Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych ze stomatologią

Przechodząc do witryny www.stomatologianews.pl zaznaczając - Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam, że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne, stomatologiczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

Innowacyjne rozwiązania w katowickim centrum Medicover Stomatologia

W kwietniu Medicover Stomatologia uruchomi kolejne prywatne centrum w Katowicach. Nowa placówka to nie tylko standardowy zakres usług stomatologicznych, ale również możliwość skorzystania z nowoczesnego systemu znieczuleń, skanera wewnątrzustnego czy piezochirurgii, czyli leczenia z wykorzystaniem ultradźwięków. Otwarcie centrum zaplanowane jest na 1 kwietnia br. 

Centrum Medicover Stomatologia to cztery nowocześnie wyposażone gabinety. Nowa placówka będzie oferować pełen zakres usług stomatologicznych, w tym również leczenie implantologiczne, protetyczne, endodontyczne, chirurgia szczękowa oraz stomatologia dziecięca. Pacjenci będą mieć dostęp do pełnej diagnostyki w oparciu o tomograf, pantomogram i RTG punktowe. Leczenie kanałowe będzie odbywać się pod mikroskopem, co wspiera precyzję wykonywanych działań oraz gwarantuje długotrwałe i przewidywalne efekty.Pacjenci skorzystają również z nowoczesnych rozwiązań, które usprawnią proces leczenia i podniosą komfort i bezpieczeństwo wizyty stomatologicznej. Będzie to m.in. możliwość wykonania prac protetycznych w oparciu o skanery wewnątrzustne oraz system CAD/CAM.

Dzięki tej metodzie możliwe jest zastąpienie tradycyjnego wycisku zębów przez skanowanie szczęki kamerą 3D. W oparciu o system komputerowy przygotowywana jest wizualizacja efektu pracy protetycznej, którą pacjent już na tak wczesnym etapie może zobaczyć i zatwierdzić. To rozwiązanie znacznie bardziej komfortowe, które jednocześnie redukuje liczbę koniecznych wizyt u stomatologa i zwiększa satysfakcję z leczenia

– wyjaśnia lek. dent. Małgorzata Turno – Kornafel, Medicover Stomatologia.Wśród nowoczesnych rozwiązań oferowanych przez katowickie centrum znajdzie się również piezochirurgia, czyli metoda leczenia wykorzystująca ultradźwięki, która ma zastosowanie, jeśli leczenie stomatologiczne wymaga cięcia kości. Sprzęt do piezochirurgii pozwala na większą precyzję niż tradycyjne narzędzia, umożliwia selektywność cięcia. Dla pacjenta ogromną korzyścią jest przyspieszony proces gojenia oraz zmniejszenie obszaru obrzęków czy stanów zapalnych.

Nowoczesne technologie i sprzęt w stomatologii mają ogromne znaczenie. Z perspektywy pacjenta zwiększają poczucie bezpieczeństwa, pozwalają na mniejszą inwazyjność procedur i skrócenie czasu powrotu do pełni zdrowia. Dla lekarzy ważny jest wyższy komfort pracy i silniejsza precyzja wykonywanych czynności. Mamy jednak świadomość, że nawet najlepsza technologia nie zastąpi wiedzy i umiejętności lekarza oraz jego dobrych relacji z pacjentem. Dlatego troska o pozytywne doświadczenia i zaufanie pacjentów jest dla nas równie istotna

– mówi Wioletta Januszczyk, Dyrektor Zarządzająca Medicover Stomatologia. Medicover Stomatologia posiada obecnie 135 gabinetów dentystycznych w 30 lokalizacjach. Nowe centrum w Katowicach zlokalizowane będzie przy ul. Granicznej 54. Dla pacjentów będzie dostępne od 1 kwietnia 2019 r.

Źródło: Medicover