Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych ze stomatologią

Przechodząc do witryny www.stomatologianews.pl zaznaczając - Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam, że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne, stomatologiczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

Kupujemy laser do gabinetu stomatologicznego – na co powinniśmy zwrócić uwagę?

Lasery szturmem zdobywają rynek stomatologiczny. W polskich gabinetach coraz częściej pojawiają się nowoczesne urządzenia, pomocne w wielu procedurach, skracające ich czas i zmniejszające ewentualne dolegliwości bólowe pacjentów. Na co lekarz dentysta powinien zwrócić uwagę podczas zakupu sprzętu laserowego do swojego gabinetu? Na to pytanie odpowiadają przedstawiciele dystrybutorów laserów stomatologicznych.

Dr-B.Suliborskidr n. med. Bartosz Suliborski

Decyzja o zakupie technologii laserowej związana była z zamiarem poszerzenia zakresu świadczonych przeze mnie usług. Spośród dostępnych na rynku laserów wysokoenergetycznych mój wybór padł na Waterlase iPlus amerykańskiej firmy Biolase. Zastosowana w nim technologia hydrofotonowa zapewnia komfortowe i bezpieczne leczenie zniszczonych próchnicą zębów, przyzębia oraz tkanek miękkich jamy ustnej.

Osobiście przekonałem się, że mikroinwazyjne wykonanie większości procedur dentystycznych z zachowaniem zdrowych struktur zębów i strukturalnej integralności zęba oraz okolicznych tkanek jest możliwe. Ponadto Waterlase zapewnia zdecydowanie precyzyjniejsze usuwanie próchnicy w porównaniu z wiertłem. Energia lasera, penetrując w głąb tkanek, wyjaławia ubytek, niszcząc bakterie. W rezultacie możliwe jest zachowanie zdrowych tkanek zęba, co często eliminuje konieczność stosowania metod pośrednich (onlayów, koron, mostów), wpływając na ograniczenie kosztów leczenia. Dodatkowo bezdotykowe, precyzyjne opracowanie ubytku istotnie podnosi komfort leczenia w porównaniu z instrumentami rotacyjnymi. Wynika to z wyeliminowania wibracji oraz ograniczenia do minimum stosowania środków znieczulających.

Waterlase umożliwia często bezkrwawe przeprowadzanie procedur chirurgicznych dotyczących dziąseł, po których najczęściej nie występuje obrzęk. Dzięki temu możliwe jest natychmiastowe pobranie wycisku, a pacjent otrzymuje koronę 2-3 tygodnie wcześniej w porównaniu z tradycyjną techniką odsłaniania implantów. To wszystko sprawia, że moi pacjenci czują zdecydowaną różnicę pomiędzy leczeniem laserowym a konwencjonalnym.

Oprócz wymienionych procedur lasera możemy użyć także do: usuwania włókniaków, przerostów tkanek, odsłaniania zębów zatrzymanych, podcinania wędzidełek wargi i języka, pogłębiania przedsionka jamy ustnej czy wydłużania koron. Znakomita większość tych zabiegów jest bezbolesna i nie wymaga znieczulenia.

Z całą stanowczością mogę stwierdzić, że decyzja o zakupie lasera była słuszna, jednak bez odpowiedniego przeszkolenia i zdobycia właściwej techniki posługiwania się nim nie miałaby sensu.


 

