to wciąż kopalnie i koksownie, a ta błędna wizja zniechęca do przeprowadzki i pracy na Śląsku – mówi lek. stom. Wojciech Fąferko, właściciel Centrum Implantologii i Ortodoncji Dentim Clinic, które wpadło na pomysł rekrutacji przez miasto.

Katowice – motywacja pozapłacowa

Dlatego też stomatolodzy stworzyli stronę-ogłoszenie o pracę movetokato.pl, na której obalają stereotypy dotyczące miasta. Można dowiedzieć się z niej m.in. że Katowice to najmniej zakorkowane miasto w Polsce, zajmujące obecnie 119 miejsce w rankingu najszybciej rozwijających się miast na świecie.

Pomysłodawcy ogłoszenia punktują także fakt, że Katowice zajmują 5 miejsce w rankingu zagranicznych inwestycji, wyprzedzając m.in. Rotterdam i Frankfurt. Atutem, który ma skłonić dentystów do przeprowadzki do Katowic, ma być także 40 proc. terenów zielonych i kultura.

Twórcy movetokato.pl wyróżniają przy tym festiwale muzyczne (OFF, Tauron Nowa Muzyka, Metal Hammer), strefę kultury i lokalny design z Geszeftem i Gryfnie na czele. Oferta pokazuje także Katowice jako miasto dla aktywnych, wyliczając tutejsze atrakcje sportowe m.in. mistrzostwa w siatkówce, hokeju czy tenisie.

– Chcąc mieć w mieście najlepszych specjalistów, którzy zrezygnują dla nas z pracy w Warszawie czy Poznaniu, musimy im najpierw „sprzedać” Katowice. Bo to właśnie tutaj zamieszkają z rodzinami, będą jeździć na rowerze, chodzić na koncerty. Musimy pokazać, że jesteśmy konkurencyjni na tyle, żeby ktoś spakował swoje walizki i dołączył do nas – mówi właściciel Dentim Clinic.

Nietypowe ogłoszenie może przynieść efekty, bo to nie pierwszy raz kiedy Centrum Implantologii i Ortodoncji Dentim Clinic zachęca do Katowic. Do tej pory ośrodkowi udało się już sprowadzić pracowników m.in. z Wielkiej Brytanii, Niemiec, Warszawy i Wrocławia.

Migracja do Dentim Clinic nawet z WyspDentim Clinic 2

W założeniu pomysłodawców projekt movetokato.pl to działanie długofalowe i rekrutacja prowadzona będzie stale przynajmniej przez najbliższy rok. – W najbliższym czasie planujemy otwarcie kilku nowych lokalizacji gabinetu na Śląsku, poszerzamy także zespół głównego ośrodka, tak więc nie zamykamy procesu w ramy czasowe – mówi dr Fąferko.

Pomysłodawcy rekrutacji nie zamykają się także w klasycznych ramach oferty o pracę. – Szukamy dentystów z ambicjami, którzy pokażą nam swoje umiejętności i gotowi będą je rozwijać pod naszym okiem. W zamian oferujemy m.in. dobrą pensję, szkolenia w kraju i zagranicą, a także świadczenia pozapłacowe. To również praca w innowacyjnym środowisku – wylicza stomatolog.

Nietypowa rekrutacja przez umiejętności

Jednocześnie ośrodek postanowił odejść od typowej rekrutacji i rozmów kwalifikacyjnych. – Chcemy zobaczyć umiejętności kandydatów w praktyce, sprawdzić ich w naszym środowisku, podejrzeć jak pracują, jakie mają podejście do leczenia i pacjenta, jak bardzo są otwarci na rozwój i czego możemy ich jeszcze nauczyć. Dlatego nie ograniczamy się do jednego strzału rekrutacyjnego i nie zamykamy się w widełkach czasowych, będziemy poszukiwać lekarzy stale, wybierając do pracy tylko najlepszych – mówi właściciel placówki.

Dentim Clinic to jedna z najbardziej innowacyjnych klinik stomatologicznych w Polsce. Ośrodek może się poszczycić wdrożeniami pionierskiego leczenia. Jako pierwszy gabinet w Polsce Dentim zaczął stosować dental button, specjalny guzik, który ogranicza stres pacjenta podczas wizyty.

Klinika jako jedna z pierwszych wdrożyła także cyfrowe projektowanie uśmiechu DSD, opracowane przez lekarzy z Brazylii. Centrum jest także pionierem w stosowaniu bezbolesnego komputerowego znieczulenia, zamiast strzykawkowego, a także pionierem w zakresie leczenia implantologicznego na Śląsku. Placówka także, jako jedna z nielicznych w Polsce, posiada własne laboratorium protetyczne oraz centrum frezowania.

Aplikacje można przesłać przez stronę www.movetokato.pl

***

Dentim Clinic to nowoczesny gabinet stomatologiczny w centrum Katowic, wyspecjalizowany w leczeniu implantologicznym oraz leczeniu ortodontycznym dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Swoim pacjentom pomaga zarówno w nagłych przypadkach, takich jak doskwierający ból zęba, jak również przy kompleksowej zmianie uśmiechu. Klinika dysponuje własną pracownią diagnostyczną z RTG i tomografią komputerową, natomiast niezwykle precyzyjne leczenie kanałowe wykonuje korzystając z najnowocześniejszych mikroskopów ZEISS. Specjalnością lekarzy Dentim Clinic jest również: stomatologia estetyczna, protetyka, chirurgia szczękowa, profilaktyka paradontozy oraz stomatologia zachowawcza, a także stomatologia dziecięca. Więcej: www.dentim.pl