Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych ze stomatologią

Przechodząc do witryny www.stomatologianews.pl zaznaczając - Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam, że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne, stomatologiczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

Kolorowe trendy

Pierwsza Wizyta Logo 90x90Lakowanie to zabieg łatwy do wykonania nawet dla początkującego dentysty, a wystarczająco krótki, aby go z powodzeniem przeprowadzić nawet u małego dziecka. Dobry stomatolog wie, że dziecko jest specyficznym pacjentem, zazwyczaj ciekawym, otwartym, ale często także niecierpliwym, nieufnym i niepewnym. Skuteczny stomatolog – zwłaszcza stomatolog dziecięcy – to nie tylko doskonały praktyk, ale także niezły psycholog. Akcja www.pierwszawizyta.pl dzieciom pomaga przyzwyczaić się do regularnych wizyt w gabinecie dentystycznym, a stomatologom ułatwia ich przeprowadzenie.

Próchnica jest najbardziej rozpowszechnioną chorobą na świecie. W Polsce chyba trudno znaleźć osobę, która jej nie ma, choć większość osób deklaruje, że „przecież myje zęby”. Wiadomo także, że cukru, który jest podstawowym substratem dla bakterii próchnicotwórczych, nie da się wyeliminować z diety, ponieważ znajduje się nie tylko w słodyczach, ale także w wielu produktach, które powszechnie uważa za zdrowe. Jest to szczególnie istotne w przypadku dzieci, których zęby są wyjątkowo podatne na próchnicę, a sprawność manualna często nie pozwala na efektywne oczyszczenie zębów za pomocą szczotki.

Stomatolodzy wiedzą, że skuteczność profilaktyki próchnicy opiera się na równoczesnym stosowaniu wszystkich dostępnych metod, do których należy wzmacnianie oporności zębów na próchnicę oraz eliminacja bakterii i cukrów prostych. W praktyce całkowita eliminacja bakterii nie jest oczywiście możliwa, wiadomo natomiast, że można zablokować ich dostęp do tych powierzchni zębów, które są najbardziej podatne na rozwój próchnicy.
Lakowanie bruzd jest skuteczną metodą zapobiegania próchnicy w szczelinach zębów bocznych, zarówno stałych, jak i mlecznych, trzonowych i przedtrzonowych, a także w otworach ślepych drugich górnych siekaczy stałych. Większość dentystów wybiera laki kolorowe. Każdy stomatolog rozumie, że dobry kontakt z dzieckiem, ułatwi mu pracę. Szeroka paleta kolorów laków sprawia, że znajdą tu coś dla siebie siedzące w fotelu dentystycznym małe księżniczki, śliczne wróżki, miłośnicy aut i fani innych postaci z bajek, a także dzieci starsze i młodzież. Dziecko, któremu daje się możliwość wyboru czuje się docenione, staje się partnerem dla lekarza i aktywnym współuczestnikiem zabiegu, a nie tylko biernym „odbiorcą usługi”. Chętnie współpracuje, nabiera zaufania, łatwo nawiązuje kontakt z lekarzem i gorliwie wykonuje jego polecenia, co dodatkowo jeszcze zwiększa skuteczność samego zabiegu. Dziecko czuje, że ma realny wpływ na to, co się z nim dzieje, może przecież wybrać kolor „plasteliny”; zostaje potraktowane ”na poważnie” i tak też się zachowuje. Dzieci mogą wybrać zarówno intensywne barwy, jak i takie, które prawie nie będą odróżniać się od koloru zęba, jak na przykład biały czy „zębowy”.

Wiadomo, że lakowanie bruzd mechanicznie je blokuje, zmniejsza ich głębokość, odcina dostęp bakterii i zapobiega zaleganiu resztek pokarmowych oraz – dzięki obecności fluoru – także wzmacnia szkliwo. Skuteczność lakowania w przypadku każdego koloru jest jednakowo wysoka, a dobry dentysta wie, że dziecku zaangażowane w wybór koloru, staje się „ważne”, dobrze współpracuje, nie boi się dentysty i chętnie do niego wróci po „następny kolor”.

Pierwsza Wizyta