BezˇtytuąuMichał Madej, specjalista ds. laserów medycznych w firmie BTL Polska 

W pierwszej kolejności należałoby porównać specyfikację techniczną konkretnych typów laserów. Poznać moc wiązki generowanego światła, rozszyfrować charakterystykę każdego z promieni i określić, co to oznacza dla funkcjonalności sprzętu. Dopiero wówczas można przystąpić do testowania konkretnych modeli. O to nietrudno. Prezentacji dokona każdy dostawca sprzętu. Idealnie byłoby, gdyby odbywało się to w formie warsztatów, podczas których istniałaby szansa na samodzielne wykonanie zabiegu. Tylko taka konfrontacja wyobrażeń z rzeczywistością może uchronić przyszłego użytkownika lasera stomatologicznego od nietrafionych decyzji, a w dalszej konsekwencji od rozczarowań. Przy rozważaniu zakupu lasera nie można kierować się tylko ceną, ponieważ czasami, kupując tańsze urządzenie, można podjąć złą decyzję. Decyzję, w wyniku której nietrafiony zakup będzie stał w gabinecie przykryty pokrowcem. Firma BTL Polska do takiego zdarzenia nie dopuści. Oczywiście, nie zmusimy nikogo do pracy na laserach. Nie musimy tego czynić, a to dlatego, że realizujemy bardzo przemyślaną filozofię sprzedaży. Pomoc w odsłanianiu szczegółów pracy z laserem sprawia nam dużą satysfakcję. Każdego potencjalnego nabywcę zachęcamy do uczestnictwa w kursie praktycznym. Podczas szkolenia lekarz pod okiem doświadczonych szkoleniowców może własnoręcznie zrealizować wybrane procedury, co ważne, z udziałem pacjentów. Takie podejście pozwala na wyeliminowanie wszelkich wątpliwości jeszcze przed zawarciem transakcji. W zasadzie 100 proc. zainteresowanych po zakończeniu kursu realizowanego przez naszych szkoleniowców decyduje się na zakup. Przy tym koszcie inwestycji nie może być mowy o pochopnych decyzjach.


 

marcinMarcin Nowicki — Sirona Instruments & Lasers Specialist

Lasery stomatologiczne są instrumentami, które zapewniają lekarzowi oraz pacjentom komfort oraz jeszcze większe możliwości leczenia. Stosowanie lasera oznacza mniej bólu pooperacyjnego, bardziej efektywną redukcję drobnoustrojów oraz szybsze gojenie się ran. Zatem nie tylko pacjenci, ale również praktyka stomatologiczna odnosi znaczące korzyści. Istnieją różne rodzaje laserów, jednymi z najpopularniejszych są diodowe. Charakteryzują się one niską ceną, niewielkimi rozmiarami, łatwością w użytkowaniu oraz szerokim zakresem zastosowania. Podczas wyboru diodowego lasera stomatologicznego należy zwrócić uwagę, w jakie diody wyposażony jest dany model, ponieważ różne długości fal są stosowane do różnych zabiegów, na przykład niebieska dioda o długości fali 445 nm zapewnia najdokładniejszą jakość cięcia w zabiegach chirurgicznych pomimo stosunkowo niskiej mocy (0,5-3,0 W, w zależności od rodzaju zabiegu). Dzieje się tak dlatego, że sama moc lasera tak naprawdę nie mówi nic o jego wydajności. Ważną kwestią jest absorpcja wiązki lasera w tkance miękkiej, a ta jest zależna od długości fali. W związku z tym niebieska dioda 445 nm może dać znacznie lepszy rezultat cięcia przy niskiej mocy niż podczerwone diody laserowe (np. 970, 940,
810 nm) przy wyższej mocy. Niebieskie światło lasera lepiej oddziałuje na hemoglobinę, jeden z głównych elementów składowych krwi. Podczerwona dioda laserowa o długości fali 970 nm może być stosowana do redukcji drobnoustrojów w periodontologii i endodoncji oraz do wybielania. Wszechstronność urządzenia może również poszerzyć czerwona dioda o długości fali 660 nm, która jest stosowana do zabiegów miękkim laserem (LLLT) oraz biostymulacji. Dobór odpowiedniego lasera jest kluczowy dla przeprowadzenia prawidłowego leczenia w zakresie zabiegów stomatologicznych. Warto więc zwrócić uwagę na wszechstronność, jaką charakteryzuje się dany instrument, aby korzyści z inwestycji mogły być widoczne możliwie jak najszybciej.


