Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych ze stomatologią

Przechodząc do witryny www.stomatologianews.pl zaznaczając - Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam, że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne, stomatologiczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

Dlaczego technologia soniczna w szczoteczkach działa?

Sprawdź, czym szczoteczki soniczne różnią się od elektrycznych i manualnych i dlaczego technologia soniczna zastosowana w szczoteczkach Philips Sonicare jest tak skuteczna.

Technologia soniczna Philips Sonicare cieszy się coraz większą popularnością. A to dlatego, że stosowanie szczoteczek sonicznych daje widoczne rezultaty i znacznie ułatwia dbanie o higienę jamy ustnej przy zachowaniu pełnego bezpieczeństwa. Skuteczność tych urządzeń została sprawdzona w badaniach klinicznych oraz przez miliony konsumentów na całym świecie. Na czym polega działanie tej innowacyjnej technologii? Jest ona połączeniem wysokiej częstotliwości drgań i szerokiego zakresu ruchu włosia szczoteczki, co wywołuje tzw. Dynamiczną Akcję Czyszczącą (ang. Dynamic Cleaning Action-DCA). Powstała w jej wyniku mieszanina płynu i pasty do zębów pozwala dokładnie wyczyścić całą jamę ustną. Skąd bierze się ta skuteczność?

Najważniejsze parametry szczoteczek

Jednym z najważniejszych parametrów szczoteczki jest jej częstotliwość. – Każda szczoteczka, nawet ręczna działa z określoną częstotliwością (bardzo małą w przypadku szczoteczek manualnych), czyli włosie wykonuje określoną ilość ruchów w czasie – mówi dr M. Ganowicz. Szczoteczka Philips Sonicare wykonuje do 62 tysięcy ruchów szczotkujących na minutę, co daje więcej ruchów w 2 minuty niż wykonuje zwykła szczoteczka w 1 miesiąc! Dynamiczne wibracje wytwarzają mikrobąbelki, które delikatnie wnikają w nawet trudno dostępne miejsca, zapewniając skuteczne usuwanie płytki nazębnej nie tylko z powierzchni zęba, ale także z przestrzeni międzyzębowych i wzdłuż linii dziąseł.

Drugim istotnym parametrem jest droga jaką pokonuje końcówka każdego włosa – dłuższa oznacza większy ruch. W przypadku szczoteczki sonicznej mówimy o amplitudzie, a w przypadku szczoteczek elektrycznych – o zasięgu. Teoretycznie im większa częstotliwości i większa amplituda lub zasięg, tym większa skuteczność pracy włosia. Jednak te parametry są bardzo różne w różnych typach szczoteczek. – Dla przykładu szczoteczki obrotowe będą miały duży zasięg (końcówki włosia pokonują długa drogę), ale niską częstotliwość, poniżej 10000 obr/min. Szczoteczka soniczna ma wysoką częstotliwość (62000 drgań na minutę) przy wysokiej amplitudzie. Odpowiedni dobór parametrów rezonansu daje wychylenie pojedynczego włosa o 4 mm w każdą ze stron – tłumaczy dr Michał Ganowicz. Dodatkowo do wyboru są różne rodzaje główek, w tym zaawansowane główki Premium z technologią adaptacyjną umożliwiające dopasowanie do kształtu zębów i dziąseł dla najlepszych rezultatów szczotkowania.

Stosowanie szczoteczki sonicznej

fot.1Połączenie wysokiej częstotliwości i dużej amplitudy ruchu włosia szczoteczek Philips Sonicare dają zatem unikalne właściwości. Szybkie drgania główki szczoteczki skutecznie usuwają płytkę nazębną i osad z powierzchni zębów, ale to tylko jeden mechanizm działania. Wzbudzony drganiami płyn złożony ze śliny, wody oraz pasty do zębów ma dodatkowe działanie mechaniczne. Cząsteczki płynu osiągają dużą prędkość i są zdolne do usunięcia zanieczyszczeń nawet z miejsc, do których samo włosie szczoteczki nie jest w stanie dotrzeć. – Przy stosowaniu szczoteczki sonicznej łatwiej można doczyścić przestrzenie międzyzębowe i szczeliny dziąsłowe – dodaje dr Michał Ganowicz.

Szczoteczki soniczne Philips Sonicare zapewniają najlepsze rezultaty. Najnowsza szczoteczka Philips SonicareDiamondClean Smart zapewnia zauważalną różnicę gładkości zębów już po pierwszym użyciu, usuwa do 10 razy więcej płytki nazębnej niż szczoteczka manualna, usuwa 100% więcej przebarwień już w trzy dni oraz zapewnia 7 razy zdrowsze dziąsła już po 2 tygodniach stosowania.

