Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych ze stomatologią

Przechodząc do witryny www.stomatologianews.pl zaznaczając - Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam, że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne, stomatologiczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

Dlaczego warto kupować meble medyczne od polskich producentów?

Odpowiednie umeblowanie każdego punktu medycznego jest kluczowe. Stąd też konieczny jest odpowiedni dobór mebli, które na co dzień spełniają szereg istotnych zadań. Muszą one cechować się niezawodnością i trwałością, jednocześnie zapewniając komfort użytkowania pacjentom oraz personelowi medycznemu.

Co oferują polscy producenci mebli medycznych?

Meble medyczne są podstawowym wyposażeniem wszystkich miejsc, które związane są z leczeniem czy ochroną zdrowia. Ich obecność jest nieoceniona w takich miejscach jak: szpitale, przychodnie, gabinety lekarskie czy zabiegowe. Wybrana część wyposażenia znajduje swoje zastosowanie w punktach krwiodawstwa czy w stacjach dializ. Co więcej, właściciele gabinetów kosmetycznych, salonów masażu czy studia tatuażu również chętnie decydują się na zakup wyposażenia medycznego.

Polscy producenci mebli medycznych oferują wysokiej jakości: wielofunkcyjne fotele zabiegowe, fotele do pobierania krwi, łóżka szpitalne, kozetki lekarskie czy stoły rehabilitacyjne. Dodatkowo w skład wyposażenia medycznego wchodzą także: stojaki na kroplówkę, parawany, stoliki zabiegowe, taborety, asystory stomatologiczne, stoły do badania niemowląt czy szafki przyłóżkowe.

Dlaczego warto kupować meble od polskich producentów?

Meble medyczne produkowane przez polskich producentów cechują się najwyższą jakością i dbałością wykonania. Ich produkcją zajmują się wykwalifikowane firmy, które dużą wagę przywiązują do wytwarzanych elementów oraz poświadczających to certyfikatów. Jest to gwarancją, że każdy komponent wchodzący w skład mebli medycznych jest wykonany z dbałością o detale, zapewniając przy tym pełen komfort i bezpieczeństwo użytkowników. Polscy producenci słyną z wykorzystywania najlepszych materiałów oraz doskonałej jakości wykonania mebli medycznych. Dzięki temu ich produkty są trwałe i odporne na częstą dezynfekcję i działanie silnych środków czyszczących. Dodatkowo nie ulegają one deformacji czy zniszczeniu, ponadto są wytrzymałe na działanie promieni rentgenowskich, wysokiej temperatury czy wilgoci. Ich trwałość zapewnia niezmienność pierwotnego kształtu. Co więcej, producenci dbają, aby wykorzystywane przez nich materiały nie powodowały reakcji alergicznych, a najnowocześniejsza technologia pozwala na wykonanie bezszwowej tapicerki, która zapobiega gromadzeniu się bakterii i wirusów. Wszystko to sprawia, że meble medyczne cechują się solidnością i wytrzymałością, dzięki czemu służą przez długie lata.

Jakie certyfikaty muszą posiadać meble medyczne od polskich producentów?

W sektorze produkcji wyrobów medycznych producenci mają obowiązek wykazać, że każdy wyprodukowany produkt spełnia zarówno stosowane wymogi prawne, jak i oczekiwania klientów. ISO 13485 to norma określająca wymagania systemu zarządzania jakością dla dystrybutorów, producentów i firm serwisujących w branży wyrobów medycznych. Certyfikat ISO 13485:2016 to gwarancja, że dany produkt spełnia wszystkie regulacje prawne oraz wymagania klienta. Przykładem polskiej firmy, która posiada ten certyfikat, jest „U.B.M Katarzyna Kotasińska„. Dzięki temu możliwa jest zarówno pełna kontrola wszystkich etapów produkcji, jak i satysfakcja użytkowników.

Jakie wymagania muszą spełniać meble medyczne?

Meble medyczne ze względu na swoje przeznaczenie muszą być wykonane z najwyższej jakości materiałów. Dodatkowo muszą posiadać atesty higieniczne oraz odpowiednie certyfikaty bezpieczeństwa. Ma to fundamentalne znaczenie w przypadku wyposażenia wykorzystywanego w placówkach medycznych. Meble muszą cechować się trwałością, solidnością wykonania, niezawodnością oraz wysoką odpornością zarówno na eksploatację, jak i częstą dezynfekcję, wilgoć czy promieniowanie UV. Dodatkowo muszą być odporne na działanie kwasów, barwników czy odczynów. Producenci mebli medycznych muszą gwarantować bezpieczeństwo podczas ich użytkowania.

Przeczytaj także: https://tvs.pl/informacje/chirurgia-jednego-dnia-na-czym-polega/

Jakie są zalety wybranych mebli medycznych?

Fotel zabiegowy jest najczęściej wykorzystywanym wyposażeniem w gabinetach zabiegowych, punktach krwiodawstwa czy stacjach dializ. Jego wielofunkcyjność zapewnia komfort zarówno pacjentowi, jak i personelowi medycznemu. Został zaprojektowany tak, aby w maksymalny sposób umożliwić wygodne ułożenie podczas wykonywania zabiegów. Gwarantuje to regulacja elektryczna, dzięki czemu każdy fotel jest dostosowany indywidualnie do potrzeb danego pacjenta. Ten rodzaj wyposażenia stosowany jest także w stomatologii. W gabinetach dentystycznych nie może zabraknąć również asystora medycznego (takiego jak „https://www.meble-medyczne.pl/kategoria-produktu/asystory-medyczne-stomatologiczne/”), który służy do przechowywania narzędzi i sprzętu medycznego oraz stomatologicznego. Wyposażony jest w szuflady, a zastosowanie kółek pozwala na pełną mobilność i wygodę w użytkowaniu.

Meble medyczne to specyficzna grupa produktów, która z racji swojego przeznaczenia musi posiadać odpowiednie atesty i certyfikaty. Polscy producenci dbają o każdy detal na wszystkich etapach produkcji tak, aby ich meble spełniały określone wymogi i były gwarancją niezawodności.

foto: adobestosk

 

Artykuł Partnera