 

rajczyk2 (4)lek. dent. Jarosław Rajczyk, Częstochowa

Ogromny postęp technologiczny dokonujący się w ostatnim czasie w wielu dziedzinach życia wpływa także w znaczący sposób na pracę lekarza dentysty. Technologie, które jeszcze niedawno były tylko w sferze fantazji, dzisiaj są w zasięgu każdego gabinetu stomatologicznego i stają się codziennością. Przykładem mogą być niewątpliwie lasery stomatologiczne, które otwierają nowe możliwości w leczeniu . Od ponad 3 lat stosujemy w naszej klinice diodowy laser stomatologiczny Picasso, amerykańskiej firmy AMD LASERS. To niewielkich rozmiarów, kompaktowe i bardzo łatwe w obsłudze urządzenie oferuje naprawdę szeroki zakres zastosowań. Laser Picasso wykorzystywany jest praktycznie każdego dnia. Laseroterapia jest metodą z wyboru stosowaną np. w zabiegach chirurgicznych na tkankach miękkich, jak redukcja przerostu dziąseł, wycinanie zmian na błonie śluzowej, wydłużanie korony klinicznej, odsłanianie implantu, podcięcie wędzidełka, zatrzymanie krwawienia itp. Zabiegi chirurgiczne wykonywane z pomocą lasera są bezkrwawe, dzięki czemu poprawia się widoczność pola zabiegowego, odczucie bólu jest mniejsze, niektóre zabiegi można więc wykonać bez znieczulenia. Rany goją się szybciej, a brak powikłań skraca czas leczenia.

Dwa rodzaje dostępnych światłowodów, różnorodność akcesoriów sprawiają, że laser Picasso wykorzystujemy również w periodontologii, m.in. do dezynfekcji kieszeni przyzębnych, a także w endodoncji do dezynfekcji kanałów korzeniowych oraz do laserowego wybielania zębów.

Dzisiaj trudno jest mi sobie wyobrazić pracę bez Picasso… Na podstawie moich doświadczeń uważam, że każdy dentysta powinien mieć laser Picasso w swojej praktyce.LightWalker AT-SLaser LightWalker AT-S

Laser LightWalker AT-S należy do najnowszej generacji laserowych systemów dentystycznych. Połączenie dwóch wiodących na świecie laserów w jednym urządzeniu daje niezrównane korzyści w stomatologii. Pierwszy z nich to laser Er:YAG, cechujący się największą prędkością borowania w tkance twardej. Drugi system to laser Nd:YAG, pozwalający na precyzyjne zabiegi w obrębie tkanek miękkich. Dodatkową zaletą jest możliwość zastosowania tego lasera w endodoncji, chirurgii oraz zabiegach medycyny estetycznej. Obydwa urządzenia wyposażone są w zastrzeżoną przez firmę Fotona technologię
zmiennego kwadratowego impulsu QSP, pozwalającą na uzyskanie większej skuteczności w ściśle zdefiniowanych impulsach lasera (pięć różnych czasów trwania impulsu).

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BTL Polska Sp. z o.o.
ul. Leonidasa 49, 02-239 Warszawa
tel. 666 854 200 • www.btlnet.pl


lw_dt_fotona_leftLaser LightWalker DT

Seria laserów LightWalker DT to najnowszej generacji systemy wyposażone w dwie długości fali Er:YAG oraz Nd:YAG do zabiegów na tkankach twardych i miękkich. Stwarza to duże możliwości przy zabiegach, podczas których w czasie jednego zabiegu stosujemy kombinację dwóch różnych długości fali lasera do osiągnięcia lepszych efektów zabiegowych. Laser Er:YAG pozwala w sposób efektywny przygotować ubytki w zębie do dalszego leczenia dzięki najwyższej absorpcji w wodzie. Drugi system laserowy Nd:YAG – dzięki swojej równomiernej absorpcji w tkankach zapewnia efektywną dezynfekcję.

