Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych ze stomatologią

Przechodząc do witryny www.stomatologianews.pl zaznaczając - Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam, że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne, stomatologiczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

Live Surgery BAD Clinic na FDI 2016 Poznań

LIVE SURGERY BAD CLINIC 1

Jedną z nowości Kongresu FDI jest przygotowany przez Fundację BE ACTIVE DENTIST program zabiegów na żywo „Live Surgery BAD Clinic”, całkowicie bezpłatny dla uczestników FDI 2016 Poznań.

Członków Fundacji BAD ciągle pełno przy wszelkich zadaniach związanych z organizacją Kongresu FDI w Poznaniu. Oferta ponad 20 praktycznych warsztatów i kursów (tzw. hands-on) to w dużej mierze zasługa „aktywnych stomatologów”. Absolutną nowością jest „Live Surgery BAD Clinic” – program przygotowany we współpracy z kilkoma firmami.

– Uczestnicy Kongresu FDI, w tym również ci, którzy do Poznania przyjadą wyłącznie na Światową Wystawę Stomatologiczną, całkowicie za darmo będą mogli obserwować transmisję z zabiegów prowadzonych w czasie rzeczywistym. Przygotowaliśmy w pełni wyposażony, przeszklony gabinet, z którego relacja będzie przekazywana na monitory ustawione na zewnątrz – mówi lek. dent. Maciej Michalak, prezes zarządu Fundacji Be Active Dentist.

Program „Live Surgery BAD Clinic” jest urozmaicony. W sumie będzie to ok. 13 pokazów „na żywo”.

– Zaprezentujemy m.in. zabiegi z zastosowaniem lasera diodowego (Georgi Tomov), pokaz ułatwiający interwencję po pourazowym złamaniu zęba (Patrizia Lucchi), przeprowadzimy demonstrację protokołu leczenia od wykrywania płytki nazębnej i próchnicy do leczenia ultradźwiękami i piaskowania (Herve Tassery) czy pokażemy jak wszczepiać implant (Andrea Palermo) – wylicza lek. dent. Mateusz Stolarski, członek Rady Fundatorów BAD.

Be Active Dentist uczestników FDI 2016 Poznań chce zaskoczyć również na swoim stoisku. Fundacja za cel postawiła sobie pomoc Adamowi Smelczyńskiemu, wicemistrzowi olimpijskiemu w trapie sprzed 60 lat, lekarzowi dentyście, który w wyniku choroby stracił obie nogi. Na stoisku BAD (pawilon 7a) będą ustawione rowery stacjonarne, na których będzie można „kręcić kilometry”, a które następnie zostaną wymienione na realną gotówkę.

LIVE SURGERY BAD CLINIC 2