Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych ze stomatologią

Przechodząc do witryny www.stomatologianews.pl zaznaczając - Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam, że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne, stomatologiczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

FDI Poznań 2016: polscy producenci myślą o wspólnym pawilonie

Poland flag painted on female hands thumbs upTo szansa na atrakcyjną prezentację osiągnięć polskich producentów – mówi Marek Wiktorowski z firmy Exactus, o koncepcji wspólnego wystąpienia firm w ramach tzw. polskiego pawilonu, podczas przyszłorocznego Kongresu FDI w Poznaniu. O tym, czy taki pawilon powstanie i jak powinien wyglądać mają zdecydować zainteresowani. 

13 października w Poznaniu odbyło się spotkanie, na które zostali zaproszeni producenci sprzętu i materiałów stomatologicznych mający swoje zakłady produkcyjne w Polsce. Jednym z elementów wydarzenia była dyskusja o możliwości prezentacji produktów w ramach wspólnego pawilonu.

– Mówiąc precyzyjnie, mowa o części pawilonu tak oznaczonej, aby uczestnicy wystawy nie mieli wątpliwości, iż odwiedzają stoiska producentów z konkretnego kraju – przekonywał Marek Wiktorowski.

Koncepcja narodowych pawilonów prezentowanych w ramach Światowej Wystawy Sprzętu i Materiałów Stomatologicznych nie jest nowa. Specjalnie oznaczone sektory, w których swoim portfolio chwalą się producenci z jednego państwa, można zaobserwować praktycznie w trakcie każdej edycji World Dental Exhibition. Podczas tegorocznego Kongresu w Bangkoku najbardziej wyróżniali się producenci z Niemiec. Swoje pawilony mieli również Amerykanie, Brytyjczycy czy Chińczycy.

Uczestniczący w spotkaniu zgodzili się, że taka formuła ma sens, nie tylko ze względów wizerunkowych, ale również finansowych. Promocja produktów za granicą Polski to drogie – głównie ze względów logistycznych – przedsięwzięcie. Uczestnicy wspólnego pawilonu mogą liczyć na rabat za powierzchnię oraz stoisko gratis (przeznaczone na recepcję).

Pytaniem pozostaje ile firm będzie ostatecznie zainteresowanych taką formuła i jak taki pawilon powinien wyglądać. W toku dyskusji szybko pojawiła się opinia, że sektor nie może funkcjonować w oparciu o standardową, szeregową zabudowę.

– Ograniczeniem jest wyłącznie wyobraźnia. Pawilon na pewno jednak powinien nawiązywać designem do barw narodowych Polski. Organizacja wspólnego wystąpienia dopuszcza wykorzystanie zabudów, które już są w posiadaniu firm – podkreśla Wiktorowski.

Pokaz krajowych rozwiązań dedykowanych branży dentystycznej to jedno, drugim pomysłem, który zaprezentowano na spotkaniu, są tzw. warsztaty made in Poland. W ramach projektu gospodarze stoisk udostępnią gościom wystawy swój sprzęt do testów.

Przypomnijmy, Światowa Wystawa Sprzętu i Materiałów Stomatologicznych (World Dental Exhibition) odbędzie się w Poznaniu od 7 do 10 września 2016 r., w ramach Dorocznego Światowego Kongresu Stomatologicznego FDI. Oznacza to, że w przyszłym roku nie odbędzie się wystawa CEDE, która wróci na rynek w 2017 r.

FDI 2016 Poznań Press Centre