Specyfikacja techniczna:

2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BTL Polska Sp. z o.o.
ul. Leonidasa 49, 02-239 Warszawa
tel. 666 854 200 • www.btlnet.pl


lightwalker_st_e_fot001

Laser LightWalker ST-E

Laser LightWalker ST-E to najnowszej generacji system charakteryzujący się długością fali Er:YAG. Cechuje się ona największą prędkością borowania w tkance twardej. Dzięki temu zabieg przeprowadzony jest szybciej i skuteczniej w porównaniu do innych laserów oraz metody tradycyjnej opracowania ubytków wiertłem. Laser Er:YAG charakteryzuje się najwyższą absorpcją w wodzie, to pozwala w sposób efektywny przygotować i opracować ubytki w zębie do dalszego leczenia.

3 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BTL Polska Sp. z o.o.
ul. Leonidasa 49, 02-239 Warszawa
tel. 666 854 200 • www.btlnet.pl


LITEMEDICS PRIMELITEMEDICS PRIME – laser diodowy – NOWOŚĆ

Laser diodowy Litemedics został zaprojektowany z myślą o dentystach stawiających pierwsze kroki w stomatologii laserowej. Szeroki zakres zabiegów, łatwość obsługi, wszechstronność i mobilność są kluczowymi cechami tego urządzenia. Lekki i przenośny laser Litemedics jest doskonałym dodatkiem do każdej praktyki stomatologicznej.

Laser diodowy Litemedics PURE daje użytkownikowi możliwość zarówno własnych ustawień manualnych, jak i gotowych programów zabiegowych oraz możliwość przeprowadzenia procedur z zakresu chirurgii tkanek miękkich, endodoncji, periodontologii, wybielania zębów, leczenia nadwrażliwości, biostymulacji oraz koagulacji.

4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BTL Polska Sp. z o.o.
ul. Leonidasa 49, 02-239 Warszawa
tel. 666 854 200 • www.btlnet.pl


M4503199_tif_Prev_150SIROLaser Blue firmy Sirona Dental

SIROLaser Blue firmy Sirona Dental to pierwszy laser stomatologiczny na świecie wyposażony w niebieską diodę laserową o długości fali 445 nm (Nagroda Nobla z fizyki w 2014 r.). Niebieska dioda zapewnia szybsze i dokładniejsze cięcie dzięki lepszej absorpcja niebieskiego światła w tkance miękkiej oraz większą kontrolę dzięki cięciu bezdotykowemu. Laser wyposażony jest w trzy diody laserowe o różnych długościach fal:445 nm (niebieska), 660 nm (czerwona), 970 nm (podczerwona). Wygodne użytkowanie zapewniają niewielkie rozmiary, ekran dotykowy oraz domyślne ustawienia do 21 zabiegów. Sterylne, jednorazowe końcówki światłowodowe EasyTip eliminują czasochłonne czynności montażowe. Zintegrowana bateria pozwala na pełną mobilność. Istnieje możliwość sterylizacji obudowy uchwytu. Szeroki zakres aplikacji: chirurgia (np. ropień, nadziąślak, włókniak, frenektomia, nacięcia/wycięcia), endodoncja (redukcja drobnoustrojów), periodontologia (np. ekspozycja ukrytych implantów), inne: afty, wybielanie, odczulanie, hemostaza, opryszczka, zabiegi miękkim laserem (LLLT), biostymulacja.

Długości fal i obszary zastosowań:

5

 

 

 

 

 

 

 

 

SIRONA DENTAL – Salon Pokazowy
Poleczki Business Park, ul. Poleczki 35, 02-822 Warszawa
tel.: (48) 22 255 56 60, (48) 735 978 159
e-mail: biuro.poland@sirona.comwww.sirona.pl


 

Smart M Pro with backgroundSMARTm PRO

• Polski laser SMARTm PRO to mistrzowski duet odpowiednich długości światła oraz aplikatorów zabiegowych. Połączenie to pozwala każdemu lekarzowi osiągnąć realne efekty lecznicze w zdecydowanie krótszym czasie.

• Laser o długości fali 980 nm (20 W) współpracuje ze światłowodem 200 µm, co gwarantuje osiągnięcie prawdziwej precyzji działania i mniejsze naruszenie tkanek zdrowych, wpływając znacząco na przyspieszenie gojenia i minimalizację bólu. Ta długość fali prowadzi także do skutecznej redukcji patogenów podczas zabiegów perio i endo.

