Czy jesteś profesjonalistą?

Niektóre treści i reklamy zawarte na tej stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów związanych ze stomatologią

Przechodząc do witryny www.stomatologianews.pl zaznaczając - Tak, JESTEM PROFESJONALISTĄ oświadczam, że jestem świadoma/świadomy, iż niektóre z komunikatów reklamowych i treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne, stomatologiczne lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Nie jestem profesionalistą

#muremzaRektorem: prof. Marek Ziętek ze wsparciem różnych środowisk medycznych

Rusza akcja #muremzaRektorem. Projekt wspiera prof. Marka Ziętka, zawieszonego w pełnieniu funkcji Rektora Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu.

Prof. Marek Ziętek został zawieszony w pełnieniu funkcji Rektora Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu kilkanaście dni temu. To efekt postępowania, które od kilku lat, w sprawie spółki Data Techno Park prowadzi prokuratura w Katowicach. W obronie rektora stanęli przedstawiciele różnych środowisk medycznych inicjując akcję #muremzaRektorem.

Wyrażamy pełne wsparcie dla prof. Marka Ziętka. Znamy Profesora, szanujemy go i ufamy mu. Wierzymy Profesorowi, tak samo jak on wierzył przez lata w wielu z nas oraz nasze inicjatywy. Zawieszenie prof. Marka Ziętka w pełnieniu funkcji Rektora Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu postrzegamy jako próbę podważenia jego autorytetu i dokonań. To sytuacja, która bez zdecydowanej reakcji i akcji takiej jak nasza, może pozostawić istotną, trudną do wymazania rysę w życiorysie Profesora – napisano w liście opublikowanym na www.muremzarektorem.pl. Wśród sygnatariuszy listu są przedstawiciele m.in. Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego, w tym jego oddziałów, Polskiego Towarzystwa Studentów Stomatologii czy Be Active Dentist. Akcja dopiero nabiera tempa, organizatorzy liczą na dużo więcej podpisów.

Autorzy akcji przypominają, że Marek Ziętek jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych i – co warte podkreślenia – lubianych osób w branży. Od lat jest zaangażowany w niezliczoną liczbę projektów mających na celu podnoszenie wiedzy i umiejętności polskich lekarzy i lekarzy dentystów oraz polepszenie skuteczności ochrony zdrowia w kraju i na świecie. Wspierający podkreślają, że jako: lekarz praktyk, kierownik Katedry i Zakładu, prezydent towarzystwa naukowego, ambasador, przewodniczący interdyscyplinarnych gremiów czy Rektor, dał się poznać jako wybitnie kreatywna osoba, świetnie sprawdzająca się w roli lidera.

– Ci, którzy z nim pracowali, doskonale znają jego optymizm, wigor czy życzliwość. Umiejętność słuchania oraz zachowania właściwego balansu pomiędzy pracą a życiem grupy z którą pracuje, pozwala mu zjednywać sobie ludzi, niezależnie od wieku czy tytułu naukowego – napisano w liście.

Pomysłodawcy akcji są przekonani, że ruch wsparcia rektora szybko zatoczy szersze kręgi. – Dla wielu pokoleń stomatologów Marek Ziętek jest autorytetem i – po prostu – przyjacielem – podkreślają. W celu promocji akcji w mediach społecznościowych pojawił się hasztag #muremzaRektorem. Aby wyrazić wsparcie dla prof. Marka Ziętka wystarczy wstawić go na swój profil Facebook, Twitter czy Instagram.

Sam zainteresowany zapewnia, że każdą decyzję w kwestii Data Techno Park podejmował na podstawie dostępnych w tamtym czasie wycen ekonomicznych i przedstawionych opinii prawnych.

– Za każdym razem miałem na względzie tylko i wyłącznie dobro Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Liczę, że analizowane już wielokrotnie dowody zostaną przez sąd merytorycznie rozpatrzone i wyrok lub umorzenie ostatecznie zakończy postępowanie i spekulacje w tej sprawie – napisał w oficjalnym oświadczeniu.

Warto zaznaczyć, że w ramach odrębnych inicjatyw, oficjalne wsparcie dla prof. Marka Ziętka wyraziły także: Kolegium Rektorsko-Dziekańskie oraz Senat Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, Samorząd Studentów a także Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia i Opola, a także Ścisłe Prezydium Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego.