Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych ze stomatologią

Przechodząc do witryny www.stomatologianews.pl zaznaczając - Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam, że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne, stomatologiczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

Minimum 26 tys. zł miesięcznie dla polskiego dentysty w Danii

Dania zmaga się z brakiem lekarzy dentystów, dlatego pracowników poszukuje również poza granicami kraju, w tym w Polsce. Stomatolog, niekoniecznie z wieloletnim doświadczeniem, może liczyć na minimum 6500 euro pensji miesięcznie. Po kilkunastu miesiącach pracy zarobki mogą osiągnąć nawet 10 tys. euro. Polaków chętnie zatrudni sieć klinik tandlægen.dk.

Zatrudnienie nawet od zaraz, 37-godzinny tydzień pracy, 6 tygodni urlopu, bezpłatny kurs języka duńskiego, leczenie w nowoczesnych klinikach z naciskiem na protetykę oraz implantologię, to oprócz wspominanego już poziomu zarobku, podstawowe informacje dla stomatologów szukających swojego miejsca do realizacji zawodowych celów. Podstawowe, ale nie wszystkie.

– Dania to bardzo przyjazny kraj, z rozbudowanym systemem opieki socjalnej dla jej mieszkańców. Uważa, się nawet, że Dania to najbardziej opiekuńczy kraj w całej Skandynawii. Prawdą jest jednak, że pacjenci, a więc i kliniki, cierpią z powodu niedoboru lekarzy dentystów. Zdając sobie sprawę z możliwości rekrutacyjnych jakie mamy na miejscu, wychodzimy z propozycją pracy również za granicę. Polscy lekarze dentyści są mile widziani w szeregach naszego zespołu – podkreśla Ole Toft-Hansen, odpowiedzialny za rekrutację dla sieci klinik tandlægen.dk.

Na sieć tandlægen.dk składa się 54 placówek w całej Danii, zatrudniających aż 700 pracowników. Sieć jest znakomicie rozpoznawalna przez Duńczyków, choć jej historia sięga zaledwie 2015 roku. Najwięcej wakatów jest w Północnej Jutlandii.

– Przede wszystkim poszukujemy lekarzy do pracy w 4 naszych klinikach w miejscowościach: Hjoerring, Broenderslev, Hirtshals i Pandrup. Wszystkie oddalone są od siebie o ok. 50 km. Dwie z nich są nieduże, dysponują 3 gabinetami zabiegowymi, pozostałe dwie 8 i 11 gabinetami. Leczymy w nich wyłącznie dorosłych. Lekarze mają do dyspozycji nowoczesne urządzenia do diagnostyki obrazowej, w tym CBCT, a także systemy do pracy w powiększeniu. Realizujemy wiele zabiegów implantologicznych oraz protetycznych (korony i mosty). Dysponujmemy nowoczesnymi i komfortowymi warunkami pracy, zależy nam, aby każdy z naszych lekarzy czuł, że wspieramy jego nie tylko zawodowy, ale i osobisty rozwój. Oferujemy zarobki na poziomie 6500 euro miesięcznie, na początek. Po 12 miesiącach pracy, pensja może znacznie wzrosnąć. Jesteśmy otwarci na różne systemy wynagrodzenia, również prowizyjny – dodaje Ole Toft-Hansen.

Kto może ubiegać się o pracę w tandlægen.dk?

– Oczywiście, analizujemy CV kandydatów od strony zawodowej, ale dla nas nie liczy się wyłącznie doświadczenie. Te można nabyć, choć handicap mają osoby biegłe w implantologii i protetyce. Ważne jest dla nas, aby tworzyć zgrane teamy w naszych klinikach, oferować możliwości realnej współpracy, wymiany doświadczeń. Szukamy osób, które szybko zaskarbią sobie zaufanie swoją postawą i uśmiechem. Oczywiście wymagamy znajomości języka angielskiego na poziomie komunikatywnym, a w dalszej perspektywie duńskiego, którego pomożemy się nauczyć. W razie potrzeby, mamy w swoich zespołach osoby mówiące w języku polskim – zapewnia Toft-Hansen.

Kandydaci swoje zgłoszenia mogą przesyłąć na adres: OTH.Hjoerring@tandlaegen.dk. Więcej informacji o tandlaegen.dk można przeczytać na stronie internetowej, dostępnej również w języku angielskim.