• Laser o długości fali 635 nm (400 mW) wykonuje zabiegi kompleksowej biostymulacji, współpracując z apilkatorami o średnicy 2, 8 i 14 mm. Ma on także możliwość aktywacji fotouczulacza, realizując proces laserowego ozonowania tkanek twardych i miękkich.

• Laserowe ozonowanie w laserze SMARTm PRO prowadzi do eliminacji grzybów, wirusów, bakterii tlenowych i beztlenowych bez wywoływania lekooporności czy uczuleń. Zabiegi te są w pełni bezpieczne dla dzieci oraz osób obciążonych chorobami ogólnoustrojowymi.

Polski laser SMARTm PRO to inwestycja w lepszą przyszłość! 

• Najszerszy na światowym rynku zakres zastosowań. SMARTm PRO pozwala wykonać każdy rodzaj zabiegów stomatologicznych: od stomatologii zachowawczej po implantoprotetykę czy terapię.

• Najszybsze efekty lecznicze dzięki możliwości dobrania optymalnej dla danego pacjenta terapii.

• Najniższe koszty jednostkowego zabiegu.

Zapraszamy na szkolenia – sprawdź sam, jak łatwo jest leczyć!

LASOTRONIX
ul. Żytnia 1, 05-500 Piaseczno
tel. 500 100 132 • e-mail: med@lasotronix.eu


Epic_XEPIC X

EPIC X firmy BIOLASE to najnowocześniejszy laser diodowy w swojej klasie na świecie, posiadający 3 moduły: chirurgia i inne procedury na tkankach miękkich, laserowe wybielanie i biostymulacja wewnątrzustna, głębokotkankowa terapia bólu i biostymulacja zewnątrzustna. Epic X wśród innych znaczących innowacji wyposażony został w nową technologię programowania i bezprzewodowy pedał nożny. Oferuje szybki dostęp, szybkie wybielanie i wszechstronną higienę. Jego funkcje, takie jak ekskluzywne tryby terapii bólu, uproszczone sterowanie i rozszerzone ustawienia ComfortPulse™, zapewniają komfort pacjentowi. EPIC X został stworzony tak, aby być uniwersalnym, precyzyjnym i wszechstronnym przenośnym laserem diodowym. Laser firmy BIOLASE ma bardzo szeroki zakres zastosowań. Poza zabiegami „czysto” stomatologicznymi można go używać także w chirurgii kosmetycznej i dermatologii. W zakresie procedur obejmujących tkanki miękkie możliwe jest przeprowadzenie m.in.: wycinania dziąseł, korytkowania przed pobraniem wycisków, podcięcia i wycięcia wędzidełek, dezynfekcji kieszonek dziąsłowych, kiretażu, hemostazy, odsłonięcia niewyrzniętych zębów, odsłonięcia implantów, wydłużenia koron przy jednoczesnej minimalizacji występowania urazów tkanek i regresji. Absolutną nowością są jednorazowe aktywowane końcówki pracujące – nakładki światłowodowe o średnicy 200, 300 i 400 mikronów oraz zróżnicowanej długości od 4 mm do 21 mm w zależności od przeznaczenia (chirurgiczne , perio, endo).

BIODENT JANKOWIAK Sp.j.
ul. Wolnica 7/8 B, 61-764 Poznań, tel./fax 61 851 59 78
e-mail: office@biodent.com.plwww.biodent.com.pl


iPlus_Red_JPEGWaterlase iPlus 2.0

Biolase, światowy lider w dziedzinie laserów, wprowadził pierwszą w historii stomatologii gwarancję rozwoju praktyki wraz z pojawieniem się na rynku Waterlase iPlus 2.0, nowej generacji najbardziej oczekiwanego na świecie lasera. Waterlase iPlus 2.0 to ważne innowacje i udoskonalenia, dające rezultat w postaci zadowolonych pacjentów i rozwoju praktyki dentystycznej. Waterlase cieszy się zaufaniem dentystów na całym świecie przy liczbie leczonych pacjentów szacowanej na ponad 27 300 000. Jego niezrównana wszechstronność kliniczna (z możliwością leczenia tkanek twardych, miękkich i kości) daje spektakularne rezultaty.

