Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych ze stomatologią

Przechodząc do witryny www.stomatologianews.pl zaznaczając - Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam, że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne, stomatologiczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

Kształcenie asystentek stomatologicznych – prezes NRL pisze do Ministra Zdrowia

16_nil_logo1 mini„Decyzja o likwidacji naboru na kierunek asystentka stomatologiczna została podjęta (…) bez jakiejkolwiek konsultacji ze środowiskiem lekarzy dentystów” – pisze prezes Naczelnej Rady Lekarskiej Maciej Hamankiewicz do Ministra Zdrowia Mariana Zembali. To kolejny w tym roku głos w sprawie przywrócenia kształcenia w wymienionym zawodzie.

W komunikacie opublikowanym na stronie Naczelnej Izby Lekarskiej czytamy, że „z punktu widzenia lekarzy dentystów zawód asystentki stomatologicznej pozostaje zawodem pomocniczym o dużej przydatności w praktyce stomatologicznej. Poziom kwalifikacji, jednolity w całym kraju dzięki wymogom określonym przez przepisy prawa, zapewnia wszystkim osobom wykonującym zawód asystentki stomatologicznej zasób kompetencji potrzebny w dzisiejszej praktyce klinicznej. Jednoroczne kształcenie asystentek stomatologicznych w publicznych szkołach gwarantuje im nabycie niezbędnego minimum wiedzy i umiejętności, dlatego to one są najbardziej poszukiwane wśród zawodów pomocniczych.”

 NRL