Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych ze stomatologią

Przechodząc do witryny www.stomatologianews.pl zaznaczając - Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam, że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne, stomatologiczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

Konferencja ONE Dentsply

Konferencja ONE Dentsply 23.04.2016 r.

W godzinach 9.30–15.45

Sofitel Warsaw Victoria, Sala Gdańska ul. Królewska 11, Warszawa

Program konferencji:

9.30–10.00

Rejestracja uczestników

11.30–12.30

Wykład Dentsply Maillefer Prowadzący: lek. stom. Piotr Chrzanowski

Poznaj tajniki technologii wypełniaczy sferycznych SphereTEC™. Przypadki kliniczne okiem eksperta. Firma Dentsply ma przyjemność zaprezentować nowy materiał wypełniający ceram.x SphereTEC™ one universal:. Unikalne właściwości nowego kompozytu takie jak adaptacja, modelowanie, polerowalność, wytrzymałość mechaniczna uzyskano dzięki nowej, po raz pierwszy zastosowanej i opatentowanej przez Dentsply technologii SphereTEC™. W połączeniu z niebywale łatwą do uzyskania naturalną estetyką, technologia SphereTEC™ jest bardzo atrakcyjnym rozwiązaniem dla lekarzy praktyków. Podczas wykładu zaprezentujemy przypadki kliniczne pokazujące praktyczne aspekty stosowania materiału.

11.30–12.30

Wykład DeguDent Prowadzący: mgr tech. dent. Małgorzata Owoc

Odbudowy protetyczne – warunki sukcesu klinicznego i laboratoryjnego. Postępowanie zespołu lekarz dentysta i technik dentystyczny przy planowaniu i wykonywaniu trudnych uzupełnień protetycznych. Otaczające nas środowisko, tempo życia, stres, dieta, higiena jamy ustnej to czynniki, które mają bezpośredni wpływ na stan naszego uzębienia i kondycji całego organizmu. Zbyt niska świadomość społeczna o tych zależnościach jest przyczyną faktu, że spotykamy się coraz częściej z roszczeniową postawą pacjentów wobec lekarzy stomatologów. Działania lekarza dowolnej specjalności, również lekarza stomatologa, to działanie zgodne z przysięgą Hipokratesa i to lekarz, często przy współpracy swojego technika, decyduje o najlepszym rozwiązaniu protetycznym kierując się funkcją i estetyką danego uzupełnienia i znajdując kompromis pomiędzy oczekiwaniami pacjenta, a danymi warunkami klinicznymi. Podczas wykładu zostanie zaprezentowane postępowanie zespołu lekarz dentysta – technik dentystyczny przy planowaniu i wykonaniu odbudowy protetycznej.

12.30–13.15

Przerwa

13:15 –14:15

Wykład Dentsply Implants Prowadzący: dr n. med. Michał Chrobak M.Sc.

Możliwości współczesnej implantologii – od pojedynczych braków zębowych po rekonstrukcje pełnych łuków zębowych. Współczesna implantologia jest dynamicznie rozwijającą się dziedziną stomatologii. Obecne rozwiązania dają możliwość skutecznego leczenia prawie wszystkich pacjentów, od pojedynczych braków zębowych po pełne rekonstrukcje uzębienia. Postęp w diagnostyce, planowaniu i materiałach protetycznych daje praktycznie nieograniczone możliwości. Jednym z warunków sukcesu jest respektowanie biologii tkanek oraz dobór odpowiedniego systemu implantologicznego do konkretnej sytuacji klinicznej. Kiedy najlepiej wszczepić implant – wiele dróg, jeden cel.

14.15–15.45

Wykład Dentsply Restoratives Prowadzący: dr Arnaldo Castellucci

Przewidywalne i satysfakcjonujące powtórne leczenie endodontyczne. Wiele współczesnych badań dowodzi, że główną przyczyną niepowodzenia leczenia endodontycznego jest przetrwałe zakażenie bakteryjne. W tej sytuacji powtórne leczenie endodontyczne jest niezbędne. Zabieg re-endo należy przeprowadzić nawet wtedy, gdy pacjent nie zgłasza żadnych dolegliwości bólowych. Zaostrzenie przewlekłego stanu zapalnego może nastąpić w każdej chwili, prowadząc tym samym do zaburzenia funkcji zęba, a także znacznego pogorszenia estetyki. W szczególnych sytuacjach nagłe zaostrzenie przewlekłego stanu zapalnego ozębnej może znacząco zaszkodzić ogólnemu stanowi zdrowia pacjenta. Jednym z najważniejszych czynników wpływających na powodzenie zabiegu retreatmentu jest dokładna analiza obecnego stanu i opracowanie takiego planu leczenia, który w danej sytuacji klinicznej wydawałby się najbardziej optymalny. Opracowując taki plan, zawsze należy wziąć pod uwagę ewentualną konieczność leczenia endodontycznego z dostępu chirurgicznego (endodoncja chirurgiczna). Niesłychany postęp w zakresie nowych technologii jaki obserwujemy, nie ominął również endodoncji – zarówno w kwestiach sprzętowych, materiałowych, jak i narzędziowych. Dzięki tym osiągnięciom, wiele dotychczas niemożliwych do przeprowadzenia procedur stało się możliwymi do wykonania, a wiele ryzykownych dotychczas zabiegów, zaczęło być zdecydowanie bardziej przewidywalnymi. Jednymi z najważniejszych innowacji w endodoncji było wprowadzenie mikroskopów zabiegowych, nowych narzędzi ultradźwiękowych, biomateriałów (MTA), niklowotytanowych narzędzi rotacyjnych i recyprokalnych, dzięki którym kanał jest opracowany, a materiał wypełniający usuwany. Ten rewolucyjny postęp daje nam niesłychane udogodnienia i możliwość, by wskaźnik długoterminowego sukcesu był wyższy, a leczenie endodontyczne zdecydowanie bardziej przewidywalne i dające satysfakcję.

