Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych ze stomatologią

Przechodząc do witryny www.stomatologianews.pl zaznaczając - Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam, że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne, stomatologiczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

Dolnośląskie Targi Stomatologiczne DENTAMED po raz 12.

Implanty drukowane 3D, bezbolesne znieczulenie komputerowe czy pasta wybielająca zęby podczas uśmiechu – to nie śpiew dalekiej przyszłości, ale wybrane nowości, z którymi można było zapoznać się w czasie Targów DENTAMED we Wrocławiu. W Wielofunkcyjnej Hali Sportowej AWF przy al. Paderewskiego 35, 115 wystawców zaprezentowało nowoczesne rozwiązania, które sprawią, że wizyty u dentysty przestaną kojarzyć się jedynie z bólem i nieprzyjemnymi doświadczeniami.

 

Targi DENTAMED to trzecia pod względem wielkości impreza stomatologiczna w Polsce. Biorąc pod uwagę regionalny charakter tych targów, możemy podkreślić fakt, że w tym roku odwiedziło je aż 2453 zwiedzających! Mogli oni zapoznać się z ofertą 115 firm z Polski, Chin, Czech, Danii, Holandii, Niemiec, Słowacji, USA i Włoch, a także dodatkowo 69 firm z całego świata.

 

DSC_60850154Nowości

Wśród tegorocznych wystawców zaprezentowali się producenci, przedstawiciele handlowi, dystrybutorzy sprzętu, narzędzi, materiałów dentystycznych, środków farmaceutycznych, odzieży i oprogramowania medycznego z całej Polski. Na zwiedzających czekały m. in.:

• CALAJECT™ – najnowszy system do bezbolesnego znieczulenia komputerowego;

• BLANX WHITE SHOCK – pierwsza pasta wybielająca światłem bez użycia nadtlenku;

• najnowsze unity stomatologiczne:
A-DEC 400, DIPLOMAT ADEPT DA170, GALLANT PRO;

• TIXOS – pierwsze implanty drukowane 3D;

• laser diodowy Smart M – pierwszy na świecie laser diodowy o dwóch długościach fali,

jak również wiele innych rozwiązań i produktów, które w pierwszej chwili łatwiej skojarzyć z wyprawą w przestrzeń kosmiczną niż z wizytą w gabinecie stomatologicznym.

 

Wiedza ekspertów

Prezentacje firm i ich nowości uzupełniły kursy medyczne oraz szkolenia, w których udział wziąć mógł każdy, kto się zarejestrował. Jak co roku poprowadzili je profesjonaliści i przedstawiciele firm specjalizujących się w znajdowaniu coraz to nowych i lepszych rozwiązań, ułatwiających codzienną pracę oraz zwiększających komfort pacjentów.

Podczas tegorocznej edycji targów DENTAMED odbyły się dwa całodniowe szkolenia. Oba kursy wzbudziły duże zainteresowanie i zebrały bardzo dobre oceny wśród uczestników.

W pierwszym dniu odbył się kurs medyczny pt.: „Błędy i problemy w leczeniu endodontycznym: roszczenia pacjentów a prawo medyczne” dla lekarzy dentystów zorganizowany we współpracy z Anną Szymańską z firmy Esdent. W kursie wzięło udział 130 osób.

Natomiast w drugim dniu targów odbyła się I Ogólnopolska Sesja Stomatologiczna pt.: „Okluzja. Teoria i praktyka. Dlaczego warto się uśmiechać?” we współpracy z firmą Duo-Dent. W sesji wzięło udział 70 osób.

 

Z myślą o zdrowiu

Stomatolodzy obecni na targach mogli również poddać się badaniom kręgosłupa, które miały pokazać, jak z punktu widzenia narządu ruchu wyglądają sposoby pracy najczęściej wybierane przez lekarzy dentystów. Badania „wytykały błędy” osobom, które się im poddały. Wskazano pozycje przeciążające, zwrócono uwagę na błędy ruchowe popełniane w czasie pracy oraz dano odpowiedź, jak pracować, aby zachować zdrowie.

W przyszłym roku zapraszamy do Wrocławia na 13. edycję Dolnośląskich Targów Stomatologicznych DENTAMED, które odbędą się 7-8 listopada.

 

Beata Simon, komisarz targów