Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych ze stomatologią

Przechodząc do witryny www.stomatologianews.pl zaznaczając - Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam, że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne, stomatologiczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

Doktor Ząbek – pluszak z łódzkiej ASP

dr zabek 2 ikwpDoktor Ząbek to sympatyczny pluszak. Urodził się w Łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych. Serię pluszaków dla najmłodszych, wyposażenie kącika stomatologicznego i koszulki z wizerunkiem doktora od zębów stworzyła absolwentka uczelni Marta Brzegowa. Akcesoria mają złagodzić strach przed wizytą w gabinecie i pomóc polubić lekarzy dentystów. Od najmłodszych lat boję się dentysty. Wizyty w szkolnych gabinetach były dla mnie koszmarem. W pamięci mam nieprzyjemne dźwięki, przykry zapach i to przerażenie na widok lekarskiego fartucha. Podejście do dentystów zmienił nieco mój brat, który od niedawna leczy zęby. U niego czuję się bezpiecznie, a leczenie nie boli. Na pomysł Doktora Ząbka wpadłam na uczelni w pracowni sitodruku na kierunku Aranżacji i Dekoracji Wnętrz. Chciałam stworzyć spójny projekt i pomyślałam o zębach. Tak powstał dr Ząbek – wyjaśnia pomysłodawczyni projektu Marta Brzegowa.

Poznajcie bohaterów kolekcji, która pozwoli zapomnieć o bólu i sprawi, że wizyta w gabinecie będzie dla najmłodszych przyjemnością: Wróżka Zębuszka to cudowny różowy pluszak, który złagodzi ból przy wypadaniu mleczków. Ząbek Mądrości wytłumaczy najmłodszym jak dbać o zęby stałe. Plombek pomoże w leczeniu pierwszych ubytków a Mleczuś przy ząbkowaniu. Wizyta w gabinecie stomatologicznym powinna być dobrą zabawą. W kolekcji powstały więc stylowe, ząbkowe mebelki, edukacyjna mata puzzle, plakaty, pluszaki i koszulki dla najdzielniejszych pacjentów i ich lekarzy. Produkty są wykonane z najwyższej jakości materiałów.

Czy wiesz, że…

Pierwsza wizyta u dentysty powinna się odbyć w pierwszym roku życia pacjenta? Z lekarskiej praktyki wynika jednak, że najczęstszą przyczyną pojawienia się w gabinecie stomatologicznym z dzieckiem jest bolący ząb. Stomatolodzy potwierdzają też, że dzieci przerażają surowe dentystyczne gabinety i monotonne poczekalnie. Rodzice często przenoszą dentofobię na najmłodszych domowników, dlatego tak ważne jest podejście stomatologa do małego pacjenta i wygląd gabinetu, który powinien być przyjazny dla malucha i oswoić go z lekarzem dentystą. Mało który rodzic wie, że należy dbać o mleczaki. Zaniedbanie higieny może być przyczyną wielu chorób w przyszłości. Pierwsza wizyta dziecka w gabinecie jest niezmiernie ważna, ponieważ rzutuje ona na zachowanie podczas następnych spotkań i nastawienie do leczenia w dorosłym życiu – mówi Krzysztof Brzegowy, lekarz dentysta. Tu z pomocą przychodzi Dr Ząbek. Nie bój się dentysty- Dr Zabek jest przy Tobie.

drzabek.pl