Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych ze stomatologią

Przechodząc do witryny www.stomatologianews.pl zaznaczając - Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam, że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne, stomatologiczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

Finał I Ogólnopolskiej Olimpiady Profilaktycznej PTSS

Finał Olimpiady, wręczenie II nagrody-23.04.2016W dniu 23 kwietna, br., podczas ostatniej w roku akademickim 2015/2016 konferencji organizowanej przez PTSS, odbył się finał I Ogólnopolskiej Olimpiady Profilaktycznej PTSS – Dentalcare dla Studentów Stomatologii. Olimpiada została opracowana z myślą o studentach stomatologii wszystkich polskich uniwersytetów medycznych. Laureatką Olimpiady została pani Marietta Grytner, studiująca na Śląskim Uniwersytecie Medycznym. Za rok kolejna edycja Olimpiady.

W bieżącym roku akademickim zorganizowana została I Ogólnopolska Olimpiada Profilaktyczna PTSS – Dentalcare dla Studentów Stomatologii. Pomysłodawcą Olimpiady byli Polskie Towarzystwo Studentów Stomatologii oraz Instytut Blend-a-Med Oral-B. „Udział w olimpiadzie to rewelacyjna możliwość poszerzenia wiedzy przez studentów. Nic tak nie motywuje do nauki, jak pozytywna rywalizacja oraz sprawdzenie się. Możliwość zdobycia wiedzy jest bardzo ważna, także pozyskanie atrakcyjnych nagród było miłym dodatkiem do podjętego trudu” – powiedział Ivo Domagała, prezes PTSS.

Olimpiada została zorganizowana z myślą o wszystkich studentach stomatologii, bez względu na rok studiów czy uczelnię. Składała się z 3 etapów i obejmowała test on-line, opracowanie pisemnych prac naukowych oraz prezentacje ustne. Do I etapu Olimpiady przystąpiło blisko 150 osób, a do II zakwalifikowano 15. W II etapie uczestnicy opracowali pisemną pracę naukową na jeden z pięciu wyznaczonych tematów. Prace ocenił Komitet Naukowy w składzie: prof. dr hab. n. med. Dorota Olczak-Kowalczyk, prof. dr hab. n. med. Marek Ziętek, dr hab. n. med. Jolanta Pytko- Polończyk, dr n. med. Katarzyna Szczeklik, dr n. med. Joanna Ryniewicz oraz lek. dent. Maciej Michalak.

Laureatka Olimpiady, Marietta Grytner-23.04.2016 Z myślą o uczestnikach II etapu Olimpiady przygotowano bezpłatny warsztat ze sztuk prezentacji, który miał pomóc im w praktycznym przygotowaniu się do finału Olimpiady, czyli do ustnych prezentacji swoich prac. II etap wyłonił 4 finalistów. Finał Olimpiady odbył się w trakcie konferencji PTSS w Poznaniu, w dniu 23 kwietnia br. Czwórka finalistów, przed Komisją Egzaminacyjną oraz przed zebranymi na sali uczestnikami konferencji, zaprezentowała podsumowanie swoich prac W skład Komisji Egzaminacyjnej weszli: dr n. med. Andrzej Bożyk, ppłk lek. stom. Remigiusz Budziłło, lek dent. Maciej Michalak. W trakcie finału zaprezentowano następujące prace:

  • Natalia Grychowska – „Profilaktyka u pacjentów z przewlekłą chorobą przyzębia”.
  • Marietta Grytner – „Profilaktyka stomatologiczna periimplantitis”.
  • Aleksandra Nowicka – „Zastosowanie i skuteczność związków fluoru w pastach do zębów”.
  • Aleksandra Orłowska – „Profilaktyka stomatologiczna u kobiet w ciąży”.

Laureatką Olimpiady została pani Marietta Grytner, reprezentująca Śląski Uniwersytet Medyczny. Drugie miejsce zajęła pani Aleksandra Orłowska, również studiująca na Śląskim Uniwersytecie Medycznym. Trzecie miejsce przypadło pani Natalii Grychowskiej z Wrocławskiego Uniwersytetu Medycznego. „Lubię wyzwania, lubię sprawdzać się w nowych sytuacjach, dlatego od samego początku olimpiada była dla mnie ciekawą propozycją. Jako członek PTSS i Be Active Dentist jestem osobą bardzo aktywną i każda okazja, by nauczyć się czegoś nowego lub wykazać swoją wiedzą, jest dla mnie interesująca. Wzięcie udziału w olimpiadzie pozwoliło mi znacznie szerzej zainteresować się tematem profilaktyki, zwłaszcza w przypadku periimplantitis, co na pewno zaprocentuje w przyszłości. Zachęcam do wzięcia udziału w kolejnych edycjach, to naprawdę świetna inicjatywa”.

Laureatki Olimpiady otrzymały roczne vouchery umożliwiające udział w wybranych przez siebie szkoleniach z zakresu stomatologii na terenie całej Polski, na kwotę 3 tys. zł za zajęcie I miejsca, 2 tys. zł za zajęcie II miejsca oraz 1 tys. zł za miejsce III. Dodatkowo wszyscy finaliści otrzymali nagrody rzeczowe. Fundatorem nagród był pomysłodawca Olimpiady, Instytut Blend-a-Med Oral-B.

„Instytut Blend-a-Med Oral-B od lat wspiera działania edukacyjne. Jest partnerem merytorycznym wielu konferencji, i inicjatyw edukacyjnych. Olimpiada to fantastyczny sprawdzian wiedzy. Tego typu działania bardzo wpisują się w cele i działania Instytutu Blend-a-Med Oral-B, dlatego z dużym zaangażowaniem włączyliśmy się w organizację olimpiady dla studentów stomatologii” – podsumowała dr n. med. lek. dent. Beata Golan, Dyrektor ds. Naukowych Instytutu Blend-a-Med Oral-B.