Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych ze stomatologią

Przechodząc do witryny www.stomatologianews.pl zaznaczając - Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam, że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne, stomatologiczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

Korekta uzębienia przy pomocy nakładek Clear Alinger w DR SMILE

Clear Aligner to alternatywa dla tradycyjnego aparatu ortodontycznego. To niewidoczne nakładki zapewniające krótki okres leczenia (od 4 do 9 miesięcy). Skorzystać mogą na tym osoby aktywne zawodowo. Nie trzeba martwić się osobistymi wizytami mającymi na celu monitorowanie postępów w leczeniu.

Pierwsza wizyta u ortodonty w DR SMILE

Ortodoncja zajmuje się korekcją wad zgryzu. Nieleczone wady są w stanie negatywnie wpłynąć na zdrowie oraz na obniżenie samooceny. Niewidoczne nakładki ortodontyczne Clear Aligner pozwalają skupić się nie tylko na poprawie wady zgryzu. To także możliwość zyskania większej pewności siebie.

W DR SMILE każdy pacjent może liczyć na indywidualny plan leczenia. Bezpłatna, pierwsza wizyta rozpoczyna się od wykonania skanu 3D zębów. Raz na zawsze można zrezygnować z niewidocznych wycisków. Technologia 3D jest dokładniejsza od tradycyjnych metod, a wśród zalet jej stosowania można wymienić:

 • skaner zaawansowany technologicznie, który umożliwia wykonanie wykonanie setek zdjęć wewnątrz ust w ciągu kilku minut,
 • możliwość zaplanowania całego procesu przesuwania zębów,
 • produkcja nakładki dopasowanej do indywidualnych potrzeb pacjentek za pomocą drukarki 3D.

Wizyta może zostać zaplanowana w jednym z ponad 50 gabinetów, znajdujących się w 30 miastach na terenie całej Polski, m.in. w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu czy Krakowie.

Indywidualny plan leczenia

Po wykonaniu skanu ortodonta przygotowuje indywidualny plan leczenia, wraz z kosztorysem. Plan zawiera wizualizację spodziewanych efektów. Każdy pacjent będzie wiedział, w jaki sposób jego zęby będą się przemieszczać przy zastosowaniu alignerów. Cena i czas leczenia nakładkami uzależniona jest od tego, z jaką dokładnie wadą ma się do czynienia.

Leczenie przy użyciu alignerów

Wszystkie nakładki pacjent otrzymuje do domu przesyłką. Clear Aligner nosi się przez ok 22 godziny każdego dnia. Należy ściągać je do jedzenia oraz do picia. Wyjątkiem jest czysta woda. Co 14 dni konieczna jest zmiana nakładek. Umożliwi to przesuwanie się zębów do właściwej pozycji.

Monitorowanie postępów leczenia nie wymaga osobistych wizyt w gabinecie ortodontycznym. Co tydzień należy wykonać zdjęcia swojego uśmiechu, umieszczając je w aplikacji DR SMILE. Możliwość wykorzystania takiej technologii sprawia, że w dużej części przypadków nie trzeba planować cyklicznych wizyt. Wiele planów leczenia przewiduje dodatkowe zabiegi i w takich wypadkach w gabinecie trzeba stawić się jedynie na 1- 2 wizyty.  Żeby uzyskać opcjonalne efekty każda osoba musi przestrzegać zaleceń dotyczących leczenia. Jego koniec następuje wtedy, gdy założony efekt zostaje osiągnięty.

W przypadku braku spodziewanych efektów i przy jednoczesnym stosowaniu się pacjenta do wszystkich zaleceń z planu leczenia, kontynuacja leczenia odbywać się będzie na rachunek DR SMILE

Zalety wykorzystania alignerów

Clear Aligner są elastyczne i przezroczyste. Są niewidoczne i idealnie dopasowane do zębów. Wykonane z wytrzymałego materiału (mocne i elastyczne warstwy zewnętrzne oraz sprężysty rdzeń) zabezpieczają przed złamaniem.

To także niezwykle wygodna forma leczenia, która pozwoli zaoszczędzić czas tym najbardziej zabieganym. Pacjent cały zestaw otrzymuje w jednej przesyłce, a kontakt ze specjalistami może odbywać się zdalnie,

Zastosowanie nakładek Clear Aligner w DR SMILE

Alternatywa dla tradycyjnego aparatu ortodontycznego polecana jest w przypadku kosmetycznej korekty zębów. Można ich użyć w przypadku:

 • prostowania krzywych zębów,
 • stłoczenia zębów,
 • diastemy

Nakładki od Dr Smile nie są w stanie w 100% wyprowadzić wad zgryzu takich jak tyłozgryz czy zgryz otwarty.

Ile kosztuje leczenie nakładkami Clear Aligner w DR SMILE?

Koszt leczenia nakładkami ortodontycznymi wynosi od 6 790 do 12 590 zł. Pacjent otrzymuje możliwość zapłacenia za leczenie w ratach, od 153 zł miesięcznie. Cała kwota może być rozłożona do 72 rat lub do 24 rat 0%. Jest to metoda leczenia idealna na każdą kieszeń. Nie trzeba obawiać się żadnych ukrytych kosztów. Wszystko konsultowane jest z pacjentem już na samym początku. Do wyboru jest kilka pakietów. W ramach wybranych opcji pacjenci otrzymują m.in.:

 • alignery wykonane na indywidualne zamówienie;
 • niezbędne akcesoria;
 • pełne wsparcie specjalistów, ułatwione dzięki aplikacji;
 • wykonanie takich zabiegów, jak stripping, zakładanie oraz zdejmowanie attachmentó

Jak długo należy nosić niewidoczne nakładki?

Clear Aligner to nakładki rekomendowane przez ortodontów. Czas leczenia uzależniony jest od kilku czynników:

 • wyjściowy stan uzębienia;
 • stopień zaawansowania wady zgryzu;
 • przestrzegania zaleceń przez pacjenta.

Proste zęby na zawsze

Utrzymanie osiągniętego efektu możliwe będzie poprzez okres retencji. W tym celu używa się retainerów ortodontycznych. Aparaty retencyjne sprawiają, że po zakończeniu leczenia, zęby nie będą przesuwać się w żadną stronę. Drut jest niewidoczny. W całości zostaje dopasowany do tylnej powierzchni zębów. Nakładkowy retainer DR SMILE to alternatywa dla aparatu retencyjnego. Taką nakładkę należy stosować tylko w nocy.

W DR SMILE można liczyć na indywidualne podejście do pacjenta. Czas skończyć z kilkuletnim noszeniem niewygodnych aparatów ortodontycznych, wywołujących u pacjentów dyskomfort. Nakładki Clear Aligner w DR SMILE oferowane są dla pacjentów pełnoletnich.

Materiał sponsorowany