Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych ze stomatologią

Przechodząc do witryny www.stomatologianews.pl zaznaczając - Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam, że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne, stomatologiczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

Kochamy mieć białe zęby

Popularność wybielania zębów wciąż rośnie. Jeśli Ty też jesteś zainteresowany wybielaniem, sprawdź dostępne metody i wybierz bezpieczny sposób na biały uśmiech.

Wybielanie zębów wśród celebrytów jest popularne już od dawna. Teraz ten trend przeniósł się też na konsumentów. Po prostu kochamy mieć białe zęby i przekłuwać pięknym uśmiechem. Pasty do zębów z właściwościami wybielającymi to już za mało. Teraz interesują nas widoczne efekty osiągane zarówno poprzez wybielanie gabinetowe, jak i to w domu. Pamiętaj jednak, by przy wybielaniu zachować ostrożność i stosować jedynie sprawdzone bezpieczne metody.

Metody na białe zęby

Jedną z najprostszych metod na białe zęby jest unikanie produktów je barwiących takich jak: borówki amerykańskie, jagody, jeżyny, żurawina, winogrona, kolorowe sosy np. pomidorowy, chilli i niektóre barwiące słodycze. Zminimalizować należy też picie kawy, herbaty (też zielonej) i czerwonego wina. Pamiętaj, że również palenie sprawia, że zęby są bardziej żółte.

Jeśli oczekujesz jednak wyraźnego rozjaśnienia zębów o kilka tonów, pomyśl o profesjonalnym wybielaniu gabinetowym przeprowadzonym pod okiem lekarza stomatologa. W tym wypadku ważne jest przeprowadzanie zabiegu na zębach zdrowych – bez ubytków próchniczych.

Istnieją oczywiście naturalne metody na rozjaśnienie zębów. Pamiętaj jednak, że nie dadzą one spektakularnego efektu, a niektóre domowe środki takie jak czyszczenie zębów sodą oczyszczoną czy solą to nie tylko strata czasu, ale również zagrożenie dla Twojego szkliwa. Mocne szorowanie to nie jest odpowiednia metoda.

Rozjaśnić zęby szczoteczką Soniczną

Wsparciem przy problemach z zewnętrznymi przebarwieniami zębów będą za to szczoteczki soniczne Philips Sonicare. Główka szczoteczki sonicznej wykonuje aż 62 000 ruchów na minutę, to oznacza że szczoteczka soniczna wykonuje do 300 razy więcej ruchów niż my szczoteczką manualną, a 2 minuty takiego szczotkowania odpowiadają miesięcznemu korzystaniu ze zwykłej szczoteczki manualnej, którą wykonujemy około 300 ruchów na minutę. W dodatku niektóre modele szczoteczek sonicznych posiadają specjalny program do wybielania, który pomoże rozjaśnić zęby lub pozwoli dłużej utrzymać efekt wybielania, jeśli już zdecydujesz się na wybielanie gabinetowe. Dobierając odpowiednią główkę, np. Optimal White dostępną w szczoteczkach Philips Sonicare ProtectiveClean możesz jeszcze zwiększyć efekt rozjaśnienia zębów. Badania kliniczne wykazały, że ta specjalistyczna główka zapewnia efekt wybielenia już po 1 tygodniu[1]!

Szczoteczka Sonicare ProtectiveClean 6100 ma 3 programy dedykowane do różnych potrzeb i 3 poziomy ich intensywności. Z kolei czujnik nacisku zatroszczy się i zęby tych, którzy szczotkują zbyt mocno.  Nowa technologia BrushSync automatycznie dostosuje program i jego intensywność do rodzaju główki, a dodatkowo obliczy indywidualne zużycie włosia oraz przypomni Ci o konieczności wymiany główki na nową, abyś dalej mógł cieszyć się maksymalnymi efektami technologii sonicznej Philips Sonicare. W sprzedaży znajdziesz modele Philips Sonicare ProtectiveClean w różnych kolorach oraz zestawy dla dwojga.

Rekomendowane ceny szczoteczek Philips Sonicare ProtectiveClean serii 6100 wynoszą:

HX6870/47 – 679,00 zł

HX6871/47 – 679,00 zł

HX6876/29 – 679,00 zł

HX6877/29 – 679,00 zł


[1] Działanie Philips Sonicare z główką Optimal White vs szczoteczka manualna z pastą wybielającą wiodącej marki.