Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych ze stomatologią

Przechodząc do witryny www.stomatologianews.pl zaznaczając - Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam, że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne, stomatologiczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

Jak dopasować główkę szczoteczki sonicznej do swoich potrzeb i osiągnąć najwyższą skuteczność?

Dopasuj wyspecjalizowaną główkę szczoteczki sonicznej do własnych potrzeb i wykorzystaj pełną moc Twojej szczoteczki do zębów Philips Sonicare. Jakie główki są do wyboru i jak je dobrać?

Zaawansowana technologia soniczna zastosowana w szczoteczkach Philips Sonicare jest połączeniem do 62 tysięcy ruchów szczotkujących na minutę i szerokiego zakresu ruchu włosia szczoteczki, co wywołuje tzw. Dynamiczną Akcję Czyszczącą (ang. Dynamic Cleaning Action-DCA). Powstała w jej wyniku mieszanina płynu i pasty do zębów pozwala dokładnie usunąć płytkę nazębną i poprawić zdrowie dziąseł, utrzymując zdrowe i białe zęby. Jednak każdy uśmiech ma inne potrzeby, dlatego w ofercie Philips znajdują się różne główki tak, by każdy mógł wybrać tę, której potrzebuje: usuwającą płytkę nazębną, dbającą o zdrowie dziąseł czy wybielającą zęby.

Główki Sonicare są wymienne, więc można łatwo zmienić na najlepiej dopasowaną do Twoich potrzeb. Co ważne, wszystkie główki są także zgodne ze wszystkimi szczoteczkami Philips Sonicare. Wystarczy wybrać wyspecjalizowaną główkę, nałożyć ją na szczoteczkę i zacząć szczotkować.

Mniej płytki nazębnej

Do usuwania płytki nazębnej przeznaczone są główki: C1 Basic Clean, C2 Optimal Plaque Defence, która w porównaniu ze zwykłą szczoteczką usuwa płytkę do 7 razy lepiej oraz C3 Premium Plaque Defence, która jest w tym nawet 10 razy skuteczniejsza niż szczoteczka manualna, gdyż precyzyjnie dociera do płytki nazębnej w nawet w trudnodostępnych miejscach.

Zdrowsze dziąsła

Dla osób z problemami dziąseł polecane są wyspecjalizowane główki G2 Optimal Gum Care, które poprawiają zdrowie dziąseł nawet o 100 proc. w porównaniu do szczoteczki manualnej już w 2 tygodnie oraz G3 Premium Gum Care, które jak pokazują badania działają jeszcze skuteczniej i w ciągu 2 tygodni poprawiają stan dziąseł do 7 razy lepiej niż szczoteczka manualna[1]. Włosie obydwu główek delikatnie czyści zęby wzdłuż linii dziąseł.

Bielszy uśmiech

Biały uśmiech to marzenie wielu z nas i okazuje się, że do usuwania przebarwień nie zawsze są potrzebne gabinetowe metody wybielania. Główki Optimal White mają gęsto ułożone włosie w części centralnej, by łatwiej usuwać powierzchniowe przebarwienia. Jak zostało klinicznie udowodnione dzięki temu główka W2 Optimal White zapewnia nawet 100% mniej przebarwień w ciągu 7 dni niż w przypadku szczoteczki manualnej, a główka W3 Premium Optimal White usuwa 100% więcej przebarwień nawet w 3 dni![2]

Specjalistyczne główki dla wymagających

Możesz też dobrać główkę specjalistyczną. Niezwykle delikatne czyszczenie zapewni główka Sensitive. Jej wyjątkowo miękkie włosie umożliwia delikatne, efektywne czyszczenie. Główka może łagodzić ból wrażliwych zębów i dziąseł, jednocześnie zapewniając skuteczne czyszczenie. Główka Intercare ma z kolei wyjątkowo długie włosie, które lepiej czyści przestrzenie między zębami. W obydwu przypadkach dostępne są główki w mniejszym rozmiarze. Dla dzieci polecane są jednak główki z miękkim włosiem Sonicare For Kids dostępne w dwóch rozmiarach.

Inteligetne dopasowanie do indywidualanych potrzeb  

Najlepsze główki Premium (Plaque Defence, Gum Care i Optimal White) mają elastyczne brzegi, które amortyzują nadmierny nacisk i zwiększają powierzchnię kontaktu. Główki są też wyposażone w technologię BrushSync. Co to oznacza? Funkcja parowania trybu BrushSync[3] informuje inteligentny uchwyt, jakiej główki szczoteczki używasz. Jeśli na przykład nałożysz główkę Gum Care, szczoteczka do zębów będzie wiedziała, że ma wybrać optymalny dla dziąseł tryb i poziom intensywności. Wystarczy nacisnąć przycisk zasilania. Technologia BrushSync automatycznie dostosuje program i jego intensywność do rodzaju główki, a dodatkowo dzięki mikrochipowi obliczy indywidualne jej zużycie oraz przypomni o konieczności wymiany główki na nową.[4]

Główki Premium występują też w kolorze czarnym, by pasować do ciemnych modeli rączek szczoteczek.

Długotrwała skuteczność dzięki regularnej wymianie główki

Pamiętaj, że kluczem do skuteczności szczotkowania jest regularna wymiana główki. W miarę jak włosie się zużywa, usuwa coraz mniej płytki nazębnej. Jak często należy to robić? Wymianę główek szczoteczek sonicznych Philips Sonicare zaleca się po trzech miesiącach używania. W praktyce jednak zużycie główki jest bardzo indywidualne – jeśli niebieskie włókna szczoteczki zblakną wcześniej, to już wtedy należy wymienić główkę na nową. Ponadto główki z technologią BrushSync są wyposażone w funkcję przypomnienia o wymianie[5].  

Nadal nie wiesz, jaką główkę szczoteczki wybrać? Sprawdź pełną ofertę główek szczoteczek!

Szczoteczki soniczne Philips Sonicare są rekomendowane przez Polskie Towarzystwo Stomatologiczne, Polskie Towarzystwo Ortodontyczne, Polskie Stowarzyszenie Higieny Stomatologicznej oraz Ogólnopolskie Stowarzyszenie Implantologii Stomatologicznej.


[1] W programie ochrona dziąseł, mierzone przez GBI.

[2] W programie wybielanie, w porównaniu ze szczoteczką manualną, z użyciem pasty wybielającej wiodącej marki.

[3] Dotyczy szczoteczek z tą funkcją: DiamondClean Smart i ProtectiveClean 6100.

[4] Dotyczy rączek z funkcją BrushSync: ProtectiveClean oraz DiamondClean Smart.

[5] Dotyczy rączek z funkcją BrushSync: ProtectiveClean oraz DiamondClean Smart.

 

Źródło i zdjęcia: Philips Sonicare