Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych ze stomatologią

Przechodząc do witryny www.stomatologianews.pl zaznaczając - Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam, że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne, stomatologiczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

Kongres FDI 2016 Poznań – 16 tys. osób ze 152 państw

FDIKongres FDI 2016 Poznań – 16 tys. osób ze 152 państw

We wszystkich punktach Kongresu FDI, m.in. wykładach, warsztatach, sesjach ustnych i plakatowych, obradach Światowego Parlamentu FDI i Światowej Wystawie Stomatologicznej FDI czy ceremonii otwarcia, w sumie wzięło udział ok. 16 tys. osób ze 152 państw.

Prawie 4 tys. uczestników wykładów i warsztatów, ponad 11 tys. unikalnych zwiedzających wystawę, setki wystawców, parlamentarzystów, osób towarzyszących oraz wolontariuszy – to oficjalny bilans Kongresu FDI, który w dniach 7-10 września odbył się w Poznaniu. W kuluarach nie brak opinii, że była to najlepsza w ostatnich latach edycja flagowego wydarzenia Światowej Federacji Dentystycznej, a także, że dzięki wydarzeniu, Poznań i Polska zyskały tysiące nowych sympatyków.

– Nie bójmy się tego powiedzieć – FDI przyznając organizację Kongresu Polsce i Poznaniowi podjęła odważną decyzję. Wydarzenie posiada – zbudowaną przez lata – historię, markę i prestiż, w ostatecznym rozrachunku liczą się: opinie delegatów, statystyki i wpływy do kasy federacji. Z informacji, które docierają do członków Komitetu Organizacyjnego wynika, że FDI jest bardzo zadowolona ze swojej decyzji – mówi prof. Honorata Shaw, wiceprezydent Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego, Główny Koordynator Kongresu.

Dr Patrick Hescot, prezydent FDI, w liście do Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego podkreśla zaangażowanie, profesjonalizm i elastyczność Polaków podczas przygotowywania i trwania Kongresu. Członkowie zagranicznych delegacji gratulują fantastycznej atmosfery podczas ceremonii otwarcia, wyjątkowego klimatu podczas Gala Dinner, wszechobecnej otwartości i uczynności, a nawet organizacji bezpłatnego transportu miejskiego dla uczestników.

– Kongres w Poznaniu w pełni wpisał się w podstawowe cele Światowej Federacji Dentystycznej, czyli edukację lekarzy dentystów na najwyższym poziomie oraz międzynarodową promocję zdrowia jamy ustnej. Dodatkowo wniósł wiele świeżości do formuły proponowanej od lat przez FDI i wypromował organizację w tej części Europy. Jestem przekonana, że FDI 2016 Poznań będzie punktem odniesienia dla gospodarzy kolejnych edycji – dodaje Anna Lella, Prezydent Europejskiej Regionalnej Organizacji Światowej Federacji Dentystycznej ERO-FDI.

Uczestnicy z dużym uznaniem mówią o towarzyszącej Kongresowi Światowej Wystawie Stomatologicznej. Ostatecznie targi zajęły powierzchnię blisko 6 tys. m². Na 367 stoiskach produkty zaprezentowało 352 firmy (niektóre miały więcej niż jedno stoisko), w tym 113 z Polski. To absolutny rekord biorąc pod uwagę ostatnie edycje Wystawy. W Hong Kongu, Stambule, New Delhi czy Bangkoku liczba wystawców wahała się od 211 do 290. Najwięcej unikalnych wejść na Wystawę system zliczył w piątek (9 września) – 3125, najmniej w sobotę (10 września) – 1674. W sumie targi odwiedziło ponad 11 tys. osób.

Wrażenie robi także liczba wszystkich wykładowców, którzy podzielili się wiedzą i umiejętnościami z uczestnikami FDI 2016 Poznań – w sumie 141. Dla porównania – podczas FDI 2012 w Hong Kongu było ich 62, a FDI 2015 w Bangkoku – 99 prelegentów.

– Największym zainteresowaniem cieszyły się wykłady prof. Reinharda Hickela („Nowe kompozyty typu bulkfill – opłacalne rozwiązanie, czy zbyt duże ryzyko?” – 562 osoby), dr Alpdogana Kantarci’ego („Aktywacja i ustępowanie stanu zapalnego tkanek przyzębia: strategie terapeutyczne oparte na biologii” – 452 osoby) i prof. Gila Alcoforado („Niechirurgiczne leczenie periodontologiczne: Zmiana podejścia po 32 latach praktyki” – 446 osób). Cieszy fakt, że w „czołówce” znalazły się prelekcje prof. Katarzyny Emerich, dr Jolanty Kostrzewy Janickiej i dr Bartosza Cerkaskiego – wylicza prof. Marzena Dominiak, przewodnicząca Polskiego Komitetu Naukowego Kongresu FDI.

Kolejny Kongres FDI odbędzie się od 29 sierpnia do 1 września 2017 r. w Madrycie. Trzy tygodnie później – 14 września w Poznaniu rozpocznie się 26. edycja Środkowoeuropejskiej Wystawy Produktów Stomatologicznych CEDE 2017.