Waterlase iPlus 2.0 (Er, Cr: YSGG) to minimalnie inwazyjny laser stomatologiczny z rozszerzonymi i ulepszonymi funkcjami. Nowe aplikacje REPAIR Perio and REPAIR Implant zapewniają zaawansowane metody leczenia paradontozy i periimplantitis. Wykorzystując Waterlase iPlus 2.0 i opatentowany Radial Firing Perio Tips™, REPAIR Perio oraz REPAIR Implant, zapewniamy bezpieczne i skuteczne leczenie laserem, akceptowane przez pacjentów.

SureFire YSGG Delivery System to nowy standard ergonomii i klinicznej precyzji. Dzięki elastycznemu światłowodowi i opatentowanej lekkiej kątnicy SureFire™ pozwala na łatwy dostęp do okolicy bocznej i okluzyjnej w stosunku do ograniczonego i powodującego zmęczenie używaniem laserów z przegubowym ramieniem, które wyposażone są w ciężkie końcówki.

 

 

BIODENT JANKOWIAK Sp.j.
ul. Wolnica 7/8 B, 61-764 Poznań, tel./fax 61 851 59 78
e-mail: office@biodent.com.plwww.biodent.com.pl


13_AMD_IMG_PC_0116 13_AMD_IMG_PCL_0116Picasso i Picasso Lite – nowe oblicze stomatologii laserowej

Diodowe lasery stomatologiczne Picasso 7W i Picasso Lite 2,5 W amerykańskiej firmy AMD LASERS to nowoczesne narzędzia pracy dla każdego lekarza dentysty, oferujące szeroki zakres zastosowań:

• Chirurgia: gingiwektomia, gingiwoplastyka, frenektomia, frenotomia, biopsja, odsłanianie implantu, nacinanie i wycinanie dziąseł, odsłonięcie zatrzymanego zęba, usunięcie płata dziąsłowego, wycinanie brodawki międzyzębowej, plastyka przedsionka jamy ustnej, wydłużanie korony klinicznej, nacinanie i drenaż ropni, usuwanie włókniaka, wycinanie zmian na błonie śluzowej, redukcja przerostu dziąseł, hemostaza i koagulacja;

• Periodontologia: usuwanie chorych, zainfekowanych oraz martwiczych tkanek miękkich z kieszonek przyzębnych, dezynfekcja kieszonek przyzębnych;

• Biostymulacja: leczenie leukoplakii, aft, zmian opryszczkowych, owrzodzeń jamy ustnej;

• Endodoncja: pulpotomia, dezynfekcja kanałów korzeniowych;

• Protetyka: odsunięcie dziąsła do wycisku pod koronę, kształtowanie linii dziąsła;

• Wybielanie: laserowe wybielanie zębów (dotyczy lasera Picasso 7W).

6

 

 

 

 

 

 

 

 

Kompaktowe wymiary, intuicyjny panel sterowania z kolorowym ekranem dotykowym LCD, wielojęzyczne menu oraz regulowana intensywność wiązki światła naprowadzającego zapewniają łatwe i przyjemne użytkowanie lasera. Dostępne dwa rodzaje światłowodu, końcówka do wybielania, końcówki o średnicy światłowodu 200, 300 i 400 µm.

Lasery serii Picasso, dzięki wysokiej jakości i wyjątkowo atrakcyjnej cenie, są najczęściej kupowanymi laserami diodowymi na świecie.

Przedsiębiorstwo Zaopatrzenia Medycznego
„MARKU” M.Krawczyk sp.j.
ul. Loretańska 31, 42-226 Częstochowa
tel.: 34 367 00 00 • e-mail: dental@marku.com.plwww.marku.com.pl


Doris_Micro_Doris_MiniDiodowe Lasery Terapeutyczne – Doris Micro i Doris Mini, 635nm – 150mW

Obydwa lasery wyposażone są w trzy wymienne aplikatory w jednej sondzie, co zapewnia łatwość realizacji procedur zabiegowych i minimalizuje możliwość pomyłki w wymianie sond zabiegowych.

