Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych ze stomatologią

Przechodząc do witryny www.stomatologianews.pl zaznaczając - Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam, że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne, stomatologiczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

Dziecko w gabinecie! Nie panikuj!

Pierwsza Wizyta Logo 90x90Lekarz stomatolog, nawet ten z długoletnim stażem, wie, że dziecko w gabinecie to duże wyzwanie. Wiedza i doświadczenie bywają niewystarczające. Lekarz, aby dobrze wykonać swoje zadanie, musi zdobyć zaufanie małego człowieka, stać się po trochu i psychologiem, i przyjacielem, i przedszkolanką. Musi poświęcić więcej czasu na rozmowę, zrozumieć jego lęki i obawy, zaspokoić ciekawość. Pokonać te lęki i obawy może pomóc program Pierwsza Wizyta.

LĘKI: Dzieci obawiają się przede wszystkim tego, czego nie znają. Na tej tezie oparto cały program. W związku z tym powstała gra internetowa, która wprowadza małego pacjenta w świat gabinetu stomatologicznego. Dziecko dzięki zabawie poznaje narzędzia, z którymi przyjdzie mu spotkać się u dentysty.

OBAWY: Rodzice, mając w pamięci własne doświadczenia, bardziej przypominające obrazy z filmów grozy niż wizytę u lekarza, swój lęk nieświadomie lub świadomie zaszczepiają w dzieciach. Na myśl o wizycie u stomatologa wciąż czują nieprzyjemny dreszczyk emocji. Dziecko, wyczuwając nastawienie rodziców, już przed wejściem do gabinetu jest pełne obaw. Dlatego też program nie zapomina o rodzicach, do których skierowano mnóstwo przydatnych porad.

KOMUNIKACJA: Nawet najlepszemu lekarzowi czasem brakuje pomysłów. Podczas wizyty maluch słyszy z ust dentysty wiele trudnych i nieprzyjaznych słów, np.: zgłębnik, wytrawiacz, ślinociąg. Tutaj również z pomocą przychodzą twórcy programu, tworząc sieć komunikacji na linii lekarz-pacjent za pomocą nowej nomenklatury dziecięcej. Poznajemy więc PANA DZIOBAKA, DEKORCIK, czy POJENIE SŁONI, z którymi dziecko zdążyło się już zaprzyjaźnić, grając na stronie internetowej programu. Dzięki wykorzystywaniu tych samych nazw, łatwiej porozumieć się z małym pacjentem.

Program jest skierowany zarówno dla dzieci, ich rodziców, jak i lekarzy stomatologów. Tylko połączenie ich sił może przynieść spodziewane efekty.

DZIECI: Na stronie www.pierwszawizyta.pl mali pacjenci poznają głównego bohatera gry: pingwinka LAKI, który przemierza świat, zgodnie ze scenariuszem wizyty u stomatologa. Wykorzystuje przy tym narzędzia, z których korzysta lekarz. Co istotne, zabawa ta odbywa się poza gabinetem dentystycznym, ponieważ gra jest dostępna na stronie programu w strefie dziecka.

RODZICE: Dowiadują się, jak przygotować siebie i dziecko na wizytę u stomatologa, jak zachować się przed, w trakcie i po wizycie, aby nie pozostawić w dziecku negatywnych doświadczeń.

LEKARZ: Otrzymuje pełne wsparcie – od scenariusza wizyty po materiały marketingowe. Dzięki wykorzystaniu elementów gry lekarzowi łatwiej zbudować komunikację z małym pacjentem i sprawnie, bezstresowo przeprowadzić wizytę. A przecież warto!