Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych ze stomatologią

Przechodząc do witryny www.stomatologianews.pl zaznaczając - Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam, że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne, stomatologiczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

Dentystyka oparta na lokalnych liderach, czyli nowe kliniki w Medicover Stomatologia

Wiodąca pozycja na lokalnym rynku i eksperci medyczni najwyższej klasy. Takich partnerów do współpracy poszukuje Medicover Stomatologia. Firma stawia też na unikatowy charakter, autonomię i zaufanie do klinik, które chcą dołączyć do sieci. Dlatego na taki krok decydują się kolejne centra dentystyczne. W lipcu Medicover Stomatologia przywitał w swoich strukturach Centrum Implantologii i Ortodoncji Dentim Clinic z Katowic. Klinika jest od niedawna otwarta również dla pacjentów z Bydgoszczy.
Fundamentem w strategii rozwoju sieci Medicover Stomatologia jest dbałość o zachowanie odrębności, unikatowości centrów stomatologicznych, które decydują się na współpracę z firmą.

Nasza strategia akwizycyjna zakłada współpracę z najbardziej doświadczonymi ekspertami stomatologicznymi i klinikami, które cieszą się wysoką renomą i zaufaniem pacjentów. Decydujemy się na akwizycję tych podmiotów, które mają podobną wizję dentystyki – skoncentrowanej na potrzebach pacjenta, gwarantującej bezpieczeństwo leczenia i poczucie komfortu, opartej na wysokich kompetencjach personelu medycznego i zaawansowanych rozwiązaniach technologicznych. Kliniki, które do nas dołączają, zachowują autonomię i własny charakter, ponieważ ufamy, że jako liderzy na swoich rynkach dobrze wiedzą, jak osiągać sukcesy. Dlatego cieszymy się, że w lipcu przywitaliśmy  – Centrum Implantologii i Ortodoncji Dentim Clinic, która należy do czołówki dentystyki na Śląsku – mówi Wioletta Januszczyk, Dyrektor Zarządzająca Medicover Stomatologia. Centrum Implantologii i Ortodoncji Dentim Clinic to jedna z najnowocześniejszych klinik stomatologicznych na Śląsku. To miejsce, w którym cyfrowa stomatologia stanowi podstawę codziennej pracy lekarzy.

Leczenie protetyczne opieramy w dużej części na technologiach cyfrowych, skanerach wewnątrzustnych i systemach CAD/CAM oraz frezarkach. Cyfryzacja wspiera też pracę zespołową naszych ekspertów – umożliwia prowadzenie zdalnych konsultacji oraz ułatwia interdyscyplinarne podejście do leczenia. Dzięki temu pacjenci zyskują kompleksowe spojrzenie na plan leczenia i opiekę dentystyczną najlepszych ekspertów   – mówi lek. den. Wojciech Fąferko, implantolog, właściciel Dentim Clinic. Dentim przy planowaniu leczenia protetycznego korzysta z metody Digital Smile Design. Dzięki temu, z wykorzystaniem zdjęć uśmiechu pacjenta, możliwe jest zaplanowanie, jak będą wyglądały zęby po założeniu koron, mostów czy licówek jeszcze przed wykonaniem prac protetycznych. Klinika korzysta z rozwiązań cyfrowych również w leczeniu problemów okuzyjnych, czyli schorzeń związanych z zaburzaniem funkcji narządu żucia. Dzięki temu możliwe jest komputerowe wykrycie problemów zębowych, pełna analiza estetyczna i opracowanie planu leczenia.

Klinika Dentim posiada najlepiej rozwinięty system konsultacji pacjenta w Polsce

Obok lekarzy, asystentów i pracowników recepcji w zespole działają koordynatorzy leczenia pacjenta. To osoby, które wcześniej zdobywały wiedzę medyczną jako recepcjonistki lub asystentki stomatologiczne, dlatego mogą odpowiedzieć na wszelkie pytania pacjenta. Zadaniem koordynatora jest zidentyfikowanie potrzeb pacjenta i jego właściwe wsparcie w procesie leczenia. Koordynatorzy są odpowiednio przygotowani, by językiem zrozumiałym dla pacjenta omówić plan leczenia i odpowiedzieć na wszystkie pytania.

To osoby, z którymi pacjenci mogą swobodnie poruszyć kwestie kosztów leczenia, czy poznać możliwe rozwiązania w tym zakresie. Koordynatorzy spełniają bardzo ważną rolę zachęcając pacjenta, by zdecydował się zrealizować kompletny plan leczenia, a nie tylko rozwiązał doraźny problem. Często pozwala to zapobiec długoterminowym skutkom i możliwym powikłaniom zaniedbanych schorzeń – mówi współwłaściciel gabinetu Arkadiusz Buziewicz. Funkcjonowanie tego typu rozwiązania jest możliwe dzięki spójności zespołu, który tworzy personel medyczny i niemedyczny na wszystkich poziomach.

Takie podejście jest tożsame z naszą wizją dostarczania usług stomatologicznych w Polsce. W centrum zainteresowania zawsze jest pacjent – jego potrzeby i oczekiwania. To one warunkują sposób komunikacji personelu medycznego i operacyjnego, aranżacje przestrzeni, czy możliwe drogi kontaktu – dodaje Wioletta Januszczyk. Klinika zajmuje obecnie pierwsze miejsce w Polsce w prestiżowym rankingu Global Clinic Rating, który ocenia jakość usług, poziom leczenia i wyposażenie centrów dentystycznych na całym świecie.

Centrum Implantologii i Ortodoncji Dentim Clinic w Katowicach zlokalizowane jest na Dębowych Tarasach przy ul. Baildona 12/3 oraz w Silesia City Center przy ul. Chorzowskiej 107. Od niedawna oddział Dentim jest otwarty dla pacjentów również w Bydgoszczy przy ul. Marii Skłodowskiej Curie 33.

Źródło i zdjęcia: Medicover