Przykłady zastosowań:

• Laseroterapia nadwrażliwości: poiniekcyjnej, po plastyce dziąseł

• Laseroterapia stanów zapalnych: brodawki międzyzębowej, języka, kątów ust, nerwu trójdzielnego

• Laseroterapia owrzodzeń: jamy ustnej, podniebienia, owrzodzenia żuchwy i innych

• Laseroterapia bólu: po leczeniu kanałowym, po obnażeniu miazgi

• Laseroterapia ran, odleżyn i oparzeń …

• PAD – Photo Activated Disinfection, PDT – Photodynamic Therapy

Podstawowe zalety:

• Najlepiej dopasowana długość fali i mocy promieniowania do procedur zabiegowych

• Bardzo korzystna relacja skuteczności zabiegów do ceny

• Małogabarytowy, przenośny, nowoczesny design

• Najlepszy na rynku w swojej klasie.

CTL – Centrum Techniki Laserowej – LASERINSTRUMENTS Sp. z o.o.,
ul. Wiosny Ludów 49, 02-495 Warszawa
tel.: 22 867-88-01, 500 100 134  • e-mail: med@lasery.euwww.ctl.com.pl


Doris_ProDiodowe Lasery Mikrochirurgiczne – Doris Pro Mini, 940nm – 3W i Doris Pro, 940nm – 5W lub 10W

Lasery wyposażone są w trzy wymienne aplikatory. Długość fali 940nm dobrana z najnowszych badań skuteczności oddziaływania z tkanką miękką! Dla osób przyzwyczajonych do wcześniej polecanej długości fali 980nm w tej samej cenie możemy instalować tę długość fali.

Przykłady zastosowań:

• Periodontologia: kiretaż dziąsłowy, kieszonka dziąsłowa, okołozębowa, okoronowe zapalenie dziąsła

• Endodoncja: nadwrażliwość szyjek, sterylizacja okolicy okołowierzchołkowej, stany zapalne korzeni zębów

• Mikrochirurgia: zmiany naczyniowe (naczyniak typu hemangioma), torbiele: śluzowa, podjęzykowa, zastoinowa

• Stomatologia estetyczna: wybielanie zębów

• Artroskopia

Podstawowe zalety:

• Zapewnia największą na rynku gęstość mocy promieniowania

• Wymienne aplikatory zabiegowe w tym super cienki światłowód

• Gwarantuje najkorzystniejszą relację skuteczności zabiegów do ceny

• Krótkie leczenie i szybki powrót do codziennych aktywności

CTL – Centrum Techniki Laserowej – LASERINSTRUMENTS Sp. z o.o., ul. Wiosny Ludów 49, 02-495 Warszawa
tel.: 22 867-88-01, 500 100 134  • e-mail: med@lasery.euwww.ctl.com.pl


Diodowy Laser Chirurgiczno – Terapeutyczny – Doris Pro Duo, 940nm – 5W lub 10W i 635nm – 150mW

Doris_Pro_DuoTylko jedna sonda satynowana, aluminiowa z czterema wymiennymi aplikatorami zabiegowymi. Optymalnie dobrany nasz aplikator światłowodowy elastyczny ułatwia pracę, przyspiesza realizację zabiegów.