A czy czymś różni się samo szczotkowanie szczoteczką soniczną? – Samo szczotkowanie jest proste, wystarczy ustawić główkę szczoteczki włosiem w stronę dziąseł i pod kątem 45 stopni do powierzchni zębów i stopniowo czyścić wszystkie powierzchnie. Automatyczny ruch włosia i dynamiczny sposób czyszczenia wykonają za nas dużą część pracy, którą musielibyśmy wykonać w trakcie mycia zębów tradycyjną szczoteczką – mówi dr Michał Ganowicz.

Wybierz szczoteczkę dla siebie

W zależności od modelu, szczoteczki Philips Sonicare mają od 1 do 5 programów pracy, specjalnie opracowanych, aby jak najlepiej odpowiedzieć na potrzeby konsumenta. – Łagodniejsze programy będą np. sprawdzały się u osób z wrażliwymi dziąsłami lub rozpoczynających stosowanie szczoteczek elektrycznych – uważa dr Michał Ganowicz. Zdecyduj się na zaawansowaną szczoteczkę DiamondClean lub DiamondClean Smart, jeśli zależy Ci na maksymalnym czyszczeniu, doskonałym efekcie i nowoczesnym designie. Dla kompletnego i głębokiego czyszczenia oraz pielęgnacji dziąseł wybierz model FlexCare. A jeśli chcesz najpierw sprawdzić działanie technologii sonicznej, wybierz model podstawowy Let’s Start! Możesz też kupić szczoteczkę Sonicare For Kids dla swojego dziecka, by już od najmłodszych lat wyrabiać odpowiednie nawyki dbania o higienę jamy ustnej.  Do wyboru są także różne główki zaprojektowane tak, by radzić sobie z rożnymi wyzwaniami higieny jamy ustnej.

Pamiętaj, że możesz skorzystać z promocji Satysfakcja Gwarantowana Sonicare. W przypadku braku zadowolenia ze szczoteczki zakupionej w autoryzowanych punktach sprzedaży w ciągu 30 dni od daty zakupu możesz ją zwrócić i otrzymać zwrot pieniędzy na swoje konto. Więcej informacji w regulaminie.

Odkryj moc technologii sonicznej i przekonaj się sam, o ile prostsza może stać się troska o higienę jamy ustnej!

Rekomendowane ceny nowych modeli szczoteczek sonicznych Philips Sonicare DiamondClean Smart wynoszą:

HX9903/03 – 1409 PLN

HX9903/13 – 1409 PLN

HX9924/07 – 1569 PLN

HX9924/17 – 1569 PLN

HX9924/27 – 1569 PLN

HX9924/47 – 1569 PLN

HX9954/57 – 1739 PLN

***

Dodatkowych informacji udzielają:

Izabela RogulskaAgata Blinkiewicz
PR Manager

Philips Personal Health

PR Specialist

Philips Personal Health

Al. Jerozolimskie 195B

02-222 Warszawa, Polska

tel:  +48 603 230 676

Al. Jerozolimskie 195B

02-222 Warszawa, Polska

tel:  +48 728 665 737

e-mail: izabela.rogulska@philips.come-mail: agata.blinkiewicz@philips.com

 

O spółce Royal Philips

Royal Philips to lider branży technologii medycznych. Misją firmy jest poprawa stanu zdrowia ludności, którą osiąga poprzez kompleksową opiekę opartą na: zdrowym trybie życia, profilaktyce, diagnostyce, leczeniu, a także opiece domowej nad pacjentem. Philips wykorzystuje zaawansowaną technologię, dogłębne analizy kliniczne oraz spostrzeżenia konsumentów aby dostarczyć zintegrowane rozwiązania. Firma, z główną siedzibą w Holandii, jest liderem w obszarze diagnostyki obrazowej i opartego na niej leczenia, monitorowania stanu zdrowia pacjentów, informatyki medycznej, a także w dziedzinie zdrowia konsumentów i opieki domowej.
Sprzedaż produktów Philips z portfolio technologii zdrowotnych, osiągnęła w 2016 roku wartość 17,4 mld euro. Firma w tym czasie zatrudniała około 71 000 pracowników, oferując swoje produkty i usługi w ponad 100 krajach na całym świecie.
Informacje na temat firmy Philips można znaleźć na www.philips.pl/healthcare