Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych ze stomatologią

Przechodząc do witryny www.stomatologianews.pl zaznaczając - Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam, że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne, stomatologiczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

Pod marką Biomet 3i stworzone zostaną w Polsce Centra Amerykańskiej Implantologii

Podczas 13. sympozjum Central European Implant Academy, które odbyło się 13 i 14 października w Krakowie firma Dental Depot Wasio, wyłączny przedstawiciel Biomet 3i w Polsce, zaprezentowała  swój najnowszy projekt edukacyjno-informacyjny, który ma ułatwić pacjentom dotarcie do najlepszych kliniki zajmujących się leczeniem implantologicznym w Polsce.

 

 

Coraz więcej pacjentów w Polsce leczonych implantologicznie zmaga się z powikłaniami. Powód? Nie każdy ma szczęście trafić do doświadczonego stomatologa od lat wszczepiającego implanty. Problemem są także zalewające polski rynek tzw. tanie systemy implantologiczne, których zastosowanie często kończy się koniecznością powtórnego zabiegu.

 

W znalezieniu doświadczonych lekarzy, wszczepiających tylko sprawdzony system implantologiczny, ma pomóc tworzona właśnie pod marką Biomet 3i sieć partnerska Centrów Amerykańskiej Implantologii w Polsce.  Składać się będzie ona wyłącznie z wyselekcjonowanych klinik i gabinetów, które spełniają wyśrubowane standardy dotyczące jakości leczenia, edukacji lekarzy oraz stosowanych technologii.

 

Naszym projektem chcemy pomóc pacjentom w dotarciu do najlepszych lekarzy stomatologów w Polsce, którzy od lat zajmują się leczeniem implantologicznym. O miano Centrum Amerykańskiej Implantologii będą mogły się ubiegać wyłącznie kliniki, które posiadają wieloletnie doświadczenie w tego typu leczeniu, które nieustannie inwestują w wiedzę i umiejętności swoich lekarzy, a także w najnowocześniejszą technologię, umożliwiającą skuteczne i efektywne przeprowadzenie tego typu leczenia – mówi Lucyna Wasio, właścicielka firmy Dental Depot Wasio, wyłącznego dystrybutora systemu Biomet 3i w Polsce.

 

Docelowo o partnerstwo w ramach Centrów Amerykańskiej Implantologii będzie mogło ubiegać się maksymalnie 35 ośrodków, chociaż pomysłodawcy nie wykluczają znacznie mniejszej liczby klinik. – W ramach projektu chcemy zgromadzić elitę polskiej implantologii. Mają to być kliniki, które swoją działalność opierają wyłącznie na wysokiej jakości leczenia.  Dzięki temu chcemy wskazać pacjentom, gdzie warto się leczyć  – mówi Wasio.

 

W tym dotarciu pomagać będzie pierwszy w Polsce portal edukacyjny poświęcony leczeniu implantologicznemu. Ten ma ruszyć już w grudniu. Będzie to jedyna w kraju platforma komunikacji pomiędzy pacjentem a kliniką zajmującą się implantologią. Pacjenci znajdą na portalu m.in. treści poradnikowe, studia przypadku, reportaże z zabiegów, będą mogli także poradzić się lekarzy, zadając im pytania.

 

W sieci brakuje dziś zweryfikowanego źródła wiedzy dotyczącego leczenia implantologicznego i estetyki opartej na implantach. Tymczasem ponad 80% pacjentów o tym leczeniu dowiaduje się z sieci. Naszym celem jest stworzenie stale rozwijanej przez lekarzy bazy wiedzy, w której czynny udział będą mieć pacjenci.  Liczymy także na interakcje na linii pacjent –lekarz – mówi Lucyna Wasio.

 

Ale wiedza to nie jedne na czym opierać będzie się portal Centrów Amerykańskiej Implantologii. Poprzez serwis będzie można w łatwy sposób dotrzeć do sprawdzonego gabinetu zajmującego się leczeniem implantologicznym, poznać jego przypadki oraz lekarzy. – Chcemy zminimalizować sytuacje, w której pacjent trafia do przypadkowego gabinetu,  w niedoświadczone ręce lub leczony jest z zastosowaniem taniego i niesprawdzonego systemu implantologicznego – mówi Wasio.