Przykłady zastosowań:

• Mikrochirurgia: podcięcie wędzidełka, nacinanie ropni dziąsła

• Periodontologia: gingiwektomia, gingiwoplastyka

• Endodoncja: zapalenie miazgi, usuwanie złogów

• Stomatologia estetyczna: wybielanie zębów

• Laseroterapia nadwrażliwości, stanów zapalnych, owrzodzeń, bólu, ran, odleżyn i oparzeń …

Podstawowe zalety:

• Łatwa wymiana aplikatorów

• Kolorowy wyświetlacz dotykowy

• Duży komfort dla pacjenta

• Załączanie pracy z klawiatury na sondzie

• Przenośny i wygodny

• Zewnętrzny miernik mocy

CTL – Centrum Techniki Laserowej – LASERINSTRUMENTS Sp. z o.o., ul. Wiosny Ludów 49, 02-495 Warszawa
tel.: 22 867-88-01, 500 100 134  • e-mail: med@lasery.euwww.ctl.com.pl


AzurytLaser Chirurgiczny CO– Azuryt, 10600nm – 15W (mocy ciągłej)

Wyposażony jest w sondę zabiegową z soczewką skupiającą FL – 125mm i trzy wymienne aplikatory zwierciadlane.

Przykłady zastosowań:

• Chirurgia stomatologiczna – bezkontaktowa: włókniaki, brodawczaki, brodawki pospolite, ziarniniaki, liszaje  płaskie, nadziąślaki, mięsaki, chłoniaki, złośliwe zmiany nowotworowe: guzy na języku, na wardze, przerosty wędzidełka, przerosty śluzówki, naczyniaki – hemangioma, leukoplakie, bliznowce, torbiele (śluzowe, podjęzykowe, zastoinowe), kamica ślinowa, ropnie: dziąsła, kieszonki, podniebienia, przetoki ustno – zatokowe, zęby wklinowane

• Periodontologia: przerost dziąsła wokół korony: wokół implantu, po leczeniu cyklosporyną, fenytoinowy, włókniakowy, kieszonki: dziąsłowe, głębokie kieszonki kostne

• Protetyka i implantologia: przygotowanie pola protetycznego – plastyka dziąsła pod protezę lub implant, usuwanie powikłań: przerostu dziąsła wokół: protezy, implantu, mostu, koron.

Podstawowe zalety:

• Brak blizn pozabiegowych

• Maksymalny komfort pacjenta i lekarza

• Kolorowy wyświetlacz dotykowy

• Precyzyjna regulacja parametrów

• Bezkrwawe, bezkontaktowe i precyzyjne zabiegi

• Wielofunkcyjny, bardzo szeroki zakres zastosowań

CTL – Centrum Techniki Laserowej – LASERINSTRUMENTS Sp. z o.o., ul. Wiosny Ludów 49, 02-495 Warszawa
tel.: 22 867-88-01, 500 100 134  • e-mail: med@lasery.euwww.ctl.com.pl


Azuryt_PlusLaser Erobowo-jagowy Er:YAG – Azuryt Plus, 2940nm – 15W (mocy średniej)

Laser YAG:Er, to „turbina laserowa” – jest urządzeniem coraz częściej zastępującym tradycyjną turbinę rotacyjną. Wyposażony jest w sondę zabiegową z soczewką skupiającą FL – 125mm i trzy wymienne aplikatory zwierciadlane.

Przykłady zastosowań:

• Stomatologia zachowawcza: opracowywanie twardych tkanek zęba szkliwa, zębiny, usuwanie starych wypełnień kompozytowych, wytrawianie szkliwa

• Mikrochirurgia stomatologiczna: cięcia, nacięcia chirurgiczne, torbiele przednowotworowe, włókniaki, nadziąślaki, patologia szczytu korzenia zęba

• Mikrochirurgia stomatologiczna: przerost dziąsła, zapalenie dziąsła, kieszonki dziąsłowe, kostne

Podstawowe zalety:

• Wielofunkcyjny, szeroki zakres zastosowań

• Ablacja twardej tkanki bez bólu

• Zabiegi bezkontaktowe

• Wysoka efektywność

• Małogabarytowy, prosta obsługa

• Korzystna relacja ceny do właściwości

 

 

 

 

CTL – Centrum Techniki Laserowej – LASERINSTRUMENTS Sp. z o.o., ul. Wiosny Ludów 49, 02-495 Warszawa
tel.: 22 867-88-01, 500 100 134  • e-mail: med@lasery.eu www.ctl.com.pl