Wykładowcy

 • lek. stom. Piotr Dariusz Chrzanowski
  Ukończył studia na Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie, wydział Stomatologii. Odbył podyplomowe staże. Zdał lekarsko-dentystyczny egzamin państwowy w Krakowie. Uczestnik wielu kursów „Train the Trainer“ dla certyfikowanych wykładowców Dentsply Maillefer w dziedzinie Endodoncji, a także Post-Endo i stomatologii estetycznej. Od czerwca 2009 właściciel i wiodący lekarz Prywatnej Kliniki Stomatologicznej w Bratysławie, Słowacja
 • mgr tech. dent. Małgorzata Owoc
  Dyplomowany technik dentystyczny. Absolwentka Wydziału Technik Dentystycznych Medycznego Studium Zawodowego w Toruniu. Absolwentka Studiów Licencjackich i magisterskich w WSEZ w Łodzi. Właścicielka laboratorium dentystycznego w Ostrowie Wielkopolskim. Konsultant merytoryczny magazynu „Dental Labor”. Autorka wielu artykułów z zakresu technik dentystycznych. Autoryzowany konsultant techniczny Firmy Gerber Condylator – Zurich. Autoryzowany szkoleniowiec i współautorka programu edukacyjnego „Gerber Courses – Absolwent”. Prowadzi szkolenia dla lekarzy dentystów, techników dentystycznych i higienistek stomatologicznych z technik pracy w zakresie rehabilitacji dentystycznej w systemie i metodami prof. A. Gerbera. Uczy szacunku do autorytetów.
 • dr n. med. Michał Chrobak, M.Sc.
  Absolwent Akademii Medycznej we Wrocławiu. W 2015 r. ukończył prestiżowe studia podyplomowe Master of Science in Oral Implantology na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu W. Goethego we Frankfurcie nad Menem uzyskując tytuł Master of Science in Oral Implantology. Ekspert ds. Implantologii DIPLOMATE (ICOI, DGOI, PSI). Akredytowany implantolog kilku międzynarodowych organizacji implantologicznych – Fellowship (DGOI, ICOI,PSI). Zweryfikowany implantolog istniejący w światowym wykazie wiodących placówek implantologicznych LEADING IMPLANT CENTERS. Wykładowca z zakresu implantologii w kraju i za granicą. W 2009 ukończył Curriculum Implantologiczne na Uniwersytetcie W. Goethego we Frankfurcie nad Menem uzyskując tytuł Implantologa. 2007 r. – doktorat doktorat w zakresie zastosowania laserów w stomatologii estetycznej. Autor publikacji i wystąpień na konferencjach krajowych i międzynarodowych z zakresu stomatologii estetycznej i implantologii. Uczestnik wielu kursów, konferencji i szkoleń z zakresu endodoncji, chirurgii stomatologicznej i implantologii w kraju i za granicą. Przewodniczący Rady Fundacji Rozwoju Stmatologii Praktycznej. Jego biografia została opublikowana w prestiżowym leksykonie „Hübners Who is Who” w Polsce.
 • dr Arnaldo Castellucci
  Dr Arnaldo Castellucci ukończył studia medyczne na Uniwersytecie we Florencji w 1973 roku i zrobił specjalizację ze stomatologii w 1977 roku. Od 1978 do 1980 brał udział w wielu szkoleniach z dziedziny Endodoncji na Uniwersytecie w Bostonie, na wydziale Stomatologii, razem z Prof. Herbertem Schilderem. Prowadząc praktykę w zakresie Endodoncji we Florencji, dr Castelluci jest zarówno byłym Prezesem Stowarzyszenia Włoskich Endodontów, jak i byłym Prezesem Federacji Stowarzyszeń Endodontycznych. Nadal jest aktywnym Członkiem Europejskiego Towarzystwa Endodontycznego i Amerykańskiego Stowarzyszenia Endodontycznego. Dr Castelluci jest czynnym wykładowcą Endodoncji na Uniwersytecie Medycznym we Florencji, we Włoszech. Wydawca Włoskiego Dziennika Endodoncji. Założyciel i Prezydent Klubu Gorącej Obturacji, a także Mikro- Endodontycznego centrum szkoleniowego. Autor wielu publikacji klinicznych.

Koszt uczestnictwa: 250 zł.

W programie losowanie nagród oraz upominki dla wszystkich uczestników.

Zgłoszenia, rejestracja, informacja: Pracownia Pozytywnych Zmian Zuzanna Liskowacka, ul. Opatkowicka 7, 30-499 Kraków; tel. +48 793 199 770; szkolenia@pracowniapz.plwww.pracowniapz.pl