Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych ze stomatologią

Przechodząc do witryny www.stomatologianews.pl zaznaczając - Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam, że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne, stomatologiczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

EXPODENT 2015

Już od 20 lat październik w środowisku stomatologicznym kojarzy się nieodłącznie z Toruniem i odbywającymi się tu rokrocznie Ogólnopolską Konferencją Stomatologiczną i Targami Stomatologicznymi. Wydarzenie zrealizowane zostało w Auli UMK w Toruniu przez Centrum Konferencji i Wystaw Expo-Andre z Torunia oraz PTS o. Toruń. Przewodnictwo nad Komitetem Organizacyjnym objął tradycyjnie twórca toruńskiej konferencji dr Kazimierz Bryndal, przewodniczącą Komitetu Naukowego była prof. Barbara Adamowicz-Klepalska, jej zastępczynią natomiast prof. Dorota Olczak-Kowalczyk. 

Patronat honorowy nad tym wydarzeniem objęli marszałek województwa kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki, prezydent miasta Torunia Michał Zaleski, Wydział Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miasta Torunia i Okręgowa Kujawsko-Pomorska Izba Lekarska.

W konferencji udział wzięło prawie 800 zarejestrowanych uczestników z całej Polski, a targi odwiedziło łącznie ponad 1500 stomatologów. Swoje produkty zaprezentowało 70 wystawców, były wśród nich: nowoczesne unity, innowacyjne urządzenia, materiały i narzędzia stomatologiczne, publikacje naukowe, czasopisma, specjalistyczne obuwie i krzesełka, kosmetyki i wiele innych. Expodent to obecnie największe targi stomatologiczne w Polsce północnej, nieprzypadkowo większość wystawców już zapowiedziała udział w kolejnej edycji.

Wykłady na jubileuszowej konferencji podzielone były na bloki tematyczne, m.in. protetyka, chirurgia stomatologiczna, dysfunkcje układu ruchowego narządu żucia, lasery w stomatologii, stomatologia wieku rozwojowego, problemy w stomatologii, stomatologia estetyczna. Prelekcje wygłosili specjaliści w swoich dziedzinach: prof. Stanisław Majewski, prof. Ludwik Pokora, prof. Dorota Olczak-Kowalczyk, dr Bartosz Cerkaski, dr Aneta Doliwa-Augustowska, dr Wojciech Drobek, dr Maciej Drosd, dr Agnieszka Ruchała-Tyszler i wielu innych wspaniałych wykładowców praktyków. Sesje wykładowe cieszyły się dużym zainteresowaniem, a kiedy tylko pozwalał na to czas, przeradzały się w interesujące dyskusje.

Tradycyjnie podczas wydarzenia wręczono także szereg wyróżnień przyznawanych przez komisję konkursową, która wybrała najlepsze produkty w poszczególnych kategoriach oraz przez uczestników konferencji, którzy w plebiscycie publiczności wskazali firmę oraz produkt roku 2015.

Serdecznie dziękujemy wszystkim wykładowcom, wystawcom, uczestnikom konferencji oraz zwiedzającym towarzyszące jej targi, patronom honorowym, patronom medialnym i wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie wydarzenia. Kolejna, XXII edycja Expodentu odbędzie się 20 i 21 października 2016 r. w Auli UMK w Toruniu. Już dziś zapraszamy do rejestracji, szczegóły na www.expo-andre.pl.

Redakcja