Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych ze stomatologią

Przechodząc do witryny www.stomatologianews.pl zaznaczając - Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam, że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne, stomatologiczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

Implanty stomatologiczne – w Polsce tanio

implantZ analizy przeprowadzonej przez internetowy przewodnik medyczny Go4HealthTravel.com wynika, iż jednym z najbardziej opłacalnych w Polsce, na tle innych krajów, jest zabieg wszczepienia implantów stomatologicznych. Ceny wstawienia implantów stomatologicznych wahają się od 3,9 tys. zł do 5,6 tys. zł. Nad Wisłą tego typu zabieg jest o nawet połowę bardziej opłacalny niż w Niemczech czy w Wielkiej Brytanii.

Z kalkulacji internetowego przewodnika medycznego Go4HealthTravel.com wynika, iż średnia cena implantu zębowego wynosi w Polsce 2,7 tys. zł. Do tej kwoty należy doliczyć koszt łącznika i korony, tu ceny zależą od materiałów, z których dane elementy są wykonane. Najtańsze komponenty kosztują ok. 600 zł, te wykonane z lepszych materiałów min. 2 tys. zł. Średnia cena wykonania całego implantu w gabinetach na terenie Polski wynosi ponad 5,1 tys. zł.

W przypadku implantów stomatologicznych na cenę zabiegu chirurgicznego wpływ ma koszt samego implantu, a ten bywa różny w zależności od producenta. Najtańsze są implanty koreańskie, natomiast najdroższe są, cieszące się wysoką renomą, implanty szwajcarskie. Prócz tego należy uwzględnić także cenę śrub, korony tymczasowej oraz samej korony instalowanej na implancie – mówi Beata Szilf-Nikta, Dyrektor Zarządzający Go4HealthTravel.com. Dodatkowo należy się liczyć z ewentualnym zabiegiem nadbudowy kości. Oczywiście duże znaczenie ma także koszt usługi medycznej.

Najtaniej w Polsce zabieg polegający na wszczepieniu implantów można wykonać w Łodzi (średnio 3,9 tys. zł) oraz w Poznaniu (4,5 tys. zł). Natomiast najwyższe koszty tego zabiegu w skali kraju pacjenci poniosą w gabinetach stomatologicznych w Warszawie (5,2 tys. zł), Katowicach (5,3 tys. zł) oraz we Wrocławiu (5,6 tys. zł).

Co ciekawe, ceny zabiegów implantologicznych w Polsce należą do jednych z najtańszych w Europie. Z danych Go4HealthTravel.com wynika, iż taniej jest tylko na w Turcji (średnio 2,5 tys. zł), Rosji (2,4 tys. zł) oraz na Litwie (średnio 3,7 tys. zł). Najdrożej jest w Niemczech (średnio 11 tys. zł), w Wielkiej Brytanii (16 tys. zł) oraz w Szwajcarii (17 tys. zł).

Lekarze stomatolodzy stosują implanty nie tylko w uzupełnieniu pojedynczych ubytków, ale także u pacjentów z dużymi brakami w uzębieniu. W tym przypadku wszczepia się dwa lub trzy implanty, a na nie po procesie gojenia mocowane są protezy zębowe.

Implanty zębowe nie są najtańszym rozwiązaniem, są jednakże rozwiązaniem najbardziej funkcjonalnym i estetycznym. Starannie wszczepione implanty zębowe najdokładniej odwzorowują funkcje zębów naturalnych, a prawidłowo wykonane na nich uzupełnienia protetyczne nie różnią się kształtem i kolorem od ich koron – mówi dr Jacek Dawidowicz z Kliniki Stomatologicznej w Warszawie.

Go4HealthTravel.com