Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych ze stomatologią

Przechodząc do witryny www.stomatologianews.pl zaznaczając - Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam, że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne, stomatologiczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

Finał Olimpiady Higienistek PAPS 2019 !

Podczas III Międzynarodowego Kongresu Polskiej Akademii Profilaktyki

Stomatologicznej w Warszawie odbył się Finał V edycji Olimpiady Higienistek PAPS. Zmagania o tytuł najlepszych cieszyły się ogromną popularnością. W pierwszym etapie wzięło udział ponad 1100 higienistek w trakcie nauki oraz dyplomowanych higienistek z całego kraju. Za merytoryczną wartość Olimpiady odpowiedzialny był Komitet Naukowy w składzie: prof. dr. hab. n. med. Marzena Dominiak, dr. n. med. Maciej Nowak, dr. n. med. Tomasz Maria Kercz, dr. n. med. Tomasz Dzieniakowski, oraz lic. hig. stom. mgr Karolina Kopciewicz-Kozicka i hig. stom Anita Walczak, którym serdecznie dziękujemy za wkład naukowy i opiekę na wysokim poziomem olimpiady.

 

Pomysłodawcą i partnerem strategicznym jest Instytut Blend-a-med & Oral-B. Do finału zakwalifikowało się 24 osoby, po 12 z każdej kategorii. Podczas zmagań w Warszawie na podstawie egzaminu teoretycznego pod okiem komisji zostało wyłonionych 6 uczestników z każdej kategorii z największą ilością punktów. Kolejnego dnia Panie miały szanse wykazać się podczas wielu interesujących i często zaskakujących zadań praktycznych, wśród których ważna była wiedza teoretyczna z zakresu profilaktyki i anatomii, umiejętności wykonywania zabiegów profilaktyczno-leczniczych oraz poprawność przeprowadzania pierwszej pomocy. Zadania sprawdzały też podejście do pacjenta, motywujący instruktaż higieniczny czy znajomość ergonomii pracy.

 

Z największą przyjemnością przedstawiamy Laureatki V edycji Higienistek PAPS.

Wśród Higienistek pracujących najlepsza okazała się dypl. hig. Magdalena Śmigiera.

I miejsce wśród higienistek uczących się zajęła Anna Piątkowska. Obie panie zdobyły wiele cennych nagród m. in. Wycieczki dla 2 osób na Wyspy Kanaryjskie,bon o wartości 500 zł na zakupy w Kol-Dental Plandent, szczotki Oral B Genius i możliwość uczestnictwa w wielu szkoleniach oraz podjęcie pracy lub stażu w placówkach Enel-Med, które jeszcze bardziej rozwiną ich umiejętności zawodowe i zmotywują do dalszego rozwoju.

II miejsca przypadły dypl. hig. Aleksandrze Bogdewicz-Cyrul i Izabeli Tomas. Oprócz nagród rzeczowych, szkoleń i możliwości odbyciu stażu/podjęcia pracy laureatki mogą cieszyć się również z weekendu luksusowym hotelu spa ufundowanego przez W&H Poland.

III miejsca zdobyły dla dypl. hig. Sylwia Ziółkowska i Dorota Szustak-Bednarska.

Nagrody to wyjazd na Golfa z Kol-Dental Plandent, szkolenia, praca/ staż w Enel-Med oraz upominki rzeczowe.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację Olimpiady. Szczególne podziękowanie należą się komitetowi naukowemu, organizacyjnemu.

Dziękujemy za wsparcie partnerom Olimpiady firmie Kol-Dental, W&H Poland, Enel-med Stomatologia, Poldent, Fundacji ” z uśmiechem przez życie” oraz Expo Ptak.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom wysokiego poziomu i zachęcamy do udziału w przyszłym roku. Rejestracja do kolejnej edycji już jesienią!

 

 

Źródło i zdjęcia: PAPS