Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych ze stomatologią

Przechodząc do witryny www.stomatologianews.pl zaznaczając - Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam, że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne, stomatologiczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

Konferencja Medicover Stomatologia zwróci uwagę na rosnącą rolę asystentek i higienistek

Medicover Stomatologia inwestuje w wiedzę oraz umiejętności asystentek i higienistek, a także docenia najlepszych pracowników. Pomóc ma w tym organizowana po raz pierwszy konferencja kierowana do tej części zespołu. Wypełnią ją m.in. warsztaty i wykłady.

Medicover Stomatologia wspiera edukację pracujących dla sieci asystentek i higienistek stomatologicznych. Już 6 maja firma organizuje pierwszą w swojej historii konferencję dla tej grupy zawodowej. Wydarzenie przyciągnie blisko 200 uczestników z 68 centrów dentystycznych. Głównym tematem spotkania będzie rosnąca rola tych dwóch profesji w codziennej praktyce.

– Asystentki i higienistki to osoby, bez których nie odbędzie się dziś praktycznie żaden zabieg w gabinecie dentystycznym. Ich wkład w efektywną pracę zespołu, komfortowe leczenie pacjentów, a także w rozwijany przez Medicover Stomatologia wysoki standard opieki, jest nieoceniony. Doceniamy zarówno starania, jak i efekty ich pracy, umożliwiając jednocześnie poszerzanie wiedzy oraz promując postawy godne naśladowania – mówi Wioletta Januszczyk, dyrektor zarządzająca Medicover Stomatologia.

Zbliżająca się konferencja jest tego najlepszym przykładem. – Wydarzenie będzie okazją nie tylko do motywacji zespołu, ale stanie się także cenną platformą edukacyjną. Za jej pośrednictwem nasi pracownicy będą mogli wielowymiarowo poszerzyć swoje kompetencje, a przez to zapewnić sieci usługi na najwyższym i jednorodnym poziomie. Poprzez wydarzenia angażujące zespół mamy też możliwość uspójnienia wizji rozwoju, ale także – co ważne – możemy jasno wskazać rolę, jaką pełnią w nim asystentki i higienistki – dodaje.

Samo wydarzenie podzielone zostanie na dwie części. Uczestnicy będą mogli wziąć udział w 2 wykładach i aż w 8 praktycznych warsztatach, prowadzonych m.in. przez doświadczonych ekspertów. Organizatorzy przygotowali także segment, w ramach którego wręczone zostaną nagrody dla najlepszych pracowników.

– Rozwój Medicover Stomatologia sprawia, że coraz mocniej dostrzegamy potrzebę wyodrębnienia indywidualnej ścieżki edukacyjnej dla asystentek i higienistek. Przygotowane spotkanie traktujemy jako zaproszenie do dalszego doskonalenia swoich umiejętności, wskazując jednocześnie obszary, w których jako lider chcemy inwestować, z myślą o rozwoju kadry oraz relacji z naszymi pacjentami – mówi Wioletta Januszczyk.

– To unikalne na rynku podejście, poprzez które: z jednej strony doskonalimy nasz zespół w oparciu o rzetelną wiedzę, a z drugiej tworzymy jednorodny, równie wysoki standard opieki wewnątrz całej sieci, na którą składa się już 68 centrów dentystycznych. Pokazujemy również, że jako pracodawca przykładamy szczególną uwagę do doskonalenia umiejętności, tworząc unikalne szanse dla podnoszenia kompetencji – mówi.

 

Dziewięć godzin merytorycznej wiedzy

Zaplanowaną na 6 maja konferencję otworzy wykład psycholog Małgorzaty Ufnal, certyfikowanej terapeutki biofeedback i EEG biofeedback, trenerki mindfulness oraz coacha. Poprowadzi ona wystąpienie pt. „Kluczowa rola higienistki i asystentki stomatologicznej w świadomym wspieraniu komfortu pacjenta i efektywności całego zespołu stomatologicznego”.

Następnie uczestnicy wezmą udział w inspirującej prelekcji pt. „Dream team – skuteczna współpraca asysty i lekarza w leczeniu pacjenta chirurgicznego”, którą z kolei poprowadzi chirurg szczękowo-twarzowy, lek. dent. Marta Siewert-Gutowska oraz asystentka stom. Wioleta Grochowiec z Medicover Stomatologia Plac Konstytucji w Warszawie.

Po wykładach asystentki i higienistki wezmą udział w warsztatach tematycznych. Te prowadzone przez Wiolettę Zawieruchę, higienistkę Medicover, poświęcone będą sposobom motywacji pacjenta do pielęgnacji przestrzeni międzyzębowych. Z kolei zajęcia przygotowane przez Natalię Szeląg, higienistkę ze Śmigel Implant Master Clinic Medicover, poświęcone prawidłowej realizacji protokołu GBT.

 Joanna Zienkiewicz oraz Marek Dornowski, eksperci doświadczeń pacjenta, opowiedzą z kolei o tym, jak świadomie kreować pozytywne doświadczenia pacjenta, a Justyna Walczewska, fizjoterapeutka stomatologiczna, poświęci swój warsztat roli, jaką w gabinecie higienistki może pełnić fizjoterapia stomatologiczna i holistyczne podejście do pacjenta.

 

Nie zabraknie także spotkań przygotowanych przez znane marki – sponsorów konferencji.

Warsztaty „Skaner 3Shape Trios – Twoje narzędzie pracy” poprowadzi Michał Szymaniak z RS Team oraz 3Shape, firmy będącej sponsorem głównym konferencji.

Warsztatami „Higiena jamy ustnej pacjenta ortodontycznego” pokieruje Anna Drobkiewicz z Oral-B, a warsztatami „Kompletny system dezynfekcji i profilaktyki od Dürr Dental” Marta Moch, Monika Pietraszko oraz Piotr Barciewicz reprezentujący Dürr Dental.

O tym, jak wykorzystać biomateriały dla regeneracji tkanek twardych oraz eliminacji stanów zapalnych tkanek miękkich poprzez CHX i silną odbudowę tkanek miękkich na poziomie komórkowym opowie natomiast Renata Dziedzicka z firmy Indent.

 

Poza częścią edukacyjną, będzie także czas na świętowanie osiągnięć. – Od lat uważnie przyglądamy się naszemu zespołowi, temu jak się angażuje i jak pozytywnie wpływa na postrzeganie marki Medicover Stomatologia. Chcemy to docenić, dlatego już 6 maja po raz pierwszy wręczymy nagrody dla najlepszych asystentek i higienistek pracujących w naszych centrach. W sumie wyróżnienia przyznamy aż w 11 kategoriach – zapowiada Wioletta Januszczyk.

Konferencja pt. „Rola asystentek i higienistek we współczesnej dentystyce” odbędzie się w hotelu Mazurkas w Ożarowie Mazowieckim pod Warszawą. Sponsorem Głównym wydarzenia jest RS TEAM oraz 3Shape. Sponsorami Gold są Dürr Dental i Oral-B. Wśród sponsorów znaleźli się również: Indent, KolDental i Dentsply Sirona.

Patronat medialny nad konferencją objął nasz portal – StomatologiaNews.pl ❤

foto: medicover stomatologia