Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych ze stomatologią

Przechodząc do witryny www.stomatologianews.pl zaznaczając - Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam, że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne, stomatologiczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

Konferencja Medicover Stomatologia dla asystentek i higienistek już za nami. Relacja

Blisko 200 asystentek i higienistek z 69 centrów Medicover Stomatologia z całej Polski spotkało się 6 maja na konferencji w Warszawie, by podnieść swoje umiejętności, ale też wymienić się doświadczeniami. To był dzień pełen wrażeń i solidnej, merytorycznej wiedzy.

Konferencję otworzyła Wioletta Januszczyk, dyrektor zarządzająca Medicover Stomatologia. Kierując swoje słowa do uczestniczek spotkania, przypomniała o szczególnie ważnej umiejętności w zawodach asystentki i higienistki, przede wszystkim o niezbędnej ogromnej wrażliwości na potrzeby innych, a także o fakcie, że osiągnięcie zawodowego sukcesu warunkowane jest wiedzą, umiejętnościami i zdobywanym nieustannie doświadczeniem.

Po inspirującym wstępie rozpoczęły się panele z ekspertami. Psycholog Małgorzata Ufnal (certyfikowana terapeutka biofeedback i EEG biofeedback, trenerka mindfulness oraz coach) mówiła o tym, jak ważna jest rola higienistki i asystentki stomatologicznej w świadomym wspieraniu komfortu pacjenta, ale też efektywności całego zespołu stomatologicznego.

Lek. dent. Marta Siewert-Gutowska, chirurg szczękowo-twarzowa, oraz higienistka stomatologiczna Wioleta Grochowiec z Medicover Stomatologia Plac Konstytucji w Warszawie mówiły o tym, jak stworzyć prawdziwy dream team, czyli o skutecznej współpracy asysty i lekarza w leczeniu pacjenta chirurgicznego.

Na konferencji wręczono nagrody, które zespół zarządzający Medicover Stomatologia postanowił przyznać za szczególnie wyróżniającą się pracę asystentek i higienistek.

Higienistką Stomatologiczną Roku została Iwona Melanowicz, natomiast nagroda Asystentki Stomatologicznej Roku powędrowała do Izabeli Wyrzykowskiej.

Kolejne nagrody otrzymały: za Kreowanie doświadczeń pacjenta – Julia Rosiak, a za Kreowanie wizerunku w Internecie – Anna Fila.

Na konferencji przyznano również wyróżnienie w kategorii Budowanie zespołu, które otrzymała Paulina Gryz. Anna Kierzkowska z kolei otrzymała nagrodę w dziedzinie Asysty wielospecjalistycznej, a Sabina Merklinger za Wszechstronność w działaniu.

Kategoria Technologie cyfrowe miała swoją laureatkę, którą została Iwona Dąbrowska. Natalia Szeląg nie miała sobie równych w kategorii Rozwój i samodoskonalenie. Efektywne zarządzanie materiałami medycznymi jest nieocenioną umiejętnością, którą z pewnością posiada wyróżniona Ewa Nowak-Rogowska. Wdrażanie współpracowników medycznych to domena Agnieszki Cape zamykającej poczet nagrodzonych pań.

Po wykładach asystentki i higienistki wzięły udział w warsztatach tematycznych. Te prowadzone przez Wiolettę Zawieruchę, higienistkę Medicover, poświęcone były sposobom motywacji pacjenta do pielęgnacji przestrzeni międzyzębowych. Z kolei zajęcia przygotowane przez Natalię Szeląg, higienistkę ze Śmigiel Implant Master Clinic Medicover, były dedykowane omówieniu prawidłowej realizacji protokołu GBT.

Joanna Zienkiewicz oraz Marek Dornowski, eksperci doświadczeń pacjenta, opowiedzieli z kolei o tym, jak świadomie kreować pozytywne doświadczenia pacjenta, a Justyna Walczewska, fizjoterapeutka stomatologiczna, poprowadziła warsztat dedykowany roli, jaką w gabinecie higienistki może pełnić fizjoterapia stomatologiczna i holistyczne podejście do pacjenta.

Podczas konferencji odbyły się również spotkania przygotowane przez znane marki – sponsorów konferencji.

Warsztaty „Skaner 3Shape Trios – Twoje narzędzie pracy” poprowadził Michał Szymaniak z RS-Team oraz 3Shape, firmy będącej sponsorem głównym konferencji.

Warsztaty „Higiena jamy ustnej pacjenta ortodontycznego” prowadziła Anna Drobkiewicz z Oral-B, a w tematykę „Kompletny system dezynfekcji i profilaktyki od Dürr Dental” wprowadzili Monika Pietraszko oraz Piotr Barciewicz reprezentujący firmę Dürr Dental.

Natomiast w meandry tematu dotyczące tego, jak wykorzystać biomateriały dla regeneracji tkanek twardych oraz eliminacji stanów zapalnych tkanek miękkich przez CHX i silną odbudowę tkanek miękkich na poziomie komórkowym wprowadziła uczestniczki Renata Dziedzicka z firmy Indent.

 

Sponsorem Głównym wydarzenia był RS-TEAM oraz 3Shape.

Sponsorami Gold byli Dürr Dental i Oral-B.

Wśród sponsorów znalazły się również marki: Indent, KolDental i Dentsply Sirona.

https://www.medicover.pl/stomatologia/

https://www.facebook.com/medicoverstomatologia

https://www.instagram.com/medicoverstomatologia/